طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی جعفری منششرکت رویا طرح داخلیپویا ریاضی خواهبلوک سبک لیپرسوگند عندليبآیدین صادقیساربوک sarboukنیما کیوانیفریناز رضویایمان رجبیانناهیده تقویkaveh maleknejad
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

شهر غذا

پروژه ی Faytteville 2030 مرکز طراحی دانشگاه آرکانزاس

بازدید : 33,366 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شهر غذا، عنوان پروژه ای است که برنده ی جایزه ی تحلیل و برنامه ریزی از طرف جامعه ی معماران منظر آمریکا شد. این طرح به دنبال ساز و کاری برای تغذیه ی پایدار از طریق بهبود کشاورز ی بومی است. با طراگاه در بررسی این پروژه ی خلاقانه همراه باشید.

ذخیره عکس
شهر غذا

سناریوی شهر غذا در ماه جاری توسط مجله ی Landscape Architecture مورد بحث قرار گرفت و در جلسه ی سالانه ی ASLA  و نمایشگاه اکسپوی شیکاگو در نوامبر نمایش داده خواهد شد.این هفتمین دوره است که این مرکز پروژه هایی از این دست را مورد ارزیابی و تقدیر قرار می دهد. مرکز جامعه ی طراحی، تیمی منسجم از متخصصین دانشگاه آرکانزاس را در اختیار دارد که روی سناریوی پروژه ی شهر غذا کار میکنند.

ذخیره عکس

 

آنها با پیش بینی دورنمای منطقه ای، به این نتیجه رسیده اند که خودکفایی در زمینه ی مواد غذایی در گرو تناسب رشد شهری با تولیدات غذایی است و این تولیدات می بایست از شیوه های پایدار پیروی کنند. جمعیت 75000 نفری شهر در 20 سال آینده به دو برابر خواهد رسید و این در حالیست که این شهر علیرغم شکوفایی اقتصادی در مقیاس ایالتی،بالاترین نرخ گرسنگی کودکان را نیز دارا است.

به گفته ی استیون لونی ( Steven louny ) سرپرست مرکز طراحی دانشگاه آرکانزاس، پروژه ی شهر غذا یک طرح کشاورزی شهری است که قصد دارد تا در چشم انداز منطقه ای تولید غذا را در محیط شهری را زنده کند.این برنامه یک مشارکت راهبردی  با همکاری مدرسه ی معماریFay jones ، سازمان مهندسی زیست شناسی و کشاورزی ، مدرسه ی قوانین کشاورزی و سازمان علوم تغدیه ی شهر Faytteville  است. پشتیبانی این پروژه توسط مرکز ابتکارات جهانی کلینتون و انستیتوی معماران آمریکا( AIA ) با سابقه ی یک دهه ابتکار در طراحی صورت گرفته است.

ذخیره عکس
شهر غذا

لونی اضافه کرد: « پروژه ی شهر غذا با تاکید بر نقش محوری تغذیه در ساختن جامعه ای سالم، برنامه ای مدون برای این امر ارائه میدهد. مفاهیم شهر و کشاورزی، سیستم هایی از انرژی هستند و ما میتوانیم فرآیند خودکفایی شهر را با توجه به ظرفیت ها و شرایط اقتصادی و زیست محیطی ترسیم کنیم و در این زمینه تمام منابع تخصصی در سطح ملی حول کشاورزی شهری متمرکز شده اند. »

ذخیره عکس

 

این طرح در گذشته نیز جوایزی نظیر جایزه ی بخش برنامه ریزی مجتمع تحقیقات طراحی محیطی در سال 2015 را ازآن خود کرده بود، همچنین جایزه ی طراحی کالای سبز در سال 2015 و جایزه ی معماری آمریکا در سال 2014 از افتخارات این پروژه است.علاوه بر حضور در کنگره ی طراحی شهری ، موزه ی معماری و طراحی این پروژه را با عنوان برنامه ی پویای معماری تقدیر کرد و جایزه ی مریت( merit) در بخش برنامه ریزی ابزار یا فرایند در سال2014 نیز به این طرح اختصاص یافت.

با افزایش بی رویه ی جمعیت جهان و محدودیت منابع بشر، نیاز به تغییر در روند برنامه ریزی های شهری هر روز بیشتر احساس میشود، شهری که شما در آن زندگی میکنید در چه وضعیتی قرار دارد؟ نظرات و ایده های خود را با طراگاه در میان بگذارید.

ذخیره عکس
شهر غذا

بازدید : 33,366 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:08