طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهیل براکعلیرضا شریفانآیدین صادقیمـــهـکامه کــرمانـیسیروس مهراندیشمیثم ذکریاییرضا صیادیانبهمن احمدیمحمد غفاریبیژن شجاعیMahnaz sharifizahra sadeghi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

محافظت در برابر آسیب های ناشی از آب

پیشگیری از آسیب آب می تواند یکی از مهم ترین مسائل قابل طرح باشد.

بازدید : 24,283 بار

04 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آسیب ناشی از رطوبت و جاری شدن آب یک اتفاق بدیهی است و نادیده گرفتن این احتمال ویژه و هزینه بردار در آشپزخانه های تجاری و رستوران ها یک خطرمحسوب می شود. طراگاه شما را با راهکارهای برای حل این مشکل آشنا میکند.

ذخیره عکس
محافظت در برابرآسیب ناشی از رطوبت و جاری شدن آب .

وقتی صحبت ازعملیات ساختمان و کنترل سلامت تجهیزات باشد پیشگیری از آسیب آب می تواند یکی از مهم ترین مسائل قابل طرح باشد. آسیب ناشی از رطوبت و جاری شدن آب یک اتفاق بدیهی است و نادیده گرفتن این احتمال ویژه و هزینه برداردرآشپزخانه های تجاری و رستوران ها یک خطرمحسوب می شود. 

ذخیره عکس

محل قراردادن سیستم های کلیدی زیرساخت و پشتیبانی واستفاده از مواد پایدار درجهت کاهش آسیب و اختلال در کسب و کار، همچنان مسیری طولانی پیش رو دارد. آسیب شدید ناشی ازآب در ساختمان بعنوان یک تهدید مشترک در تمامی ساختمان ها می تواند بدلایل مختلفی رخ دهد: جاری شدن آب های سطحی از خارج ساختمان به داخل ساختمان (مرسوم ترین دلایل سیل یا بارندگی است)، شکسته شدن سیستم های زهکشی بیرونی؛ ترکیدن لوله ها و یا خرابی تجهیزات، نشت از سقف، جاری شدن آب ازسیستم های اطفاء حریق، و مسدود شدن خطوط فاضلاب و بالا آمدن آب فاضلاب میتواند از این موارد باشد .

اگر شرایط به درستی درنظر گرفته نشود، آسیب های ناشی از ورود آب می تواند به کپک زدن و خرابی دیوارها، کف و تجهیزات منجر شود. کیفیت ساخت و ساز یک ساختمان و محل قرارگرفتن تجهیزات ضروری که نباید هرگز رطوب دریافت کنند مشخص می کند که درصورت ورود غیر منتظره آب یک رویداد فاجعه بار رخ می دهد یا یک اختلال جزیی

ذخیره عکس

محل ذخیره ی مواد غذایی در رستوران ها شامل سیستم های مکانیکی متعدد برای  تهویه، آب گرمکن، تصفیه ی آب و یخچال هایی برای خنک نگه داشتن نوشیدنی است. اغلب رستوران ها نیز دارای ژنراتور اضطراری هستند. قفسه های پر شده با سرورهای کامپیوتری و سیستمهای صوتی و تصویری، کنترل های کابلی تلویزیون، و کنترهای سیستم امنیتی نیز آسیب پذیرند. هیچ یک از این سیستم کاملا ضد آب نیستند و تعداد کمی از آنها در برابر آب مقاومند. قراردادن تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی در سطوح بالاترمی تواند کمک بزرگی در سالم نگهداشتن آنها باشد. 

اساسا بسیاری از ساختمان های صنعتی و تجاری، تجهیزات مهم را در اتاق های مکانیکی (موتورخانه) بر روی لایه ی30سانتی متری بتنی قرار می دهند. زمانی که استفاده ازسکو در فضای مکانیکی (موتورخانه) یک آشپزخانه عملی نباشد ، می توان با در ارتفاع قراردادن تجهیزات بوسیله یپایه های نگهدارنده ی فلزی و یا فایبر گلاسی به خشک نگهداشتن وسایل کمک کرد. سایر اقدامات: نصب تجهیزات مکانیکی در بالای سردخانه هاwalk-in coolers، قراردادن کمپرسو، فن ها و دیگر تجهیزات تهویه ی مطبوع در پشت بام و گزینه هایی از این دست، انتخاب هایی استراتژیک در برابر خطرات خسارت ناشی ازجاری شدن آب است. برای محافظت ازتجهیزات الکترونیکی و کامپیوتر، آنها را 120 سانتی متر بالاتر از کف قراردهید، در این ارتفاع می توانید دسترسی آسان هم به تجهیزات داشته باشید. از فضای زیر آن هم می توان بعنوان انباری استفاده کرد.

ذخیره عکس
پیشگیری از آسیب آب

هزینه ی جابه جایی کالاهای خشک بسیار کمتراز تجهیزات مکانیکی است، اما برای نگهداری دستگاه ها در قسمت های پرخطر مثل زیرزمین، باید به جای قفسه هایی با ارتفاع15 سانتی متر از ارتفاع 30 سانتی متری استفاده شود ، افزایش ارتفاع قفسه علاوه براینکه تدبیری اضافی برای مقابله است که دسترسی به کالاها و همچنین تمیز کردن زیر قفسه پایینی را آسان تر می کند.

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 24,283 بار

04 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:38