طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد غفاریآیدین صادقیمحمد اسدالهیبابک مجدپورابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)منصور اجلیمیلاد نصرالهیعلیرضا شریفانطاها رضاییبهمن احمدیابزار تونل جهانامیر دیزانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قسمت دوم – فضای سبز هنرستان و باغ گیاه‌شناسی فیپس در شهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیا

10 سازه‌ی برتر سال 2016 از نظر پایداری

بازدید : 127,027 بار

06 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در قسمت قبلی به معرفی اولین سازه‌ی برتر سال 2016 به نقل از کمیته‌ی محیط زیستِ موسسه‌ی آمریکایی معماران پرداختیم؛ سازه-هایی با عملکرد بهتر در صرفه‌جویی در انرژی و آب و ایجاد فضای کاری دلپذیرتر به لطف نور و مواد بهتر و هوای پاک. در قسمت دوم بنا داریم که طراحی فضای سبز هنرستان و باغ گیاه شناسی فیپس درشهر پیتسبرگ در ایالت پنسیلوانیای آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی با این فضای سبز زیبا و پایدار با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
فضای سبز هنرستان و باغ گیاه‌شناسی فیپس

مرکز فضای سبز پایدار (CSL :Center for Sustainable Landscapes) یک مرکز آموزشی، پژوهشی و مدیریتی در "هنرستان و باغ گیاه شناسی فیپس (Phipps) " است. زمانی‌که معماران محل جدیدی را برای این هنرستان غیرانتفاعی طراحی میکردند، هدف آن‌ها ساخت سبزترین فضا در جهان بود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

CSL اولین و تنها ساختمانی است که موفق به دریافت چهار مورد از معتبرترین گواهی‌نامه‌ها در حوزه‌ی طراحی سبز شده است: گواهی‌نامه " Living Building Challenge" از موسسه‌ی بین‌المللی آینده زندگی، گواهی‌نامه لید پلاتینی (استاندارد پیشرو در طراحی محیطی و انرژی )  

(LEED:Leadership in Energy and Environmental Design) ، استاندارد "WELL Building" پلاتینی و گواهی‌نامه‌ی 4 ستاره‌ی "ابتکار در سایت‌های پایدار(Sustainable SITES Initiative).

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مرکز به طور کامل از انرژی‌های تجدید‌پذیر استفاده می‌کند؛ در سال 2015، این مرکز به‌ کمک یک توربین بادی و پانل‌های خورشیدی فتوولتائیک 125 کیلوواتی یا به اختصار PV که یکی از انواع سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی است و می‌تواند با بکارگیری سلول‌های خورشیدی، تولید مستقیم الکتریسیته از تابش خورشید داشته باشد، توانست بیشتر از نیاز خود انرژی تولید کند. همچنین در این مرکز همه‌‌ی فاضلاب تولید شده در سایت به کمک گیاهان تمیز و فیلتر شده و در سیفون توالت یا فلاش تانک مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند. آب باران در مخزن باران 60000 گالنی ذخیره می‌شود. در بیشتر موقع بواسطه‌ی نورگیر بودن و وجود نور کافی در ساختمان، هیچ کس چراغ روشن نمی‌کند؛ از هر کجای ساختمان طبیعت بیرون که یک باغ عمومی است، دیده می‌شود

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

به عنوان یک بخش مشترک از تجربه‌ی بازدید‌کنندگان این مرکز که به آن اشاره می‌کنند،  توجه و تمرکز CSL بر روی  تعامل محیط‌های طبیعی ‌و ساختمان‌ است، تعاملی که نشان می‌دهد که سلامت انسان و محیط‌زیست به طور جدایی‌ناپذیری با هم در ارتباط هستند. از کدامیک از ویژگی‌های این مرکزسبز می‌توانید در طراحی‌های خود استفاده کنید؟ ایده‌های خود را  با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 127,027 بار

06 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاپایداریساختمان سبزسلامتفضای سبزپنل خورشیدیتوربین بادیبهره¬وری انرژی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:13