طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جمال احمدی شلحهفاطمه براتیمیثم ذکریاییمرتضی سیاسرسهراب رفعتعباس اقسامیسمیه ابراهیمیاکوآرکسلیمانیشرکت رویا طرح داخلیامير احمدي نياامیر دیزانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمان سبز و بازار رو به رشد

بازار ساخت وساز سبز در سال 2014 شاهد رشد81/12 درصدی بوده است.

بازدید : 10,066 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با افزایش تمایل جوامع مختلف به استفاده از مزایای تکنولوژی های سبز، بازار سرمایه خصوصاً در بخش ساختمان در حال تغییر جهت به سوی تولیدات و خدمات سازگار با محیط زیست می باشد. طراگاه به تحلیل گزارش های اقتصادی در این مورد پرداخته است.

ذخیره عکس
ساختمان سبز

این رشد از افزایش ساخت و ساز سبز و ابتکارات دولت در ترویج و سوق به سوی رشد محیط زیست پایدار ناشی شده است. بازار مصالح ساختمانی سبز شاهد افزایش پذیرش از بخش بهداشت است و اگرچه آسیا و اقیانوسیه هنوز در مراحل اولیه به سر می برند ، اروپا و آمریکا به عنوان پیشگامان مصالح ساختمانی سبز ظهور کرده اند. 

ذخیره عکس

براساس این گزارش بسیاری از کشورها به ویژه ایالات متحده، سنگاپور، هند ، استرالیا ، فرانسه و مالزی سیاستهای خود را در جهت حمایت از ساخت و ساز سبز تنظیم کرده اند. افزایش تقاضا برای مصالح ساختمانی سبز در ساختمانهای تجاری و اداری و در بخش ساختمانهای مسکونی نیز مشاهده شده است. عامل اصلی کمک به این تقاضا، افزایش آگاهی در مورد مزایای ساخت و ساز سبز است که به نوبه خود محرک سرمایه گذاری در ساخت ساختمانهای سبز می باشد. گزارش میگوید مزایای مالیاتی ارائه شده توسط دولتهای کشورهای مختلف برای تشویق ساخت ساختمانهای سبز باعث پرورش تقاضا برای مصالح ساختمانی سبز در طی دوره ی پیش بینی خواهد شد.

حجم بازار برمبنای کل درآمد تولید شده از مصرف مصالح ساختمانی سبز محاسبه شده است. این پیش بینی براساس ابتکارات دولت در کشورهای مختلف به سمت ساخت ساختمان سبز و افزایش تقاضا از کاربران نهایی است. مصالح ساختمانی سبز معولا موادی هستند که از زباله های صنعتی یا ساختمانی بازیافت شده اند، بنابراین کمیابی در دسترس بودن ، تهدیدی برای رشد این بازار است. این عوامل اصلی موثر بر رشد بازار را مطرح میکند.

ذخیره عکس

تحلیلگران پیش بینی میکنند بازار مدیریت پسماندهای ساختمانی جهان به رشد 67/9 درصدی بین سالهای 2014- 2019 برسد. اجرای برنامه های مدیریت پسماند در مرحله طراحی میتواند به طور قابل توجهی تولید زباله را کاهش دهد و پروژه های پایدار ایجاد کند. ساختمانهای سبز سیستمهای مدیریت پسماند موثری دارد که میزان ایجاد زباله در چرخه عمر ساختمان از طراحی، ساخت، تعمیر تا تخریب را کاهش میدهد. براساس گزارش ها بازار مدیریت پسماند ساخت و ساز جهانی 2015- 2019، با گسترش سریع شهرنشینی و صنعتی شدن، فعالیت های ساخت و ساز به طور قابل توجهی در سراسر جهان افزایش یافته است .

ساخت و تعمیر راه ها، پلها و ساختمانهایی با تولید حجم زیاد زباله، نیاز به مدیریت موثری دارند. دفع نامناسب پسماندها نگرانی های زیست محیطی را افزایش میدهد و همچنین منجر به تقلیل منابع میشود. مدیریت پسماند ساختمانی امکان استفاده مجدد و بازیافت مواد زائد مانند بتن، چوب، پلاستیک، شیشه و قوطی را فراهم میکند. این بازیافت پسماند ساختمانی کمبود عرضه در سایتهای ساخت و ساز را رفع میکند و میتواند مجدداً به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

ذخیره عکس

کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده، انگلستان، و آلمان و کشورهای در حال توسعه مانند چین، هند و برزیل تولید کننده ی عمده ی پسماندهای ساختمانی هستند. جایگاه ما در این بازار کجاست؟ خود شما به عنوان شهروند چه برداشتی از توسعه ی سبز و پایدار دارید؟ طراگاه آماده ی نظرات و پیشنهادات شماست.


بازدید : 10,066 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:11