طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا نجفیانامید ضرغامیامین جعفری منشمحمد فخری داریانقالیکده iran carpetمهدی جعفری منشفرامرز گشایشیFarzin Forouzanایرج اعتصامnaser movahedسمیه ابراهیمیboshra javaheri
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

چگونه فضایی سالم و سبز در محیط زندگی‌مان داشته باشیم؟

بازدید : 76,600 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ایده‌ی زندگی سالم و سبز وارد جریانِ اصلی زندگی ما شده است. این ایده بر رژیم‌های غذایی ما، فضای کار ما، و در حال حاضر بر خانه‌های ما نیز تاثیر گذاشته است. اگر دنبال راهی هستید تا هم برای خانواده و هم محیط زندگی‌تان انتخاب‌های درستی به وجود بیاورید، جستجو را متوقف کنید. در این مقاله 5 ایده ساده که طبق بررسی‌های انجام شده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز  پرداخته‌ایم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

1. سیستم‌های پایدار را در محیط داخلی منزل استفاده کنید.

مردم معمولا وقتی به فکر زندگی سبز می‌افتند، شروع به خیالبافی می‌کنند. اما به خاطر داشته باشید، زندگی سبز لزوماً به معنی نصب پنل‌های خورشیدی و یک زندگی خارج از مختصات شبکه‌بندى جهانى نیست. در مقیاس کوچک‌تر، انتخابِ یک دوش کم مصرف و وسائلی که بازده انرژی بیشتری دارند، اثر منفی بر محیط‌زیست را کاهش می‌دهد. کسانی که در مورد هزینه‌ی اجرای سیستم‌های پایدار نگرانند، باید در نظر داشته باشند که این کار در واقع یک صرفه‌جویی مالیِ بلند مدت است. تحقیقِ اخیرِ « Pacific Northwest National Laboratory » نشان می‌دهد که سازه‌های سازگار با محیط‌زیست  به طور معمول 15 درصد بیشتر از مدل‌های سنتی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنند.

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

2.  به سبک مینیمال و ساده فکر کنید: 


اگر یک چیز در مورد زندگی سبز درست باشد، این است که‌: «کمتر قطعاً بیشتر است» اشاره به جمله‌ی معروف معمار آلمانی-آمریکایی «لودویگ میس فن در روهه» است. دیگر روزهایی که گوشه و کنار خانه را با وسایل اضافی و به دردنخور مختلف پر می‌کردید، گذشته است. در عوض امروزه سیلقه‌ها به سمتِ طراحی با کمک گرفتن از زیبایی‌های مینیمال یا کمینه‌گرا رفته است. نحوه‌ی ایجاد یک سبک مینیمال در فضای داخلی منزل تماماً، به ‌کار کردن بر روی اشیایی که در معرض دید هستند مربوط می‌شود. هنگامی‌که از بین اتاق‌های خانه می‌گذرید، هر کدام از اشیاء را بر حسبِ هدفی که در جهتِ آن در فضا به‌کار رفته ارزیابی کنید. بگذارید تعداد محدودی از دکورها سبکِ شخصی شما را به‌نمایش بگذارند. در مورد پاک‌سازی چیزهایی که فقط فضا را اشغال کرده‌اند، مردد نباشید. 

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

3. بازسازی را فراموش نکنید تا فضاهای داخلی شاداب‌تر داشته باشید.


استفاده مجدد از محصولاتِ موجود، یک جزء کلیدیِ زندگی سبز است. قبل از اینکه تصمیم به دور ریختن هر گونه ماده‌ی زائد از منزل‌‌تان بگیرید، سعی کنید، ایده‌ی تازه‌ای برای استفاده از آن‌ها در فضاهای داخلی پیدا کنید. این بازسازی ممکن است برای یک عده به معنای جابجایی اشیاء آویزانِ روی دیوار، از یک اتاق به اتاق دیگر و برای عده‌ی دیگری اجرای یک پروژه‌ی دست‌ساز و تبدیل یک کمد قدیمی به یک میز باشد. و اما شما هر ایده‌ای که دارید، از اینکه یک گام به عقب بردارید و اسباب و اثاثیه‌تان را به شیوه‌ی کاملا جدید تصور کنید، نترسید.

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

4. مواد طبیعی را دریابید و طراحی داخلی منحصر به فرد را انجام دهید.


وقتی زمانِ خریدهای جدید برای طراحیِ داخلیِ منزل از راه می‌رسد، به هر نحو ممکن مواد طبیعی را انتخاب کنید. یعنی عناصری را برای طراحی برگزینید که از منابع تجدید‌پذیر به دست آمده‌اند؛ مثل مبلمان چوبی، رو کابینتیِ مرمر، کف پوش‌های سفالی. مواد طبیعی از جهات مختلف انتخابی هوشمندانه است. نه فقط به این خاطر که در حال حاضر به‌خاطر اعتبار نامه‌ی سبز محبوبیت پیدا کرده‌اند، بلکه به خاطر اینکه این مواد به ‌ندرت از مد می‌افتند. آن‌ها را از یک کمپانیِ فروشِ معتبر، یک مغازه‌ی تجاری کوچک یا هر فروشگاه دست دوم فروشی بخرید. در اینطور مغازه‌ها ممکن است یک کالای با کیفیت بهتر را با قیمت کمتری نسبت به بازار تهیه کنید. 

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

5. به فضای باز مجال بدهید تا محیط زندگی سبز داشته باشید.


در نهایت باید این نکته را یادآور شوم، که سخن گفتن از زندگی سبز بدون اقرار به اینکه باید سعی کنیم طبیعت را به هر نحو ممکن وارد زندگی‌مان کنیم، غیرممکن است. در حالت ایده‌آل، می‌بایست در تلاش برای یافتن راه‌هایی برای وارد کردن المان‌های طبیعی به درون خانه و همچنین گسترش فضاهای باز شویم. 

 

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

طبق این گفته‌ها، به منظور راه یافتن نورِ طبیعی فراوان به درون خانه پنجره‌ها یا  از دربهای شیشه‌ای بزرگِ متحرک که امکانِ گردش مداوم هوا را فراهم می‌کند، تعبیه کنید. جزئیات کوچک‌تر مانند افزودن گیاهان یا ایجاد یک پاسیو هم راه حلی عالی است.

ذخیره عکس
ایده‌هایی ساده برای داشتن زندگی سالم‌تر و سبز

بهترین راهی که شما برای در آغوش کشیدنِ یک زندگی سبز به آن رسیده‌اید چیست؟ طراگاه منتظر شنیدین نظرات شما است.

 

     کانال


بازدید : 76,600 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هازندگی سبزپنل خورشیدیسبک مینیمالخانه‌های پایدارطراحی داخلی منزلبازسازیسیستم‌های پایدارمحیط داخلی منزل

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:32