طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

hosein baharestaniمحمد مرتجیپویا ریاضی خواهنیلپر info@nilper.irسهند منشیاستیل البرز pr@steelalborz.comشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)علیرضا فخفوریرزیتا فتاحینیما کیوانیmohammad marvastyکمال کمونه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تجربه‌ی زندگی خیال‌انگیز در خانه‌ی هابیت‌ها

طراحی متفاوت خانه‌ای کوهستانی در واشنگتن

بازدید : 130,721 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

فیلم "هابیت‌ها" را به خاطر دارید؟ همان موجودات خیالی که قد کوتاهی دارند. اگر این فیلم را دیده باشید، حتما خانه‌های کوچکشان برایتان جالب بوده است. یک طراح خلاق در واشنگتن‌، با الهام از این فیلم، خانه‌ی متفاوتی را ساخته است. با طراگاه همراه باشید تا جزییات بیشتری درباره‌ی طراحی خانه‌ی هابیت‌ها بخوانید.

ذخیره عکس
خانه‌ی هابیت‌ها

جی .جی. آر تالکین،نویسنده‌ی داستان هابیت‌ها، هدفش را از خلق این موجودات خیالی ایجاد حس ارتباط با زمین در این عصر صنعتی می‌داند. بنابراین، منطقی است که بعضی از افراد به دنبال یک خانه‌ی پایدار با الهام از طراحی خانه‌های روستایی هابیت‌ها باشند. "کریستی ولف" " Kristie Wolfe" طراح خلاق آمریکایی یکی از این افراد است که این خانه را در ایالت واشنگتن طراحی کرده است. او قصد دارد به زودی دو خانه‌ی هابیتی دیگر هم بسازد.

ذخیره عکس
خانه‌ی هابیت‌ها

ولف یک زمین 5.5 هکتاری در نزدیکی شهر چیلان ایالت واشنگتن پیدا کرد که می‌توانست در آن یک خانه‌ی کوهستانی هابیتی‌ بسازد و این کار را انجام داد. این خانه‌ی کوچک 27 متر مربع مساحت دارد وشامل یک اتاق‌خواب، حمام، آشپزخانه و اتاق‌نشیمن می‌باشد. وسایل مورد استفاده در این خانه همه به سبک روستیک (روستایی) هستند. پنجره‌های گرد اتاق‌، زیبایی خاصی به فضا بخشیده‌اند. ولف در انتخاب وسایل هم خلاقیت به خرج داده و از یک قرقره‌ی بزرگ برای درب گرد و یک سنگ کاسه‌ای شکل به‌جای سینک استفاده کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یکی از ویژگی‌های این خانه‌ی زیبا این است که به شبکه‌ی آب و برق متصل نیست و منبع برق آن سه پنل خورشیدی و باتری‌های شش ولتی هستند. آب مورد نیاز، از برج آب نزدیک خانه تامین می‌شود و یک سیستم تصفیه‌، آب استفاده شده را برای چمن پوشش خانه تصفیه می‌کند. زباله‌ها و فاضلاب خانه در یک تانک جمع می‌شوند و گرمایش خانه با کپسول گاز پروپان انجام می‌گردد. فضای باز جلوی خانه با گل‌های زیبا آراسته شده است و با وجود صندلی‌های قرار گرفته، ساکنان می‌توانند از منظره‌ی باشکوه دره‌ی روبرو لذت ببرند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ولف با در نظرگرفتن شراط محیطی‌، این خانه را برای بلند مدت و مقاوم در برابر پوشش زمین ساخته است و برای کاهش رطوبت‌،"عایق ضد رطوبت " نصب کرده است. او این خانه را در بهار امسال تکمیل کرده است و برای طراحی دو خانه‌ی کوچک هابیتی دیگر برنامه‌ریزی کرده تا یک مجموعه‌ی کوچک در این ناحیه بسازد. او اکنون این خانه را هرشب به مبلغ 220 دلار اجاره می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما درباره‌ی این خانه‌ی خیال‌انگیز چیست؟ با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 130,721 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی پایدارطراحی متفاوتطراحی سبزطراحی منزلمعماری منزل

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:30