طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جواد خداییفریناز رضویامیر قاسمیحسین نوروزیمـــهـکامه کــرمانـیالهام صحافیfinnwoodامیرحسین امیریمیثم ذکریاییامیر دیزانیالناز پائیزعلیرضا شریفان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

از داستان‌ها و افسانه‌ها الهام بگیرید

خانه‌ای به سبک"جنگ ستارگان"

بازدید : 28,455 بار

08 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در ذهن افراد خیال پرداز قصه‌ها و افسانه‌هایی وجود دارد، که اغلب آگاهانه یا ناخودآگاه در فضای آن‌ها زندگی می‌کنند، با شخصیت‌های آن همدلی کرده و یا حتی خود را جای آن‌ها فرض می‌کنند. با طراگاه همراه باشید تا سری به این خانه تخیلی بزنیم.

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

اگر خودتان از این دسته نیستید، حداقل می‌توانید از ماجراجویی‌های این افراد خیال‌پرداز بشنوید و لذت ببرید. یکی از نمونه‌های جالب این روزها خانواده‌ای چینی است که اعضای آن تصمیم گرفته‌اند تا با استفاده از المان‌های فیلم محبوب جنگ ستارگان خانه خود را دکور کنند. شاید فانتزی‌شان این بوده که در کنار خلق فضایی شاد، رؤیای رسیدن به "دنیایی فراسوی واقعیت" را هم محقق کنند! 

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

طراحی باز این خانه، استفاده از متریال تعریف شده برای کف، به همراه فضای احاطه شده توسط خطوط دینامیک برای تقویت تأثیر "فضا" در نظر گرفته شده‌اند. همچنین حاصل جمع خلق‌و‌خوی اعضای خانواده و خطوط متحرک، یک تعامل طبیعی بین ساکنان خانه ایجاد کرده است.

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

الگوی فضایی به گونه‌ای طراحی شده، تا قسمت‌های مورد نیاز اعضا از قبیل دو اتاق‌خواب، اتاق مطالعه، آشپزخانه و انباری از طریق مدخل‌هایی اتوماتیک و فقط با حرکت بر روی دستگاهی "آن‌لاین" (online) قابل دسترسی باشد. این درب‌های شگفت‌انگیز که کاملاً مشابه درب‌های فیلم "جنگ ستارگان" طراحی شده‌اند، با خطی که درب را به دو قسمت تقسیم می‌کند از وسط باز می‌شوند و اعضای سفینه را به داخل راه می‌دهند. 
نکته‌ی خلاقانه دیگر عمومیت دادن فضای اصلی خانه از طریق کابین‌های سفید رنگی است که مدخل اصلی را نیز در میان خود دارند. این کابین‌ها قابلیت ذخیره‌سازی داشته و در شبیه‌سازی کل فضای خانه به یک سفینه‌ی فضایی نقش جداره‌ها را به خوبی ایفا می‌کنند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اتاق‌نشیمن قسمتی از این کابین‌ها که پشت کاناپه و رو‌به‌روی صفحه نمایش‌گر تلویزیون واقع‌اند، انواع وسایل پخش از قبیل دی‌وی‌دی، ضبط‌صوت و گیرنده‌های ماهواره و تلویزیون را در خود جای داده و به نوعی "کابین کنترل ویدیویی" را تشکیل داده‌اند.

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

اما شاید جالب‌تر از همه، میز غذاخوری باشد که گویی بی‌کم و کاست از اتاق‌فرماندهی ارتش امپراتوری TIE به اتاق ناهارخوری این خانه منتقل شده است؛ با کلاهک فضایی یک عضو ارتش امپراتوری در وسط میز و یک شمشیر لیزری "لایت سابر" (Lightsaber) که به صورت دوبل در بالای میز نقش روشنایی را بر‌عهده دارد.

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

طراحی اتاق بچه‌ها هم  گویی اتاق راننده یا هدایت‌گر "سفینه فضایی شاهین هزار ساله" است که از طریق پنجره‌هایی که چشم‌انداز فضا و ماوراء را دارند سفینه را از چنگال شورشیان "جنگ‌های ستاره‌ای" نجات می‌دهند.

ذخیره عکس
جنگ ستارگان

شما چه نمونه‌هایی از ماجراجویی‌های خلاقانه درعرصه معماری می‌شناسید. آن‌ها را به طراگاه معرفی کنید.

 

  کانال


بازدید : 28,455 بار

08 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاجنگ ستارگانسفینه فضاییارتش امپراتوریفضا

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:13