طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شروین حسینیکمال کمونهایزدیار اهینگار سریع الاطلاقعباس اقسامیمـــهـکامه کــرمانـیمهرداد زواره محمدیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سهیل براکسحرناز سلیمانی پاکsina kamali tabriziآذران پلاستیک azaran-plastic
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایمنی محیط کار

نگاهی به آخرین قوانین ایمنی کارگاه های ساختمانی

بازدید : 13,433 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دستورالعمل ها و قواعدی که برای ایمنی کارگاه ها در نظر گرفته شده است، هر روز در حال توسعه و تغییر هستند. قوانین سلامتی و امنیت در محل کار با هدف کمک به امن تر شدن محل کار و کاهش تعداد مرگ و میر و صدمات که اثرات جدی بر مردم و اقتصاد دارد وضع شده است، تا آمار این حوادث را کاهش دهد. طراگاه نگاهی دارد به این قوانین که مرتباً به روز میشوند.

ذخیره عکس

مدیر پروژه، مسؤولیت اولیه ی تأمین سلامت و امنیت کارگاه ساختمانی را بر عهده دارد. مدیریت پروژه معمولا به جای یک فرد خاص، یک حرفه است، هرچند در مورد مشاغل آزاد یا معاملات مستقل می تواند یک فرد باشد.

اصولاً، کسانی که یک پروژه را ایجاد می کنند این مسؤولیت را دارند که آن را مدیریت کنند و تا حد ممکن، خطرات احتمالی را برطرف کرده یا به حداقل برسانند. این طور است که این مسؤولیت اولیه بر عهده ی مدیر پروژه است

ذخیره عکس

قوانین ایمنی ساختمانی جدید هم چنین مسؤولیت های قابل توجهی برای شرکای کارخانه و مدیران نیز به همراه دارند. مسئولین موظفند به طور فعال با سطح مدیریت کل تعامل داشته باشند، تا مطمئن شوند سازمان هایشان مکان هایی امن و سالم برای کار است. در عمل، این یعنی شما باید ضمانت کنید که کسب و کار شما خط مشی، روند، منابع و تجهیزات مناسبی برای مدیریت خطرها دارد و شما به طور منظم بر آن ها نظارت دارید. سلامت و امنیت وظیفه ای همگانی است، و مدیر پروژه ها و صاحبان مناصب، در صورت عدم انجام وظایفشان باید پاسخگو باشند. کارگران هم چنین مسؤولیت مراقبت و مواظبت از سلامت و امنیت خود و سایر کارگران را دارند.  

در رابطه با صنعت ساختمان که در آن تیم های متعدد در کنار هم دیگر کار می کنند، تغییراتی وجود دارد. هنگامی که دو مدیر پروژه یا بیشتر با یکدیگر کار می کنند، باید وظایف را با دقت تقسیم کنند. برای مثال، در مکانی که چندین گروه با یکدیگر کار می کنند، هر مدیر پروژه باید با سایر مدیر پروژه ها مشورت و هماهنگی کند تا سلامت و امنیت کارگران و بازدیدکنندگان آن مکان را تضمین کنند. اما اینکه آن ها کار را چگونه انجام می دهند، با توجه فعالیتشان در محل ساخت و ساز متفاوت است. برای مثال، پیمان کار اصلی وفرعی باید با یکدیگر در مورد الزامات کار، مهارت های کارگران و هرنوع خطر امنیت و سلامت مربوط به کارمشورت کنند. 

ذخیره عکس

قوانین ایمنی، متمرکز بر همکاری است، به خصوص وقتی حرفه های متعددی در محل ساخت و ساز حضور دارند. طبیعت ساختمان سازی یعنی هر روز ممکن است شما تعدادی بنا، برقکار و لوله کش که همه با هم در حال کار هستند را داشته باشید. این قانون قرار است امنیت همه ی آنها را ضمانت کند. کارفرما و پیمان کار اصلی باید بر چگونگی کارکرد سلامت و امنیت در محل کار توافق داشته باشند. این قانون می تواند پیمان کاران و صاحبان حرفه که وظایفی در قبال کارگران و سایر افراد در محل ساخت و ساز دارند را دربربگیرد. همه ی مشاغل باید تضمین کنند که هر آنچه قابل اجراست انجام می دهند تا مکان را برای همه ی افراد، امن نگه دارند. 

مدیر پروژه هایی که کارمندان یا بازدیدکنندگان محل خود را در معرض خطر جدی قرار دهند، تحت جریمه های سنگین مالی قرار خواهند گرفت. هنگامی که وظایف مدیر پروژه های مختلف تداخل کند، می توانند با یکدیگر هماهنگی هایی داشته باشند، مثلاً باید اطمینان حاصل کرد که همه به وسایل کمک های اولیه دسترسی دارند. به این صورت که پیمان کار اصلی به احتمال زیاد چنین وسایلی را برای کارگران در محل ساخت و ساز فراهم کرده و پیمان کار فرعی تأیید می کند که وسایل در جای خود و در دسترس کارگران قرار دارند. پیمان کار اصلی معمولا درکل، امنیت را برای محل ساخت و ساز فراهم می کند. 

ذخیره عکس

این قوانین تنها تشریفات اداری نیست. این قانون اطمینان حاصل می کند که هر کس می داند مسئول سلامت و امنیت در هر منطقه از کار می باشد و تضمین می کند که هماهنگی های بارزی در جای خود انجام شده اند. این رویکرد باعث می شود کار در محل های کار مشترک و سلسله قراردادها ، هموار و مؤثر انجام شود، که این امر می تواند منجر به افزایش بهره وری شود.از آن جایی که کار کردن در سلامت و امنیت وظیفه ی هر فردی است، مدیر پروژه های خارج از محل کار (هم چون معماران و مهندسان، تولید کنندگان، تهیه کنندگان) و یا کسانی که ماشین آلات ، مواد و سازه ها  را اجرا میکنند نیز نقشی در مدیریت خطرهایی که سلامت و امنیت را تهدید می کنند، دارند.

 آن ها وظیفه دارند ضمانت کنند، کاری که انجام می دهند یا چیزهایی که برای محل کار تهیه می کنند، تا جایی که به طور معقول قابل اجراست، خطری برای سلامت و امنیت ایجاد نمی کند. برای مثال، وقتی در یک محل کار، داربست استفاده می شود، هر مدیر پروژه در این زنجیره باید برای تضمین سلامت و امنیت کارگران و دیگر افرادی که در تماس با داربست قرار دارند نقش خود را ایفا کند، تا زمانی که داربست در محل ساخت و ساز حضور دارد. در این مورد، مهندسی که داربست  را طراحی می کند، کارخانه ی سازنده ی داربست، شرکتی که آن را اجاره می دهد و هم چنین کارفرمایی که داربست را سفارش می دهد، همه مسئول هستند.

ذخیره عکس

این ضوابط چقدر در محیط ساخت و ساز اطراف ما وجود دارند؟ اگر وجود دارند چقدر اجرا می شوند؟ این بحث را با طراگاه دنبال کنید.


بازدید : 13,433 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:44