طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Babak Abbasiuser 5وحید حمزه پورالهام صحافیداوود آبادیامیر دیزانیبیژن شجاعیسهیل براکروناک رافتMahnaz sharifiمهراد رمضانیمیثم ذکریایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کلبه هایی برای شهر

این خانه های کوچک برای زندگی در شهر ساخته شده اند.

بازدید : 13,337 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این کلبه های شهری، خانه هایی کوچک ولی استاندارد هستند. ایده ای برای خلق محیط های ساده ی زندگی که در نمایشگاهی در ژاپن به نمایش درآمده اند. این خانه های دوست داشتنی را از پنجره ی طراگاه ببینید. 

 

ذخیره عکس
کلبه های شهری

شرکت ژاپنی موجی (Muji) سازنده ی کلبه هایی  است که در بخشی از فستیوال طراحی شهر در توکیو به نمایش گذاشته شده است. این کلبه ها در یک پارک ساخته شده اند. هر کلبه توسط یک طراح جداگانه طراحی شده و از مصالح مختلفی نیز در آنها استفاده شده است.

 

ذخیره عکس

برای مثال کلبه ی گرسیک (Grcic) آلومینومی است و همانند یک  کانتینر ساخته شده است که می تواند بر روی کامیونی بار شود و به راحتی جا به جا شود. سیستم داخلی چوبی  با نوارهای آلومینیومی صنعتی نظیر مواردی که در کامیون ها برای  فیکس کردن اشیای سنگین در جاده استفاده می شود تجهیز شده است. کلبه ی ناتو فاکساوا (Naoto Fukasawa) که متشکل از چوب است، به صورت یک کابین قدیمی با لوله های مکشی و دیواره های شیشه ای جذاب  تزئین شده است. کلبه ی موریسون (Morrison) یک خانه ی منحصر به فرد، با تخته های بزرگ است که زیر سقف آن از حصیر پوشیده شده است.

 

ذخیره عکس

محرک و مشوق اصلی این پروژه، شرکتی است که 5 سال پیش برای پشتیبانی از ساخت و ساز خانه های پیش ساخته در بازار های ژاپن ظهور کرده است.
بازار مسکن در ژاپن طوری است که ارزش فروش مجدد خانه بسیار کم است و بسیاری از خریداران مسکن ترجیح می دهند تا طرح های خود را بسازند. این نمایشگاه فرصت را برای ارائه ی خانه های کم هزینه، با طراحی خوب برای خریداران جوان غنیمت می شمارد. این کلبه ها برای خریداران شهری مناسب هستند زیرا نیازی به مجوز و سند برای خریدآنها وجود ندارد.

کانتینرها و کابین ها متشکل از چوب بوده و یک فضای طبیعی را به خانه داده اند. با این حال سوال اینجاست که تا چه حد می توان از این کلبه ها در شهر ها به خصوص در ژاپن استفاده کرد؟ 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

به هر حال در آینده ای نزدیک روشن خواهد شد که این کلبه ها با استقبال مواجه میشوند یا خیر. نظر شما چیست؟ شما میتوانید در چنین خانه ای زندگی کنید؟ این بحث را در طراگاه ادامه دهید.


بازدید : 13,337 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:49