طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

روزبه عالمیانفریناز رضویسجاد اسدیسوگند عندليبامید ضرغامیرضا صیادیانمرتضی صادقیبابک مجدپورشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)امیررضا امیریشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)امیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی نماهای شهری با استفاده از نقاشی‌های دیواری

طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

بازدید : 40,482 بار

24 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

صدها نقاشی دیواری در طراحی فضاهای شهری تهران، پایتخت ایران وجود دارد. دربین هنرمندان این شهر، یک هنرمند جوان خوش‌ذوق آثار متفاوتی خلق کرده که توجه مردم را در شهر به خود جلب می‌کند. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی کارهایش بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

این هنرمند از کودکی در مزرعه‌ی خانوادگی‌شان در خارج از تهران کار می‌کرده است. او در مصاحبه‌ای گفته است: " وقتی به تهران آمدم، از نقاشی‌های دیواری روی نمای ساختمان‌ها اصلا خوشم نیامد. می‌دانستم که می‌توان چیزی جذاب‌تر و الهام بخش‌تر روی این دیوارها کشید. مردم لایق بهتر از این‌ها بودند."  در این تصویر یکی از نقاشی‌های دیواری او به نام " خاطرات قدیمی تهران " را می‌بینید.

طراحی فضاهای شهری در آثار او با سبک ساده و جذابش، توجه جهانی را برانگیخته است. "دیوارهای تا خورده" که در سال‌های گذشته رسم شده در این تصویر دیده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این هنرمند نمای ساختمان‌های بسیاری را در تهران تغییر داده است و می‌گوید: " هدف من ایجاد یک مدینه‌ی فاضله به شکل‌های مختلف است". این نقاشی دیواری، "پله‌های شاد" نام دارد. این هنرمند در سال‌های جنگ ایران و عراق که از 1980 تا 1988 طول کشید و صدها هزار جوان ایرانی در آن کشته شدند متولد شده است. همان‌طور که در اثر "چرخه‌ی زندگی" او دیده می‌شود، وقایع دردناک آن دوران در آثار هنری او به خوبی دیده می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

تقریبا یک دهه پیش، مقامات دولتی به او اجازه‌ی خلق آثارش را در سراسر شهر دادند. در این تصویر مهدی مشغول رسم میله‌های دوچرخه است. این نقاشی دیواری به نام "طراوت" بر روی یک ساختمان در شمال تهران در محله‌ی ونک رسم شده است. این هنرمند در سال 1999 به تهران آمد تا در دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نقاشی بخواند. در این تصویر "رویاهای کودکی" را می‌بینیم که در سال‌های گذشته بر روی یک ساختمان در غرب تهران در منطقه‌ی جنت آباد رسم شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

"لوکوموتیو زندگی" که در پارک اوستا در مرکز تهران رسم شده است، قطاری را نشان می‌دهد که از دهلیز ساختمان عبور می‌کند. با اینکه طراح به معماری مینیمالیستی و ساده علاقه دارد، همان‌طور که در "سکوت" می‌بینید، اغلب آثارش دارای ویژگی‌های تزئینی هستند.

ذخیره عکس
طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

با اینکه این هنرمند ایرانی نقاشی بر روی بوم را دوست دارد، از نقاشی بر روی بافت دیوار هم لذت می‌برد. طراح نظرش در مورد دیوارهای شهر این است که "دیوارها رسانه‌ای هستند که او می‌تواند داستان‌ها را یکی پس از دیگری بر روی آن‌ها به‌نمایش درآورد". نمایش" پیچ و مهره" که در این تصویر دیده می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

همان‌طور که در "وقتی که بچه بودم" می‌بینید، او در بسیاری از آثارش از کودکی‌اش الهام گرفته است.از این هنرمند ایرانی دعوت به‌عمل آمده است تا بر دیوارهای انگلستان، نوروژ و آمریکا نقاشی بکشد. این طراح در نوامبر 2015 در لس‌آنجلس بوده و آثار هنری خیابانی‌اش را ادامه داده است. اثری که در این تصویر می بینید ، "ماشین‌های پرنده" نام دارد. 

ذخیره عکس
طراحی دیوارهای شهری با خلاقیت

تماشای زیبایی‌های فضای شهری بسیارلذت‌بخش است . با طراگاه همراه باشید .

 

             


بازدید : 40,482 بار

24 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانمای ساختمانطراحی فضاهای شهریدیوارهای شهرهنرمند ایرانی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:06