طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیر قاسمیSomayeh Ahemehرضا نجفیانfinnwoodجمال احمدی شلحهسمیه ابراهیمیمحمد غفاریحسین مژدهینادیا خوشخویکمال کمونهالهام ضیاءآبادیسپیده بهروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کاشی های شیشه ای Artaic

مجموعه کاشی های شیشه ای با طرح چوب

بازدید : 6,182 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گاهی باور کردنش سخت است که زیباترین محصولات از ساده ترین مواد ساخته میشوند، با طراگاه نگاهی داشته باشید به این کاشی های حیرت انگیز که از بازیافت مواد دورریختنی حاصل می آیند.

ذخیره عکس
اکتشاف دوگانه ی زیبایی در مواد دور ریختنی
  • اکتشاف دوگانه ی زیبایی در مواد دور ریختنی

یک شرکت تولید کننده ی مصالح ، اقدام به ساختن کاشی های خاص و زیبا با استفاده از مواد بازیافتی کرده است. مجموعه های منحصر بفرد، که موتیف های خاص از ضایعات کاغذ، پوسته های رنگ، خرده مقوا، پالتهای تکه تکه شده و چوب مرمت شده را نمایش می دهند ، این کاشیها از شیشه ی ضایعاتی ساخته شده اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هر طرح طیف مختلفی از رنگ ها را از رنگ های طبیعی لطیف گرفته تا رنگهای تند گرافیکی، نمایان ساخته است که هرکدام را می توان در موقعیت مناسب بکار برد. یازده طرح منحصر بفرد برجسته اما تطبیق پذیرموجود در شیشه ی متخلل بادوام، می تواند به هر سطحی، چه داخلی چه خارجی مثل دیوارهای استخر یا کفپوش مکان تجاری، روح تازه ای ببخشد.

ذخیره عکس

 

  • مفهوم سازی خلاقانه و ساخت

این روش تولید راهی است که مناطق شهری مانند این، خود را بازسازی می کنند ولی نکته ی مهم اینست که مواد بازیافت شده از گذشته به طورمناسبی درمیان لایه های تاریخ چیده شوند و با قطعات جدید، طی یک روش معنادار، ادغام گردند. ارزش بسیاری در این قطعات نهفته است، آنها تنها نیاز به چیدن دوباره دارند. ایده ی ساخت این محصول از یک مشاهده ی خلاقانه آغاز شد، یکی از طراحان این کارخانه با مشاهده ی پالت ها و تکه های ضایعاتی چوب که بر روی یکدیگر انباشته شده بودند، این ایده را خلق کرد.

سپس از ترکیب ظاهری عکس گرفته شد و با استفاده از( تسرا )، نرم افزار طراحی موزائیک آرتائیک، به صورت دیجیتالی دستکاری و به طرحهای کاشی تبدیل شد. او میگوید:« با این مجموعه، من می خواستم بافتهای غنی موجود در مواد را برای تولید طرح های پیچیده و عمیق، استخراج کنم. با تغییر اندازه ، رنگ و ماده ی تکه های مقوا و پالتهای قدیمی ، یک سطح معماری زیبا و غیرمنتظره ایجاد می شود».

ذخیره عکس
کاشی های شیشه ای Artaic

این محصولات از 70% محتوای شیشه ی بازیافتی قبل از مصرف و 30% محتوای شیشه بازیافتی بعد از مصرف، بدست آمده از شیشه ی پنجره های قدیمی ساییده شده ،تشکیل شده اند. برای ایجاد طیف گسترده ای از رنگهای تند و غلیظ ،اکسیدها به پودرشیشه افزوده شده اند.

ذخیره عکس

 

 کاشی شیشه ای متخلخل، با چسباندن شیشه ی پودر شده به انواع مختلف کاشی فشرده، ساخته می شود. سپس قطعات شکل یافته ی کوچک به درون یک کوره منتقل می شوند و پس از گداختن و سردشدن به عنوان مقاوم ترین وبادوام ترین  کاشی شیشه ای به بازار ارسال می گردند. آرتائیک شیشه ی متخلخل را در ابعاد نیم و یک اینچی و سه نوع براق استاندارد، مات ضد لغزش و کدر ارائه می دهد.هرچند که طرحهای این محصول در طیف وسیعی از رنگهای شیشه ی متخلخل ارائه می شوند. قابلیت تولید و طراحی طبق تقاضای مشتریان آرتائیک، اجازه می دهد تا ماده، رنگ، اندازه و شکل هر طرح، کاملاً مناسب هر فضا انتخاب گردد. 

با حفظ تم مجموعه، آرتائیک یک کیت نصب آماده تولید خواهد کرد که تنها برای نصب درسطوح خاص به منظور کاهش چشمگیر مواد زائد موجود، بکار خواهد رفت.ترکیب طرحها و دوام منحصر بفرد کاشی شیشه ای متخلخل، طرحهای این محصول را به طور حیرت انگیزی تطبیق پذیر می نماید. موزائیک ها می توانند برای هر کاربرد قابل تصوری، چه داخلی چه خارجی ،سطوح خشک و مرطوب و کفپوش مناطق تجاری استفاده شوند. از آنها حتی می توان به عنوان پس زمینه برای موارد واقعاً خاص استفاده کرد. 

ذخیره عکس
کاشی های شیشه ای Artaic

تنها یک ذهن خلاق می تواند این محصولات را پدید آورده آورده باشد، همه چیز از مشاهده آغاز می شود، مشاهدات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 6,182 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:23