طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

عباس اقسامیبهمن احمدیسهند منشیحمید نادریnaser movahedعلیرضا شریفانرزیتا فتاحیشرکت رویا طرح داخلیمهدی علیرضاییمحمد مهدی دودانگهمازیار فخرقاسمیسامسونگ samsung
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساخت خانه‌های پیش ساخته با معماری سنتی و مدرن

طراحی و اجرای ساختمان‌های پیش‌ساخته

بازدید : 35,992 بار

01 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برای داشتن سرعت و کیفیت مناسب ساخت‌و‌ساز همیشه راه حل‌هایی متنوع وجود دارد. این روزها طراحان با کمک پیشرفته‌ترین روش‌ها، دست به ساخت و معماری ساختمان‌های پیش ساخته با طرح‌های متنوع سنتی و مدرن زده‌اند. با طراگاه همراه باشید تا چندین نمونه از این ساختمان‌سازی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

گروهی طراح در کالیفرنیا، اقدام به طراحی و ساخت ساختمان‌هایی پیش‌ساخته و کم هزینه کرده‌اند، آن‌ها به‌عنوان یک نیروی پویا در صنعت ساختمان و پیش‌رو در ساخت ساختمان‌های پیش ساخته با معماری مدرن و معماری سنتی فعالیت دارند. در دنیای مدرن، صنعت خانه‌های پیش ساخته در مقیاس بزرگ به سرعت در حال تکامل و پیشرفت روز افزون است. هدایت و رهبری این نوع طراحی به دست معماران خوش‌ذوق قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه‌های پیش ساخته تولید شده از محبوبیت بالایی بین مردم بر‌خوردار هستند، زیرا شیوه‌ای مقرون به صرفه برای ساخت خانه‌های ارزان قیمت هستند. بسیاری از سازنده‌ها کارایی‌های بالقوه، اجزای پیش ساخته‌ی داخل خانه‌ها را  دیده‌اند، سعی کرده‌اند تا در مقیاس مناسب به  مسائل مربوط به سفارشی‌سازی هر مشتری و نیاز‌های منطقه زندگی آن‌ها طراحی کنند.

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

از دلایل اصلی ساختمان‌سازی پیش ساخته در کارخانه‌ها این است که،  کارخانه‌ها با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد استفاده طراحی می‌کنند  و در ضمن تعداد کارگرهایی که برای ساخت این مجموعه در کارخانه مشغول هستند، به نسبت کمتر از کارگرهای روز‌مزد در محیط کار اجرایی هستند. خرابی و آسیب دیدگی مصالح ساختمانی در مقابل شرایط جوی، گاهی موجب پوسیدگی و زنگ زدگی مفاصل و پیچ‌ها می‌شود. کارخانه‌های راه‌اندازی شده برای این نوع سبک ساختمان‌سازی، با یک خط مونتاژ امکان استانداردسازی و سیستمی‌سازی مصالح و نیروی کار، را برای کاهش هزینه و افزایش زمان تولید محصول ایجاد کرده‌اند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای سازندگانی که نگران کارایی مصرف انرژی هستند، با استفاده از پانل‌های عایق، می‌توانند ساختمان خود را طراحی و اجرا کنند. این جز بهترین راه حل‌ها است، که خانه‌ای بدون درز با عایق‌کاری مناسب مهیا شود. این گروه طراح برای ساختمان‌سازی‌هایش عدم استفاده از مواد سمی، استفاده از مواد ایمن محیط زیست و لوازم کارآمد از لحاظ مصرف انرژی را مدنظر گرفته است. به این ترتیب ساخت و ساز‌هایی استاندارد را طراحی و اجرا کرده است.

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

معمولاً ساخت خانه‌های پیش‌ساخته با این روش، چهار هفته طول می‌کشد و این نصف زمان برای ساخت خانه‌های سنتی است. ساخت خانه‌های پیش ساخته با زیر بنای حدود 150 تا 250 متر مربع، برای استودیوها، مهمان‌خانه‌ها و نیز خانه‌های کوچک ایده‌ی خوبی است. برای داشتن دید گسترده در این خانه‌ها، دیوارهایی شیشه‌ای به صورت گسترده طراحی شده است. باورکردنی نیست که از ساخت اولین خانه‌های پیش ساخته معروف به صفر انرژی 10 سال گذشته باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراح اصلی این‌‌گونه خانه‌ها، «لوتوس میشل کافمن» (Michelle Kaufmann) است که در طی زمان طرح‌های عظیم و شگفتانگیزی را طراحی کرده است. او از خانه‌های کوچک مقیاس لوتوس که دارای  زیر بنای 210 متر‌مربع تا طراحی خانه‌های 550 مترمربعی که دارای دو اتاق خواب در دو طرف خانه با دیواره‌های شیشه‌ای تا شونده بودند، را در کارنامه فعالیتی خود دارد.

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

گروه طراح در این زمینه طرح‌های جدیدی با مفهوم خانه‌ی مزرعه‌ای مدرن، با ترکیبی از طراحی مدرن و اشکال خانه‌های سنتی ارائه داده است. خانه مزرعه‌ای ساختمانی با متراژ 550 متر مربع شامل 3 اتاق‌خواب با پلان نشیمن‌باز و شیروانی است. در این طراحی پنجره‌ها به شکل تاشونده اجرا شده‌اند. طراحی ساختمانی با متراژ حدود 800 مترمربع با سقف‌های چوبی، سه اتاق‌خواب، دفتر کار و پلان‌های نشمین باز در زمینی وسیع طراحی و اجرا شده است. استفاده مناسب از نور طبیعی با پنجره‌های کشیده در تمام فضای خانه به چشم می‌خورد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این‌گونه ساختمان‌سازی از مدت‌ها پیش به عنوان برجسته‌ترین و شناخته شده‌ترین طراحی‌ها مورد توجه بوده است. طراحی برخی از خانه‌های پیش ساخته نسبت به نظر کارفرما طراحی منحصر به فرد و خاصی را دارند. طراحی خانه‌ای عظیم با متراژ 1900 مترمربع گونه‌ای دیگر از این نوع طراحی پیش ساخته است، که با کشیدگی طولی اجرا شده است. 

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

طراحی اتاق موسیقی، کتابخانه،اتاق خواب‌های بزرگ در کنار فضاهای اصلی ساختمان انجام می‌شوند. به‌عنوان بزرگ‌ترین عمارت لوکس در این گونه ساختمان‌‌سازی شناخته می‌شوند.

ذخیره عکس
خانه‌‌های پیش ساخته

در زندگی مدرن امروزی استفاده از روش‌های نوین ساختمان‌سازی بسیار مقرون به صرفه است‌. شما چه نظری دارید‌؟ با طراگاه در میان بگذارید.

     کانال       


بازدید : 35,992 بار

01 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هازندگی مدرنطراحی اتاق موسیقیعمارت لوکسطراحیطراحی‌هاخانه‌های سنتیطراحی مدرن

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:18