طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بلوک سبک لیپرمحمد غفاریsina kamali tabriziAbolfazl Nabavizahra sadeghiحامد شکریانعلیرضا فخفوریشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)مهدی جعفری منشپمپ ابارا اباراپرهام شکوهیسهیل براک
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان چگونه می‌تواند باشد‌؟

آپارتمان خود را هنرمندانه نوسازی کنیم

بازدید : 118,114 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در این جا می‌خواهیم در مورد یکی از آپارتمان‌های سنگاپور که با یک طرح هنرمندانه باز سازی شده را با یکدیگر مرور کنیم. ویژگی این آپارتمان استفاده‌ی چند‌گانه از آن بود و در واقع یک ساختمان چند کاره به حساب می آمد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان

این آپارتمان برای یک مشتری علاقه‌مند به هنرهای زیبا و تجسمی طراحی شده است، این طراحی همراه با عشق و شور آپارتمان را به  عنوان یک گالری مطرح می‌کند، گالری هنری که به زندگی در ساختمان خدمت می‌کند و الهام‌بخش است. 

ذخیره عکس

 

سالن آپارتمان به گونه‌ای باز و گسترده طراحی شده است. در این طراحی المان‌ها به گونه‌ای تعبیه شده‌اند که جلوی دست و پا قرار نگیرند و ‌علاوه‌بر این با ظرافتی همراه باشند، این ظرافت را می‌توان در المان‌هایی که در دیوار کار شده است به راحتی دید و از آن‌ها لذت برد.

به المانی که دور آن صندلی چیده شده است دقت کنید، آن را لذت‌بخش و راحت نمی‌بینید؟ دوست ندارید با دوستانتان پشت‌میز آن یک قهوه بنوشید‌؟ 

به فضای باز خانه دقت کنید هیچ گونه طرح نو آورانه و منحصر به‌فردی درآن دیده نمی‌شود ولی تعبیه‌ی چنین فضای بازی که غذا‌خوری و آشپزخانه را در تماس با سایر المان‌ها می‌گذارد هنرمندی خاصی را می‌طلبید چرا‌که این نوع باز گذاشتن همواره با شلوغی و بی‌نظمی همراه بود در حالی که در این طراحی خبری از بی نظمی‌های بد و زشت دیده نمی‌شود. 

ذخیره عکس
نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان

چیزی که می‌خواهیم در این طراحی بر روی آن تاکید کنیم  در طراحی داخلی آن نهفته است به تصویر نگاه کنید چه می‌بنید‌؟  طراحی را تسکین دهنده نمی‌یابید؟ در این طراحی‌، طراح سعی کرده با وسایل زیبا و مبلمان ساده و کاربردی همراه با نور کافی یک فضای دلنشین و دوستانه خلق کند که آرامش از دیوارهایش به سمت حاضرین بر روی مبل سرازیر شود. این آرامش را باید مدیون متریال و موادی که استفاده شده دانست. 

ذخیره عکس
نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان

در‌ب‌های کشویی شیشه‌ای که پیوند دهنده فضا هستند، بالکن تنها برای استفاده و خلوت کردن صاحب‌خانه، میزی ساده و پرده‌های خاکستری و همچنین جلوگیری از ورود نور در هر زمان توانسته طراحی آن را هدف مند و زیبا کند. شاید سوال پیش بیاید که آیا فضای آشپزخانه کافی است یا خیر‌؟ این سوال درستی است اما با توجه به اینکه تاکید بر روی طرح هنرمندانه بوده است زیاد بر فضای آشپزخانه مانور خاصی داده نشده است. 

ذخیره عکس
نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان

این طراحی از این جهت قابل دفاع است که تنها سعی کرده است یک فضای چند کاره را دلنشین کند و نمی توان از آن دفاع چندانی کرد. 

ذخیره عکس
نوسازی هنرمندانه در یک آپارتمان

طراگاه این مطلب را به تمامی افرادی تقدیم می‌کند که نگاه ریز بینی به طراحی دارند. 


بازدید : 118,114 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانوسازی منزلطراحیفضای چند کارهطرح نوآورانهآپارتماننوسازی آپارتمان

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:23