طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهند چوبانحبیب الله نیکنامیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)سجاد اسدیmahmood Ghasemiرضا قره داغینگار سریع الاطلاقSomayeh AhemehAbolfazl Nabaviمهراد رمضانیمحمد داوریآیدین صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند ایده برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون پذیرایی

داشتن محیطی با شخصیت خاص در چیدمان پذیرایی منزل

بازدید : 122,051 بار

11 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

فضای پذیرایی از اهمیت ویژه‌ای در خانه بر‌خوردار است، افراد از میهمانانشان اینجا پذیرایی می‌کنند و بیشتر گفتگو‌ها در این مکان رخ می‌دهد. با طراگاه همراه باشید تا ایده‌هایی برای ساختن یک محیط دل‌چسب و جذاب داشته باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

استراتژی برای ساختن یک چیدمان خوب، شاید وقت زیادی از شما بگیرد. در این مطلب چند ایده مفید در زمینه چیدمان فضا را با شما در میان می‌گذاریم. اگر یک محیط کوچکی دارید، سعی کنید با استفاده از آینه‌های قدی و بزرگ محیط را بزرگ‌تر نشان بدهید. انعکاس در آینه به طور خود به خود فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

مورد بعدی که برای نشان دادن فضای بزرگ مناسب است، استفاده از المان‌های قدی مثل پرده‌های باریک و دراز است، که محیط را بزرگ نشان می‌دهد.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

استفاده از پنجره‌های سرتاسری، علاوه‌بر اینکه  فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، باعث می‌شود از طریق ورود نور طبیعی نشاط خوبی به محیط کار وارد بشود. البته در مورد فضاهای بزرگ باید دقت کرد، که نباید با استفاده از وسایل کوچک کل فضا را خالی گذاشت. در فضا‌های بزرگ همه چیز فرق می‌کند، اندازه وسایل می‌تواند با سایز بزرگ انتخاب شود‌.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

استفاده از یک فرش راه‌راه، هم می‌تواند به بزرگی مکان کمک کند، چرا‌که این راه‌راه بودن نگاه را به سمت دیگر هدایت می‌کند و تصور می‌شود که فضای بزرگ‌تری موجود است.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

شاید این مرسوم باشد که راه‌پله‌ها به فضای سالن پذیرایی باز بشوند. اما در مواقعی که این فضا کوچک، بهتر است با یک طرح خلاقانه بیش از پیش فضای داخلی خانه را محدود نکنیم. هر جایی از منزل را که می‌توانید اجازه دهید نور طبیعی در فضای خانه رفت و آمد کند، دریغ نکنید تا  تهویه‌ی هوا هم  بهتر صورت گیرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در فضای داخلی پذیرایی، سقف را به هیچ وجه فراموش نکنید، با طراحی این قسمت‌، نشان بدهید که به طراحی‌ نگاه جدی داشتید. با تلفیق  طراحی مختلف و قرار دادن المان‌های جذاب، چون قاب عکس‌ها در کنار یکدیگر به نوعی محیط گفت‌وگو را تشدید کنید. نباید این تصور به وجود بیاید اتاق‌نشیمن فقط برای  فضای گفت‌وگو در نظر گرفته شده، می‌توان با قرار دادن یک صندلی که با بقیه‌ی قسمت خانه متفاوت است در گوشه‌ی فضای نشیمن به‌همراه یک میز کوچک قهوه‌خوری فضای شخصی به وجود آورد. استفاده از فرش در فضای نشیمن آن را قطعاً دلنشین‌تر از قبل می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر می‌خواهید فضای نشیمن منزل شما، شفاف و تعاملی باشد، حتماً یک قفسه بدون درب در آن بگذارید، باب بسیاری از گفتگو‌ها از آن آغاز می‌شود.

ذخیره عکس
دکوراسیونی پذیرایی

برای جذاب‌تر کردن محیط خانه با طراگاه همراه باشید.

 

   کانال


بازدید : 122,051 بار

11 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانشیمنفضافرشپنجرهتلفیقالمانطراحی

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:23