طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مـــهـکامه کــرمانـیعلی رضا بندر ابادمصطفی اذریناهیده تقویمهرداد زواره محمدیصفورا شریعتیhosein baharestaniمحمد مهدی فخیمیآیدین صادقیسلیمانیطاها رضاییایمان حسومی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خلاقیت در طراحی دفتر کار، یک پیشنهاد ویژه برای شما

استفاده از خلاقیت در کنار رضایت‌مندی مشتری سرلوحه‌ی هر طراحی است

بازدید : 53,437 بار

23 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

می‌خواهیم یکی ازهمکاری‌های شگفت‌انگیز مابین طراح و مشتری را باهم مرور کنیم. مشتریان چیزی که از طراح می‌خواستند، دفتر کار‌ی دلپذیری که به عنوان خانه‌ی دوم، پذیرفته شود. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی دفتر کار

این استودیو در سال 2015 ساخته و اجرا شد، در حدود بیست‌و‌چهار نفر کارمند در اینجا مشغول به کار هستند، و دارای محل غذا‌خوری و استراحت برای کارمندان است. یکی از مهمترین شاخص‌های این دفتر، نوع قرارگیری و جا‌گیری مکان‌های مختلف برای افزایش تعاملات کارکنان با یکدیگر است. برای همین از طراح این پروژه خواسته شد تا یک مبلمان بهم پیوسته را در نظر بگیرد و اجرا کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

چالش طراحی یک مبلمان پیوسته چالش کوچکی برای طراحان بود. آن‌ها به امر بزرگ‌تری فکر می‌کردند، می‌خواستند کلیه‌ی اجزای طراحی شده به یکدیگر متصل باشند. همانطور که می‌توانید تصور کنید ساخت چنین سازه‌های بزرگی در طراحی سخت‌ترین چالش موجود در این پروژه بود. آن‌ها برای عبور از این چالش مدل‌سازی و نمونه‌سازی‌های متعددی انجام داده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در درون این پروژه ابتکارات جالبی وجود دارد، همانطور که می‌بینید یک کمد مخفی که به صورت ماهرانه‌ جا‌سازی شده و از شلوغ بودن دفترکار جلوگیری می‌کند.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی دفتر کار

طراحان، فضای مذاکره ساده‌ای برای افراد درون شرکت در نظر گرفته‌اند که از محیط کار جدا است، مذاکرات شرکت عموما در این مکان انجام می‌شود.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی دفتر کار

نوآوری‌های موجود در این شرکت محدود به اجزای بزرگ نمی‌شود در کوچکترین چیز‌ها مثل میز‌کار نیز نو‌آوری دیده می‌شود. همانطور که می‌بینید هوشمندانه محل قرار‌گیری لپ‌تاپ مشخص شده است.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی دفتر کار

نورپردازی در این طراحی عموما به صورت داخلی بوده است، چرا‌که المان‌های نور بیرونی در محیط‌های کار بسیار تشویش‌کننده هستند. مورد جالب توجه دیگری که در‌باره‌ی این دفتر می‌توان گفت قرار‌گرفتن یک دیمر برای تنظیم نور هر چراغ و لامپ است، که افراد متناسب با نیاز خودشان می‌توانند میزان و شدت نور را کم و زیاد بکنند. در نظر گرفتن خواسته‌ی افرادی که در این مکان کار می‌کنند توسط طراحان بسیار خوب ارزیابی شده است‌، این ارزیابی نشان از این دارد، تعامل بر پایه‌ی نیاز هر فرد از محل کار برقرار بوده است.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی دفتر کار

با استناد به چنین پروژه‌ای می‌توان باز بر این نکته تاکید کرد که می‌بایست مابین مشتری و طراح همگرایی صورت بگیرد. با طراگاه همراه باشید تا با دکوراسیون داخلی فضاهای اداری بیشتر آشنا شوید.


بازدید : 53,437 بار

23 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمعماریمحل کارمحیط کاردکوراسیون محل کاراتاق کنفرانسطراحی داخلیمعماری داخلی

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:23