طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

آزاده شاهچراغیروناک رافتعلیرضا شرافتیجلیل موسویافشین قربانیایزدیار اهیمحمد مهدی دودانگهبهمن احمدیشرکت رویا طرح داخلیuser 5آذران پلاستیک azaran-plasticحسین مژدهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نوآوری طراحی برای توریسم

سفر، جنگ، الزامات شغلی و ... دلایلی هستن که ما را به جابجایی وا می دارند

بازدید : 9,064 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شرکت زوکو لافت ( Zoku Loft ) یک فضای ترکیبی برای افراد اهل سفر خلق کرده است، جایی برای زندگی و کار که به نظر می رسد یک عامل تعیین کننده در رقابت موجود در صنعت توریسم است، در این سفر با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
نوآوری طراحی برای توریسم

 

رقابتی نزدیک برای تصاحب نهمین جایزه ی سالانه نوآوری درموزه ی جدید سوهو ( New Museum Soho ) نگاه ها را جذب خود کرده است. جایزه یک هدیه 10,000 دلاری برای کمک به رشد بیشتر این بازار بود. مارک جانگریوس (Marc  Jongerius ) مدیر عامل و موسس شرکت چنین نوشت : « هدیه ای که قابلیت های دیده نشده برای سرعت بخشیدن به پتانسیل رشد این شرکت را آشکار خواهد کرد » .

ذخیره عکس

 

Zoku اصطلاح ژاپنی به معنی ایل، قبیله و یا خانواده است. این پروژه یکی از دو فینالیست انتخاب شده ازبین 50 شرکت کننده بود. شرکت، پروژه ی خود را قبل از نظرسنجی هیات منصفه از رای دهندگان به نمایش گذاشت. جان هاردی (John Hardy ) ، مدیرعامل گروه بین المللی جان هاردی و بنیانگذار این رقابت نوآوری در این باره می گوید : « حضار دیدند که ایده ی Zoku آن چیزی است که می‌تواند با ارائه نوع جدیدی از هتل­های توسعه یافته و پاسخگویی به نیاز بازار به فضاهای ترکیبی برای محل زندگی و کار، تحولی در صنعت هتلداری ایجاد کند » .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

در حال حاضر پروژه ای برگرفته از همین ایده باعنوان Concrete 133در آمستردام درحال ساخت است و برنامه‌ریزی شده که در زمستان بهره برداری شود. هانس میر، مدیر عامل و موسس همکار مارک جانگریوس می‌گوید : « هدف ما در زوکو لافت، یک طراحی هوشمندانه برای درمعرض دید نبودن تختخواب هنگام ورود به اتاق و همچنین درنظرگرفتن فضاهایی برای کار، خواب، بازی و زندگی کردن است. متراژاتاق‌ها حدودا 25 - 27 متر مربع است » .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

رتبه ی دوم و جایزه ی نقدی 5,000 دلاری نصیب اسنوزباکس ( SnoozeboxH ) شد که یک هتل قابل حمل توسط کامیون برای جشنواره‌ها و رویدادها در انگلستان است. و 1500 دلار جایزه بخش دانشجویی به یاسمین عبدالفتاح سلیمان دانشجوی دانشگاه عفت عربستان سعودی، برای طرح پناهگاه بالنی قابل تطبیق برای آوارگان، تعلق گرفت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید : 9,064 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:25