طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جمال احمدی شلحهکسری سعادت جومحمد مهدی فخیمیبابک مجدپورابزار تونل جهانامیرحسین صرامیاکبر تقی زادهطاها رضاییامین قشقاییساربوک sarboukمحمد احمدیمنصور اجلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی بالکن‌هایی منحصر به‌فرد

آیا بالکن در خانه اضافی است؟

بازدید : 110,411 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه که آپارتمان‌ها قد کشیده‌اند، نوع نگرش به حیاط عوض شده است، بالکن‌ها را باید نوعی حیاط تصور کرد که در ارتفاع بنا شده است، اما آیا بالکن امروزه در طراحی‌ها می‌تواند فضایی را اشغال کند و حضورش ضرروی است‌؟ با طراگاه همراه باشید تا در این مقاله به بررسی بالکن‌ها بپردازیم

ذخیره عکس
طراحی بالکن‌هایی منحصر به‌فرد

طراحی بالکن‌ها، امروزه بخش ضروری به حساب نمی‌آید. اما لحاظ کردن بالکن درطراحی بیرونی ساختمان، می‌تواند یک نوآوری به شمار برود و جلوه‌ی جدیدی به ساختمان بدهد. با امکانات موجود می‌توان بالکن را به عنوان یک عنصر تکرار شونده در المان بیرونی سازه تعبیه و جاسازی کرد، که علاوه بر ایجاد ارزش بیشتر در سازه بتواند کارایی و زیبایی خود را به سازه هم بدهد.این طبیعی است که بالکن برای طبیعت و نگه‌داری گل و گیاه استفاده شود، پس حتماً می‌بایست در طراحی بالکن به کارایی و کاربرد آن توجه کرد

 

ذخیره عکس

در مواردی هم می‌توان اندازه‌های بالکن‌ها، را در ساختمان بزرگ و کوچک طراحی کرد. شاید این از الگوی خاصی پیروی نکند، اما می‌تواند جلوه خوبی به سازه بدهد. بالکن‌ها نباید زیاد عجیب و غریب باشند، همین سادگی آن‌ها می‌تواند توسط یک الگوی تکرار شونده به زیبایی سازه بیافزاید و لازم نیست طرح‌های نامعمول داشته باشد.

 بالکن با توجه به محل قرار گیری ساختمان نیز می‌تواند ضرروی نیز باشد، برای مثال وقتی سازه، رو به دریا باشد، تصور ساختمانی بدون بالکن امری زشت و دلسرد کننده است. 

ذخیره عکس

 

استفاده از رنگ در بالکن‌ها می‌تواند آن‌ها را جذاب‌تر کند، این جذابیت سبب می‌شود که بالکن‌ها جلوه‌ی خاصی در نما داشته باشند و حضورشان بیش‌‌از‌بیش موجه جلوه کند و به عنوان عنصری اضافی تلقی نشوند. طراحی بالکن‌های رنگی، در یک سازه می‌تواند حس زیبایی به بیننده القا کند، وجود چشم‌اندازی زیبا را برای همه افراد یاد‌آور شود. 

این سازه را ببینید، ساکنین آن بارها به خانه‌های یکدیگر رفتند، تا اطراف را از میان فیلتر رنگی یکدیگر ببینند. 

ذخیره عکس

 

تصور اینکه بالکن یک مکعب کوچک است، را با طراحی که در بالا می‌بینید باید دور گذاشت، همانطور که مشاهده می‌کنید، دیگر خبری از مکعب کوچک نیست و راهرو جای بالکن‌های مرسوم و معمول را گرفته است.

یک نوع ساختار شکنی در بالکن و طراحی آن رخ داده است.

در طراحی بالکن مواردی که مطرح می‌شود از این قرار هستند، اول آنکه بالکن عنصری اضافی نباید جلوه کند. دوم بالکن باید در نمای بیرونی نقش داشته باشد، بالکن را همراه با گل‌و‌گیاه یا همراه با چشم‌انداز تصور کنیم و آخر اینکه بالکن هم مانند سایر اجزای ساختمان می‌تواند نو‌آوری‌هایی داشته باشد و چارچوپ ابدی ندارد. 

ذخیره عکس
طراحی بالکن‌هایی منحصر به‌فرد

طراگاه این مطلب را برای علاقه‌مندان به بالکن نوشته است، کدام بالکن را بیشتر از همه دوست داشتید؟ 


بازدید : 110,411 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هابالکنطراحیبالکن‌های رنگیطراحی سازهطراحی بالکن

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:31