طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیامير احمدي نيامحمد احمدیلیلا عراقیانحسین مژدهیامیررضا امیریشرکت رویا طرح داخلیاسماعیل سحاب رحمن پناهامین قشقاییامیر قاسمیfinnwoodویدا لطفی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌های جالب برای ساختن منقل دائمی در حیاط یا باغ

با ساختن یک منقل دائمی، از شب‌های تابستان بیشتر لذت ببرید

بازدید : 64,282 بار

24 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با فرا رسیدن تابستان، تقریباً همه‌ی افراد دوست دارند که اوقات بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانند. برای اینکه بتوانید لذت بیشتری از این روزها ببرید، ایده‌های بسیاری وجود دارند.اگر در منزل خود حیاط دارید یا در اطراف شهر باغ یا فضایی خصوصی برای لذت بردن از هوای آزاد در اختیار دارید، با طراگاه همراه باشید، تا ایده‌های جالب برای ساختن منقل دائمی در این فضاها را با هم بررسی کنیم.

ذخیره عکس
ساختن منقل دائمی

با داشتن یک منقل دائمی در حیاط، شما می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید، با خانواده دور هم جمع شوید و با درست کردن آتش یک چای تازه دم، گوارا بنوشید یا چند سیخ جوجه روی آن کباب کنید و از خوردن غذای تازه و خوشمزه لذت ببرید. 

ذخیره عکس

پس اگر فضای مناسب برای درست کردن چنین منقلی در اختیار دارید، وقت را تلف نکنید و دست به کار شوید. شاید در ابتدا به نظرتان کار سختی بیاید اما اگر این کار را با کمک دیگران انجام دهید، نه تنها برایتان سخت نخواهد بود، بلکه پس از درست شدن منقل لذت بسیاری را تجربه خواهید کرد.
اولین قدم برای ساختن منقل، این است که زمین صاف و بدون پوشش گیاهی داشته باشیم.

پس اگر زمین باغ یا حیاط منزلتان چمن و برآمدگی دارد، باید ابتدا آن‌ها را از بین ببرید.

ذخیره عکس

 

سپس باید این فضا را از اطراف جدا کنید. یعنی با سنگ‌فرش کردن و یا هر شیوه‌ی دیگری که به نظرتان می‌رسد، یک دایره‌ی گرد در باغ یا حیاط درست کنید. می‌توانید از سنگریزه یا شن استفاده نمائید.  

حالا باید در وسط این دایره جایی را اختصاص دهید. روش‌های مختلفی برای ساخت منقل وجود دارد. مثلاً می‌توانید به سادگی یک ظرف گرد ته‌چال فلزی را به عنوان منقل استفاده کنید و درون آن ذغال بریزید. 

یا این‌که با چیدن سنگ‌ها روی هم، یک منقل بزرگتر درست کنید. یک روش دیگر هم این است که وسط سنگ‌فرش‌ها را خالی بگذارید تا یک فضای گود درست شود تا بتوانید درون آن ذغال و هیزم بریزید. اگر بودجه‌ی بیشتری را برای این کار کنار گذاشته‌اید، می‌توانید منقل‌های بزرگ پایه‌دار را از بازار بخرید. برخی از این منقل‌ها درپوش هم دارند. مزیت منقل‌های درپوش‌دار این است که از ذغال‌ها و هیزم‌ها در برابر آب‌و‌هوای نامساعد حفاظت می‌کند و عمر استفاده از آن‌ها بیشتر می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

قدم بعدی، چیدن صندلی‌‌ها در این دایره است. لازم نیست که هزینه‌ی زیادی صرف صندلی‌ها کنید. می‌توانید صندلی‌های قدیمی را به راحتی رنگ کنید، روی آن‌ها کوسن‌های جدید بگذارید. اگر صندلی‌های قدیمی‌تان تشک دارند، تشک‌ها را هم عوض کنید تا نشستن بر رویشان راحت‌تر باشد. برای زیباتر شدن فضا بسته به سلیقه و بودجه‌تان از گلدان‌ها و عناصر دکوراتیو استفاده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

درست کردن نیمکت یک‌سره‌ی چوبی، هم ایده‌ی جالبی است و می‌توانید در زیر نیمکت، ذغال‌ها و هیزم‌ها را بگذارید.

ذخیره عکس
ساختن منقل دائمی

نظرتان درباره‌ی این مقاله چیست؟ با طراگاه درمیان بگذارید.


بازدید : 64,282 بار

24 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون حیاط خلوتدکوراسیون پاسیوحیاط خلوتبالکنتابستانایدهایده‌های تابستانیحیاطباغمنقل

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:45