طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سلیمانیmahmood Ghasemiمحمد احمدیمازیار فخرقاسمیFarzin Forouzanحمید نادریnaser movahedسپهر دانشساربوک sarboukمحمد داوریسامسونگ samsunguser 5
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

با نورپردازی دکوراسیون منزل‌ خود را خاص کنید

استفاده ازایده‌های نورپردازی در طراحی منزل باعث دلنشین شدن محیط خانه شما می‌شود

بازدید : 70,396 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ممکن است در محیط خانه خود تصور کنید که دکوراسیون داخلی منزلتان تناسبات جذاب و دلنشینی ندارند و بسیار خسته کننده و یکنواخت شده‌اند، یا بیش از حد بزرگ یا بر خلاف آن خیلی کوچک جلوه می‌کنند خلاصه این‌که در فضای زندگی‌تان احساسی از سرخوشی و شادابی ندارید و باید بدانید که ازعوامل روحی تاثیر‌گذار، نورپردازی خوب یا بد نیز می‌تواند نقش عمده‌ای بر حس و حال روانی و عاطفی شما داشته باشد. در ادامه با طراگاه باشید.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

اگر قصد دارید محیط درونی منزل یا محل کارتان کوچکتر به نظر برسد از نورهای عمود تاب به عنوان منبع اصلی نور استفاده کنید و از نورانی کردن اطراف اتاق بپرهیزید. این ترفند سبب می‌شود که توجه و نگاه بیننده به جای معطوف شدن بر جوانب، متوجه داخل و مرکز اتاق گردد برای تکمیل این شگرد، آویزهای سقفی در سطح پایین یا لامپ‌های رو میزی و کف اتاقی را به کار ببرید.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

گاهی با دید و نگاه درست‌تر نسبت به اطراف‌مان‌،  می‌توانیم برخی از این عیوب طراحی داخلی را با هزینه‌ای نه خیلی زیاد رفع کنیم‌، مهم این است که مشکلات اساسی و عیوب را ببینیم و در پی رفع آن‌ها به هر شکل ممکن باشیم. براساس همین نگاه چه بسا نکات مطرح شده  در این بخش بتواند راهنمای خوبی برای شما باشد تا با آگاهی از مشکلات موجود‌، درباره‌ی صحیح‌ترین انتخاب‌ها تصمیم بگیرید و محیط زندگی خود را تا اندازه‌ی زیادی دگرگون سازید‌.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

چنان‌چه سقف منزلتان کوتاه است‌، برای بلند‌تر به نظر رسیدن آن‌، از چراغ‌های زمینی یا دیواری که نور آن‌ها مستقیم به سقف می‌تابد استفاده کنید‌. نورهای کنار دیواری که روبه‌بالا کار گذاشته شده باشند برای این منظور مناسب‌اند برخلاف آن برای کوتاه‌تر به نظر رسیدن سقف‌، از تاباتدن نور به سقف پرهیز کنید و روشنایی را از ناحیه‌ی سقف دور نگه دارید.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

برای دوستانه‌تر جلوه دادن فضا‌، از چند چراغ رومیزی و آباژور به منظور ایجاد نوری صمیمی استفاده کنید و بهتر است چراغ‌ها رنگ مایه‌های گرم داشته باشد. برای این که فضایی باریک و طولانی مثل راهرو‌، وسیع‌تر به نظر برسد می‌‌توان مرکز توجه را به رنگ جالب و زنده‌ی یکی از دیوار‌های انتهایی یا یک آرایه چشم‌گیر معطوف کرد‌، مثلا آویختن یک اثر هنری به دیوار و تاباندن نور موضعی متمرکز به آن‌، یا تاکید بر یک پنجره که دید زیبایی به سمت باغچه دارد.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

اگر در اتاق چند منبع نور وجود دارد و شما از اثر کلی آن‌ها راضی نیستید ، لامپ‌ها را عوض کنید‌. برای مثال شاید لامپ یک چراغ  پایه‌دار نور خیلی زیادی دارد پس برای تعدیل نور از لامپ مات استفاده کنید. اتاق‌نشیمنی مدرن و بسیار ساده با حداقل تنوع رنگی به گونه‌ای نورپردازی شده  که  نور سقفی به راحتی‌، در کمال سادگی و ارزانی کار خود را انجام داده است و میز مطالعه کنار کاناپه نور کافی برای خواندن کتاب  و روزنامه را فراهم کرده است. آباژور بسیار ساده و هم‌رنگ با دیگر منابع نوری‌، در متن سفید دیوار و پنجره، برزیبایی فضا می‌افزاید.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

تاثیر شگف‌انگیز  نورپردازی در این فضا می‌تواند خطای دید زیادی به بیننده القا کند که در واقع  در طراحی و یا در چینش مبلمان وجود ندارد‌. در نگاه اول بازی نور و لغزش آن در فضای این اتاق به گونه‌ای است که کاملا سایر عناصر را تحت شعاع قرار داده ، هدفمندانه نور را بر سایر عناصر غالب ساخته است. 

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

این آشپزخانه و ناهار‌خوری در غالب میز جزیره‌ای وسط که می‌توانست بدون نور فضای کاملا معمولی و بسیار ساده باشد با نور پردازی‌های متفاوت و رنگین از نور درخشان لوستر‌ها گرفته تا نورهای دیواری و حتی منابع نوری حاشیه‌ای رو‌ی زمین‌، فضایی بسیار دعوت کننده و پر هیجان را در برابر دیده‌گان افراد می‌گذارد.

ذخیره عکس
نورپردازی دکوراسیون منزل‌

ایده‌های شما در مورد نورپردازی در دکوراسیون خانه چیست‌؟ نظرات خود را با طراگاه به اشتراگ بگذارید.


بازدید : 70,396 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانورپردازیاتاق‌نشیمنطراگاهسقف منزلچراغ پایدارلامپ‌هامدرن و سادهطراحی لوستر‌هاآباژور رو‌میزیطراحی دکوراسیون

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:00