طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حامد شکریانسینا علیزادهشروین حسینیمحمد مهدی فخیمیمهدی علیرضاییmahmood Ghasemiامیر قاسمیمهدی مصلحیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)شیرین دریاباریمهدی علیزادهجلیل موسوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

زیرپله گنج فراموش شده‌ی خانه‌ها

راه‌حل‌های متفاوت برای کاربرد زیرپله‌های منازل

بازدید : 56,748 بار

20 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه با کوچک‌تر شدن فضای زندگی، استفاده بهینه از مکان بسیار اهمیت یافته است، در این مقاله می‌خواهیم‌ در مورد استفاده از زیر‌پله به عنوان یک عنصر قالبا مرده در طراحی‌ها صحبت کنیم. با طراگاه همراه باشید تا با کاربرد زیرپله‌ها آشنا شویم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده بهینه از مکان امروزه باید اولویت و دغدغه‌ی هر طراحی باشد، مخصوصا این فضا اگر در چشم میهمانان باشد و جایی در خانه باشد که با روزمره‌های افراد درگیر باشد، با یکدیگر چندین ایده را مرور خواهیم کرد. فضای راه‌پله یکی از فضا‌های بلا استفاده است که عموما در طراحی نگاه خاصی به آن نمی‌شود. همانطور که در تصویر می‌بینید، این فضا می‌تواند محل یک کتاب‌خانه بسیار خوب باشد، علاوه بر آنکه می‌توان بالای آن را در نظر داشت پایین  این زیر‌پله نیز می‌تواند به عنوان یک کتاب‌خانه در نظر گرفته شود. با قرار‌دادن کتاب‌خانه در زیر پله‌، دیگر به قفسه کمتر نیاز پیدا می‌شود و فضای بیشتری در خانه خواهیم داشت.

ذخیره عکس

 

اتفاق دیگری که با تعبیه کردن فضای زیر‌پله به‌عنوان کتاب‌خانه اتفاق می‌افتد این است که این دیوار بیشتر با فضای خانه ترکیب می‌شود و احساس می‌شود خانه بزرگ‌تر از قبل است.

 اما از فضای زیر‌پله تنها برای کتاب‌خانه نباید استفاده کرد، و می‌توان از آن به عنوان یک شومینه نیز استفاده نمود. البته این کار هزینه‌ی بیشتری نسبت به کتاب‌خانه برای ساکنین دارد.

از زیر‌پله می‌توان به عنوان محل‌قرار‌گیری سیستم صوتی و تصویری نیز استفاده کرد. البته شاید این برای خانه‌های لوکس چندان مورد استفاده نباشد اما دقت داشته باشید در مورد خانه‌های کوچکی صحبت می‌کنیم که فضا برای آن‌ها اهمیت دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یکی از استفاده‌های بسیار خوبی که می‌توان از فضای زیر‌پله کرد، آکواریوم است. با این روش آکواریوم در جلوی دست‌و‌پای شما قرار ندارد و خیالتان از جاگیری آن راحت است. زیر پله‌ها نیز می‌توانند با یک طراحی ساده به عنوان یک المانی ‌مورد استفاده قرار بگیرد که محل قرار گرفتن دکور است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مورد استفاده دیگری که می‌توان از فضای زیر‌پله کرد، استفاده از آن به عنوان یک گنجه است که یک سری از وسایل خود را می‌توانید درون آن بگذارید. در طراحی این فضا باید دقت کرد که نباید تبدیل به یک دخمه و انباری بشود. این محیط باید به سادگی در دسترس قرار بگیرد و همچنین راحت بشود آن را تمیز کرد تا گرد و خاک بر روی آن نشیند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با چنین ایده‌های که در بالا ذکر شد یک فضای مرده را به یک فضای با نشاط تبدیل کنید. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 56,748 بار

20 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هازیر‌پلهکتاب‌خانهآکواریومالمانطراحیفضاخانهگنجه

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:22