طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

میثم ذکریاییجمال احمدی شلحهکسری سعادت جورضا قره داغیحسین مژدهیمهدی مصلحیzahra sadeghiميثم ذکرياييامید حیدری پوریفاطمه براتیحمید نادریامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی موزه‌ای در گرجستان

موزه‌ای به شکل دیواره‌های خرابه

بازدید : 20,058 بار

15 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

می‌توان موزه را مکان گردآوری، نگهداری، مطالعه و نیز به ‌نمایش گذاشتن نعمت‌های فرهنگی یا طبیعی به منظور آموزش، پژوهش و ارزش‌دادن به این مجموعه‌ها و لذت‌بردن از آن‌ها دانست. با طراگاه همراه باشید، برای بررسی طراحی موزه‌ای جالب در کشور گرجستان.

ذخیره عکس
طراحی موزه‌ای در گرجستان

طراحی گرجستانی، موزه‌ای زیبا با دیوارهایی به شکل خرابه ساخته است. این موزه با ایده‌ی حرکت برای درک فضا طراحی شده است. حرکت در معماری یعنی راه رفتن در میان دیوار‌ها، ستون‌ها، سقف‌ها و سایر عناصر بصری و ایجاد خیال در ذهن.

طراح این موزه با علم به اینکه تمام هستی در حرکت است و ما نیز جزئی از آن به‌شمار می‌آییم، با سکانس‌بندی‌های جالب دست به خلق چنین فضایی زده است. کلیت این موزه با حفاری در دل ‌دیوار شکل گرفته و محیطی جذاب و دیدنی را برای بازدیدکنندگانش خلق می‌کند. این نمایشگاه به‌بررسی تعامل بین انسان و معماری – انسان و جهان طبیعی می‌پردازد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هر بازدید کننده می‌تواند به طور مستقیم با محیط اطرافش در این نمایشگاه ارتباط برقرار کند و از اتاقی به اتاق دیگر حال و هوای خاصی را تجربه کند. در این موزه حس‌های انسان به صورت‌هایی انتزاعی به زیبایی به تصویر کشیده شده است. دیوارهای مصنوعی این موزه از جنس بتن است که با روکشی سفید رنگ تمام فضاهای داخلی موزه را شکل داده و به زیبایی هر چه تمام‌تر مجسمه‌ها از دل دیوارها بیرون زده‌اند .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 حرکت در این موزه، همزمانی زمان و تجربه را درلحظه لحظه‌ی زندگی برای بازدیدکنندگان به تصویر می‌کشند. بازدیدکنندگان این موزه تجربه‌ای متفاوت از بودن در این مکان را در راه‌روهای داخلی به دست می‌آورند‌. 

ذخیره عکس
طراحی موزه‌ای در گرجستان

اگر در تعطیلات نوروز به این کشور سفر کردید، بازدید از این موزه را از دست ندهید و می‌توانید تجربه بودن در چنین فضاهایی را، با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 20,058 بار

15 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:55