طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جعفری نژادآرش غلامعلی طهرانیسمیه ابراهیمیروزبه عالمیانمهرداد زواره محمدیالهام ضیاءآبادیرضا قره داغیرضا صیادیانسامسونگ samsungشرکت رویا طرح داخلیمحمد قديريMahnaz sharifi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

چگونه طراحی یک منزل را به گذشته و ریشه‌هایش بر‌می‌گردد؟

بازدید : 123,202 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی و بازسازی منزلی 72 مترمربعی، واقع دریک آپارتمان با قدمت صدساله با در نظر گرفتن عناصر تاثیرگذار در طراحی، در شهر مونتمارتر(Montmartre) انجام شده است. با طراگاه همراه باشید تا طراحی این منزل با شکوه را بررسی کنیم. 

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

معمار با ذوق این منزل می‌گوید: ”درحال تماشای برنامه‌ی تلویزیونی بودم که یک طراح می‌گفت کفِ ساختمان باید به گذشته و ریشه‌ی خودش بازگردد و این من را به این فکر واداشت که چرا؟

در این طراحی، از یکی از دیوارها گیاهان جوانه زده‌اند، چراغ‌ها در حال چکیدن از سقف به نظر می‌رسند و با اینکه آشپزخانه به‌طور کامل سفید رنگ است، کف آن یک رنگین‌کمان واقعی است. 

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

این معمار خلاق با استفاده از کفپوش‌های پلاستیکی راه‌راه رنگی و غیرمعمول فضایی متفاوت را خلق کرده است. این ترکیب رنگ‌ها برای صاحب‌خانه که یک طراح مد بود، هم مناسب به نظر می‌رسید. این مشتری بهواسطه‌ی شغلش، همیشه با مواد و رنگ‌های مختلف سروکار داشته و برایش این نوع طراحی فوق‌العاده و منحصر‌به‌فرد بوده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراح با وجود دیوارهای ناهموار، سقف شیبدار و طاقچه‌ی نه چندان زیبای این آپارتمان با استفاده از کمدهای توکار و رنگ سفید براق، فضای شیکی ایجاد کرده است. در فضای مقابل کمد اتاق‌پذیرایی، یک میز نهارخوری شیک را جاسازی شده است.

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

طراحی قسمتی از این آپارتمان حالتی چرخشی دارد، که از طرف اتاق‌پذیرایی و همچنین از طرف حمام در سمت دیگر می‌توان به آن دسترسی داشت. با گذشتن از کنار این بخش، به یک راه‌پله‌ی متناوب طراحی شده، که به اتاق‌زیرشیروانی مخصوص مهمان راه دارد.

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

طراحی یک راه‌پله‌ی کامل، باعث جلوه دادن به نیم‌طبقه‌ی کوچک شده است. خواست طراح همین بوده است. چیزی که باعث تعجب و حیرت صاحب‌خانه شده، این است که طراح به صورت سازمان یافته و عقلانی توانسته، به مانند یک روانشناس طراحی این پروژه را پیش ببرد. در انتهای خانه یک درب زرد وجود دارد، که به آشپزخانه و حمام مجاور آن منتهی می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

برروی سقف حمام پنجره‌ای، برای بهره بردن از نور بیرون تعبیه شده، در طول روز این شیشه، نور را به داخل تمام خانه می‌تاباند؛ در هنگام عصر هم، حمام به یک فانوس بزرگ تبدیل شده و خانه را روشن می‌کند.
با وجود چنین ویژگی‌های چشم‌نواز و نورانی، هیچ نیازی به چراغ‌ها و آویزهای فانتزی نیست. طراح به همین این موارد فکر کرده است.

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی یک طراح مد

برای طراحی خلاقانه‌ی محیط داخلی آپارتمان‌ها، می‌توان با کمک گرفتن از نوآوری درانتخاب متریال بهترین و مناسب‌ترین فضاها را خلق کرد. طراگاه منتظر شنیدن نظرات شما می‌باشد.

 

       


بازدید : 123,202 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمتریال شیشهکف‌پوش پلاستیکیسقف شیب‌دارطراحی طاقچهراه پلهنیم طبقهحمامطراحی یک راه‌پله‌یطراحی و بازسازی منزلمحیط داخلی

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:42