طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیر قاسمیمرتضی صادقیمهدی علیرضایینگار سریع الاطلاقصفورا شریعتیاستیل البرز pr@steelalborz.comحسین نوروزیامید ضرغامیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سجاد اسدیاسماعیل سحاب رحمن پناهمرضیه مجدالاشرافی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی یک پناهگاه مدرن و سرسبز در دل بیابان

استفاده‌ای مناسب از برترین تکنولوژی‌های روز برای ساخت پناهگاهی سرسبز و امن برای مسافران بیابان

بازدید : 91,274 بار

توسط : سجاد اسدی
27 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

محیط بیابان و کویر در زمختی و خشونت  بسیار شهره است. برای مردمان مناطق خشکی مانند خاورمیانه که بیابان جزوی از زندگی آن‌ها می‌باشد، وجود پناهگاه و محیط امنی در بیابان بسیار ضروری است تا در موارد لازم به آن‌ها پناه ببرند. با طراگاه همراه باشید تا طراحی یک پناهگاه مدرن و سرسبز بررسی کنیم.

ذخیره عکس
پناهگاه مدرن و سرسبز در دل بیابان

امروزه گروهی توانسته‌اند با استفاده از تکنولوژی، شرایط زندگی بیابانی را نیز آسان‌تر نمایند. اخیرا معماران گروه "باهاراش"(baharash) اقدام به طراحی و ساخت یک پناهگاه مجهز و مدرن در جنوبی‌ترین منطقۀ امارات نموده‌اند. این طرح در سال 2020 آماد‌ه‌ی بازگشایی درب‌های خود به‌روی بازدیدکنندگان می‌باشد و معماران و مجریان طرح سعی بر آن دارند تا با بهره‌برداری از این طرح بتوانند یک منطقه‌ی اقتصادی سبزی را در دل بیابان به وجود آورند. برای تأمین انرژی مورد نیاز این مجموعه از 157000 فوت مربع صفحات خورشیدی استفاده شده است که تمام انرژی لازم را در اختیار مجموعه قرار می‌دهد. این صفحات در دورتادور آن و در یک شکل ستاره‌ای تعبیه شده‌اند و زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند.

ذخیره عکس

 

باهاراش باقران، به‌عنوان طراح این مجموعه که طراحی خانه‌ی پزشکان لندن را نیز در کارنامه‌ی خود دارد، اعلام داشته که این طرح بر اساس فرهنگ و ریشه‌های اجتماعی مردم امارات بنا شده و طی سخنانی گفت: ما در مراحل اولیه‌ی پروژه دریافتیم که با حفر یک چاه عمیق می‌توانیم از آب‌های زیرزمینی استفاده نماییم و همین امر این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا بتوانیم شرایط فصل بهار را ایجاد نماییم، چیزی که برای بادیه‌نشینان منطقه مورد اهمیت بوده و سبب رونق تجاری و ایجاد راه‌های ترابری خواهد شد.

استخراج آب از طریق حفر چاه عملی شده و در حال حاضر از این آب برای ساخت و توسعه‌ی این پروژه استفاده‌ی فراوان می‌شود. طرح‌های جانبی نیز در حال انجام است که بتوانند آب‌های استخراجی را کنترل نموده و از هدر رفت آن جلوگیری نمایند و آب‌های مصرفی را بازیافت نموده و برای آبیاری گیاهان مورد استفاده قرار دهند. در این مجموعه برای حفاظت از گونه‌های جانوری این منطقه، از زیست‌شناسان و محافظان مجربی استفاده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

فضای مرکزی این پناهگاه دارای شرایط فصل بهار می‌باشد و با وجود هوای بسیار گرم و داغ بیرون، محیطی بسیار آرام و دلنشینی را به ارمغان آورده است. در این مجموعه 84 سوئیت اقامتی نیز وجود دارد که اگرچه در طرح و اندازه با یکدیگر فرق دارند ولی همه‌ی آن‌ها دارای چشم‌انداز زیبایی از مرکز پناهگاه و همچنین اطراف ان می‌باشند.

ذخیره عکس
پناهگاه مدرن و سرسبز در دل بیابان

وجود چنین محیطهایی در بیابانهای وسیع بسیار ضروری میباشد. آیا تاکنون در داخل کشور با چنین فضاهای اقامتی در بیابان رو‌به‌رو شدهاید. نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 91,274 بار

توسط : سجاد اسدی
27 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی پناهگاهپناهگاه مدرنبیاباناقامتگاهbaharash

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:26