طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriنادیا خوشخویnaser movahedامین قشقاییابزار تونل جهانالهام صحافیایمان حسومیروناک رافتایزدیار اهیصادق صیدبیگینیلپر info@nilper.irالهام ضیاءآبادی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

گشتی در دنیای میزهای غذاخوری مدرن

چه معیارهایی را در انتخاب میز غذاخوری در نظر بگیریم؟

بازدید : 17,686 بار

16 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر همین الان مجبور باشید برای دکوراسیون جدیدتان یک میز غذاخوری انتخاب کنید، سراغ کدام گزینه‌ها می‌‌روید؟ این سؤالی است که یافتن پاسخ آن در دنیای گسترده‌ای از تنوع رنگ و اندازه و سبک چندان ساده به‌نظر نمی‌رسد. در قسمت قبل بخشی از این جست‌و‌جو در مورد میزهای غذاخوری مستطیلی شکل و میزهای قابل گسترش انجام شد. در این مطلب گشت‌و‌گذارمان را این‌بار در میان میزهای منحنی و مرمرین ادامه می‌دهیم. پس همراه طراگاه باشید.

ذخیره عکس
میزهای غذاخوری مدرن

میزهای بیضوی


این میزها عموما به‌شکلی نرم و برازنده طراحی می‌شوند. جدا از جنبه‌های زیباشناسی هیچ دلیل کاربردی برای ترجیح این میزها نسبت به میزهای مستطیلی وجود ندارد. به‌همین دلیل استفاده از آن‌ها کمتر متداول است. اگرچه نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که لبه‌های گرد میزهای بیضوی باعث می‌شوند که اتاق، کمتر فرمال و رسمی به‌نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

می‌توانید برای تأکید بر زیبایی شکل یک میز بیضوی، محدوده‌ای متناسب توسط یک قالیچه برای آن ایجاد کنید. یا می‌توانید برای جذاب‌تر نشان دادن آن، رنگ آن‌را درکنتراست با محیط اطراف قرار دهید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

میزهای گرد


میزهای غذاخوری گرد بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند راحت‌تر و خودمانی‌تر باشند. آن‌ها اجازه می‌دهند تا همه‌ی افراد دور‌میز به‌راحتی با یکدیگر تماس چشمی برقرار کنند و این محیط دوستانه‌تری را رقم می‌زند. بهتر است صندلی‌هایی که برای این میزها انتخاب می‌کنید درتناسب با خود آن‌ها، گردگوشه و منحنی شکل باشند. همین طور آویزها و لوسترهایی که برای بالای میز انتخاب می‌کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای تأکید بر پایه‌های تندیسی میزهای مدرن بهتر است از رویه‌های شیشه‌ای استفاده کنید. چون شفافیت آن اجازه می‌دهد که طراحی از همه زاویه‌ها تحسین شود. اگر هم انتظار برازندگی و فخامت بیشتری از دکورتان دارید می‌توانید این میزهای تنومند را امتحان کنید که در این بافتِ به‌خصوص شبیه یک مهره شطرنج به‌نظر می‌رسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یا این میز دو رویه با رویه‌ای در مرکز که بالاتر از سطح رویه‌ی اصلی قرار گرفته و فقط مخصوص وسایل دکوراتیو است. اگرهم دنبال ماجراجویی و ایده‌های بکر هستید، شاید این میز درختی به کارتان بیاید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

میزهای مرمرین


مرمر متریالی است با بی‌نهایت ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد. به خاطر ترکیب ضدباکتریالش در آشپزخانه و حمام از آن استفاده‌های مفیدی می‌شود. اگر تصمیم به‌استفاده از آن گرفتید بهتر است همه چیزهای اطرافش ساده و خنثی باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طرح منحصر‌به‌فرد رگه‌ها و رنگ طبیعی مرمر می‌توانند به کانون توجه اتاق‌تان بدل شوند، اما به یاد داشته باشید که برای لذت بردن از زیبایی آن در طی سالیان دراز، باید مراقبت‌های ویژه‌ای از آن به‌عمل آورید.

ذخیره عکس
میزهای غذاخوری مدرن

هنوز طرح‌هایی بسیاری در زمینه‌ی میزهای غذاخوری مدرن وجود دارند. اگر شما هم ایده‌ای در ذهن دارید، آن را به طراگاه معرفی کنید.


بازدید : 17,686 بار

16 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامیزهای غذاخوری مدرنمیزهای گردمیزهای بیضویمیزای مرمرین

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:15