طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جلیل موسویرضا صیادیانmostafa ahmadiجواد خداییآزاده شاهچراغیندا عاشوریانسهراب رفعتفریناز رضویmohammad marvastyامید حیدری پوریاستیل البرز pr@steelalborz.comشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آپارتمان‌های جمع‌و‌جور چه شکلی هستند‌؟

در اینجا می‌خواهیم المان‌های آپارتمان‌های جمع و جور را با یکدیگر بهتر بشناسیم

بازدید : 65,615 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

محدودیت، کاتالیزوریی برای خلاقیت است، در مکان‌هایی که محدودیت‌های از نوع فضا وجود دارد هنر طراحان داخلی بیشتر به چشم می‌آید، اینکه آن‌ها با یک فضای محدود چه برخوردی دارند و چطور این آپارتمان جمع‌و‌جور را روح تازه‌ای در آن می‌دمند، تا ساکنین آن از درب و دیوارهایش غم نگیرند. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در فضاهای کوچک دیگر قوانین مرسوم و معمول طراحی جواب نمی‌دهد و باید دید در این آپارتمان جمع‌و‌جور و کوچک چه چیز‌هایی را باید جا‌سازی کرد تا فضایی بهتر ساخته و پرداخته بشود. قدم اول عدم ساختن دیوار بیش از حد در درون فضای محدود است، دیوار فضا را می‌شکند و سبب به دو‌نیم شدن فضا می‌گردد و خود عاملی می‌شود، برای آنکه فضا را محدودتر از قبل نشان دهد، اما داشتن یک فضای خصوصی نیز، اصلی بسیار مهم است، می‌توان در این جور مواقع به سمت المان‌های خلاقی رفت، که علاوه بر داشتن کاربرد و کارایی دیوار جذابیت به محیط بدهند و یک دیوار صرف نباشند، به دیوار سوراخ‌دار موجود نگاه کنید ببینید چقدر جذابیت به فضا داده است. علاوه بر حفظ حریم اتاق‌خواب، فضاساز جذابی هم در این آپارتمانجمع‌و‌جور  نیز هست.

ذخیره عکس


به حداکثر رساندن کارایی هر المانی، در آپارتمان‌های جمع‌و‌جور امری حیاتی و ضروری است، چرا که هر‌چقدر فضا را با وسایل و المان‌های مختلف پر بکنیم، انرژی فضا را در خود حبس می‌کنند و این مسئله مزید بر‌علت می‌شود که با یک فضای گرفته شده و تنگ روبه‌رو بشویم. مثلا ما میزی برای آرایش می‌خواهیم، خیلی خب نباید این میز زیاد حجیم باشد، علاوه بر این باید درعین سادگی و شیک بودن کارهایی ما را نیز انجام بدهد. به این میز نگاه کنید آیا این میز برای برآوردن نیازهای شما کافی است؟

ذخیره عکس

 

استفاده از المان‌های نور، در این فضاها نباید به چشم بیایند. چرا که به اندازه کافی آپارتمان جمع و جور هست، پس باید این المان‌ها به صورت داخلی اجرا بشوند.

ذخیره‌سازی فضا در هر جای این نوع آپارتمان‌هایی که جمع‌و‌جور هستند، ضرروی است و نباید جلوی اینکار گرفته شود، فضاهای غیر معمولی چون دستشویی حتی می‌توانند مکانی برای ذخیره‌سازی قلمداد بشوند. 

در مورد طراحی فضای آشپزخانه، هم باید گفته شود که فضاهایی که برای بیرون گذاشتن وسایل است باید به حداقل ممکن برسد، چرا که با کوچکترین بی‌نظمی، خود عامل مخربی برای فضای داخلی می‌شوند. این‌ها مواردی بودن که در طراحی داخلی آپارتمان‌های جمع‌و‌جور باید لحاظ شوند.

ذخیره عکس
آپارتمان‌های جمع‌و‌جور

برای بهتر شدن فضای داخلی آپارتمان‌های جمع‌و‌جور چه ایده دیگری را با طراگاه می‌توانید در میان بگذارید؟


بازدید : 65,615 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی آپارتماندکوراسیون داخلی آپارتمانچیدمان منزلدکوراسیون منزلمنزل

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:22