طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نازنین سادات ملکوتیمحمدحسین صفاریانمحمد قديريجواد خداییبیژن شجاعیآرش غلامعلی طهرانیحبیب الله نیکنامیایزدیار اهیسمیه ابراهیمیعلیرضا شرافتیامین جعفری منشپرهام شکوهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون و ترکیب الگوها

چگونگی استفاده از الگوها و پس زمینه ها در دکوراسیون

بازدید : 6,030 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ترکیب الگوها به آگاهی، اعتماد به نفس، قدرت دید و کمک متخصصان نیاز دارد. در این 10 نمونه  به ‌طور استادانه الگوهای مختلف طراحی در اندازه‌های گوناگون با هم ترکیب شده‌اند و در کنار هم به‌طور زیبایی چیده شده اند . با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این طرح ها بپردازیم.

ذخیره عکس
چیدمان و ترکیب الگوها

در این اتاق یک قالیچه‌ی بزرگ با طرح ها و الگوهای درشت بافت وجود دارد که به الگوهای دیگر با اندازه های مختلف اجازه می‌دهد تا در بالای آن قرار بگیرند. پتوی راه راه هلویی مشکی، پتوی راه راه کوک زده شده، رویه‌ ی توری لحاف و کوسن‌های رنگین‌کمانی، الگوی خال‌خالی کوسن و الگوی شطرنجی ریز روبالشی یک ظاهر زیبا آفریده اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این اتاق نشیمن هم از طرح های ریز و هم از طرح های درشت استفاده شده است. قالیچه با طرح های درشت بافته شده است و پتوی روی مبل دارای طرح ریزبافت است، کوسن‌ها نیز دارای طرح‌های مختلف می‌باشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

- در این تصویر نیز الگوها و طرح های رنگی به صورت درشت بافت در رویه ی صندلی ها و کاناپه، و الگوهای ریز بافت در پتوهای مسافرتی و کوسن های شطرنجی نمایان می باشد که روی پس‌زمینه‌ی سفید و سیاه، جلوه‌ی زیبایی را بوجود آورده اند. 

- در این اتاق خواب، پتوی قرمز رنگ با الگوی هندسی درشت در کنارلحاف و بالش‌ها با الگوها و طرح های زیگزاگی مکمل هم هستند. الگوهای ظریف و طبیعی بالش چرمی، کوسن‌هایی از جنس پوست گوسفند و قالیچه‌ی کرکی، همراه با تقویم روی دیوار، طرح زیبایی ایجاد کرده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

- طراحی این اتاق خواب با طرح ساده و شیک چاپ شده‌ روی بالش‌ها  که روی لحاف هم در اندازه‌ی بزرگ چاپ شده است، در نوع خود جالب می‌باشد. پرده‌ها الگوی زیبایی دارند و قالیچه به شکلی است که انگار میلیون‌ها الگو و طرح  در اندازه‌های مختلف کنار هم قرار گرفته‌اند.

- الگوهای این اتاق خواب، از نقطه‌های کوچک روی گلدان و لوزی‌های کوچک روی بالش گرفته تا طرح‌های زیبای روی کوسن‌ها، راه راه ‌های درشت روتختی و طرح درشت زیگزاگ قالیچه، نقش زیبایی در این فضا آفریده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

- لایه‌بندی رمز موفقیت این اتاق نشیمن است. قرار گرفتن یک قالیچه ی ‌بزرگ با طرح برجسته، در کنار قالیچه‌ ی کوچکتر با الگوهای درشت‌ تر، ترکیب زیبایی را خلق کرده است. راه راه‌های درشت پتو با تک طرح های کوسن ها، هم آمیزی رنگ ها را به تصویر کشیده است . هیچ عنصر جالب دیگری در اتاق وجود ندارد، جز  تکرار رنگ آبی و بین همه عناصر، هماهنگی زیبایی در عین سادگی به وجود آمده است.

- ترکیب الگوهای مختلف به اعتماد به نفس خاصی نیاز دارد و در این اتاق کودک قرار دادن الگوهای شاد در کنار هم، ترکیب جالبی را ایجاد کرده است. قالیچه با طرح صلیب درشت، اصلی‌ترین عنصر است و با طرح نقاشی روتختی، لحاف، بالش، تابلوها و کوسن‌ها هماهنگ می‌باشد. این ترکیب الگوها ازخستگی و تکراری بودن بیش از حد اتاق جلوگیری می‌کند.

ذخیره عکس

 

این اتاق کودک با طرح‌های هندسی مدرن طراحی شده است و به ‌دلیل وجود الگوهایی با رنگ گرم، بسیار دنج و راحت می‌باشد. طرح‌های این اتاق از نقطه‌های کوچک طلایی روتختی و نقطه‌های هلویی روی عروسک شروع می شود و کمی با الگوی زرد، قهوه‌ای و نارنجی بالش و طرح راه راه  قهوه‌ای، کرم و سیاه پتو، برجسته تر شده و با الگوی درشت کرمی، قرمز مایل به قهوه ای و خردلی قالیچه و عکس برگردان‌های مثلث طلایی در سقف، پایان می‌یابد.

 

 این گرما توسط طرح های سیاه و سفید در اتاق، راه راه‌های کوچک روی پارچه، پرهای کوچک روی پتو و الگوی بزرگ و برجسته‌ی روی بالش افزایش یافته است.

ذخیره عکس

 

در این اتاق خواب، الگوهای سفید و سیاه در اندازه‌های مختلف به‌خوبی ترکیب شده‌اند، راه راه‌های کوچک عروسک گورخر، لباس عروسک دست ساز، منگوله‌های کوچک روی پرده، نقطه‌های کوچک روتختی، گل‌های سیاه و سفید و آبی و زرد روی پتوی دست‌ساز و راه راه‌های بزرگ روی مبل، این الگوها را تشکیل می‌دهند.الگوی درشت و رنگارنگ قالیچه، همه‌ی نقاط رنگی اتاق را با هم پیوند می‌دهد و برچسب‌های دایره‌ای کوچک طلایی با لوستر و زیرپایی طلایی ترکیب جالبی را ساخته‌اند.

ذخیره عکس
چیدمان و ترکیب الگوها

شما هم می‌توانید ایده‌ها و طراحی‌های خودتان را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 6,030 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

از ایده تا اجرا

از ایده تا اجرا

24,762 بازدید
WAF چیست؟

WAF چیست؟

14,604 بازدید
جشنی متفاوت

جشنی متفاوت

15,361 بازدید
تاثیر چشمگیر ساختمان های سبز در اقتصاد امروز

تاثیر چشمگیر ساختمان های سبز در ا ...

19,979 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:15