طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهند منشیبیژن شجاعیروزبه عالمیانشرکت رویا طرح داخلیحسین نوروزیفریناز رضویالهام صحافیمنصور اجلیحسین مژدهیسیروس مهراندیشعلیرضا شرافتیسپیده بهروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

احساسی مواج در هتلی کنار دریاچه

با اقامت در هتل دریاچه‌ی کیاندائو خود را در حال‌و‌هوای دریاچه احساس کنید

بازدید : 63,682 بار

25 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دریاچه‌ی پربرکت “کیاندائو" (Qiandao) توسط کوه‌های بی‌شماری در شمال چین، احاطه شده است. اما به دلیل اهمیت استراتژیک منطقه، شرکت توسعه دهنده برای جلب توریسم مبالغ قابل توجهی خرج می‌کند. با طراگاه همراه باشید تا ببینیم طراحان این هتل چقدر در تحقق این امر موفق بوده‌اند.

ذخیره عکس
هتلی کنار دریاچه

از جمله تصمیمات اخیر آن‌ها احداث هتلی کوچک وچشم‌نواز در اطراف دریاچه است. این هتل دو طبقه، با احترام و بزرگداشت چشم‌انداز منطقه و آداب ورسوم وفرهنگ ساکنین آن احداث شده است. امری که به‌خوبی و به‌خصوص در دکوراسیون داخلی هتل به چشم می‌خورد. 

ذخیره عکس
هتلی کنار دریاچه

هر دو طبقه ساختمان مشرف به آب و آسمان بوده، به صورتی پایدار و استوار یکدیگر را پوشش داده و درعین هماهنگی مستقل از یکدیگر هستند. سبک معماری ساده و مدرن است و دکوراسیون داخلی آن طبق تأکید طراحان سخت ساده انتخاب شده‌، اما کاملاً متناسب با ویژگی‌های بومی و منطقه‌ای است.

ذخیره عکس
هتلی کنار دریاچه

به طور کلی تمرکز منطق طراحی، در طبقه‌ی همکف بر روی احساس شناور بودن در دریاچه است. در لابی هتل دو قایق از چوب مجوف واقعی به چشم می‌خورد. یکی از قایق‌ها آویزان و شناور در هوا، گویی پر از آب است. قایق دیگر روی کف قرار گرفته و انگار به گل نشسته است؛ با صندلی‌هایی شناور در کنارش که یادآور نیلوفر آبی است؛ نماد مشهور عرفان‌های شرقی.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

جالب‌تر آن‌که پاروهای چوبی، به عنوان اشیایی تزئینی از سقف آویزان شده‌اند تا حس مواج‌بودن را بیشتر منتقل کنند. در عین حال سقف‌های کاذب، از بامبوهای نازکی بافته شده که به صورت محلی تولید شده‌اند. سایه‌های بامبو توسط نور بر روی دیوار سفید افتاده، که به صورتی نمادین ایجاد مفهومی هنری از قایق شناور در آب است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما می‌رسیم به رستوران صد‌درصد چوبی! که علاوه بر کف پارکت سرتاسری و سقف‌های بافته شده از بامبو دارای دیوارهای چوبی و همین‌طور میز و صندلی‌های یک‌دست چوبی است. اما چشم‌گیرتر از همه، جا‌سازی شاخه‌ای خشک و پژمرده بر روی سطح میز است که در تعامل با نور و سایه احساس حضور در جنگلی کوهستانی را زنده نگه می‌دارد.

ذخیره عکس
هتلی کنار دریاچه

اما سری هم به اتاق‌های مهمان بزنیم. حس نوسان لحظه‌ای از لمس سنگریزه‌های دریاچه در قالب خاص چیدمان فضا تجسم می‌یابد و قوس دل‌پذیر نیمکت، حالتی پویا و یکپارچه در تلفیق با استاتیک فضا ایجاد می‌کند. هنوز هم المان‌های بومی به چشم می‌آیند،  یک درخت موی خشکیده، پاروی چوبی، سنگریزه‌ها و تور ماهیگیری هرکدام بخشی از تزئین دکوراسیون داخلی را بر عهده دارند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این هتل یک نمونه فوق‌العاده، از هم‌زیستی بافت بومی با ساخت مصنوعی برای ایجاد یک چشم‌انداز فانتزی است. شما هم نمونه‌های مشابه خود را با طراگاه به اشتراک گذارید.


بازدید : 63,682 بار

25 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هابافت بومیاحساس مواجشناور بودنطراحی چوبیهتل دریاچهدکوراسیون هتلدکوراسیون

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:07