طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مرضیه مجدالاشرافیمهرداد زواره محمدیرضا نجفیانرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییرضا مفاخرهومن بالازادهسارا  کلانتریناهیده تقویاسماعیل سحاب رحمن پناهآزاده شاهچراغیروناک رافتعباس اقسامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تغییر پذیری و حس حرکت

بازیابی یک نشانه ی شهری در قلب شهر

بازدید : 6,240 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی منظر پروژه مسکونی لاین کاندومینیوم  (The Line Condominium  ) از تاریخ راه آهن تایلند الهام گرفته شده است. با طراگاه همراه شوید تا این پروژه منحصر به فرد را بررسی کنیم .

ذخیره عکس
تغییر پذیری و حس حرکت

این پروژه، در بانکوک در منطقه جاتاتوک (Jatutak) اجرا شده است.  ایده ی طراحی از تاریخ راه اهن تایلند الهام گرفته شده است. 

ذخیره عکس

 

پروژه با  ایده ی مسافرت برای مقاصد طبیعی مختلف است و این به آسانی در تغییر پذیری و حس حرکت طراحی آشکار شده است.سیستم راه اهن تایلند خیلی وسیع و دارای یک تاریخ طولانی است، ساخت آن در طول سال های 1890 تا سال های آغازین قرن 20 میباشد. تایلند به همراه هند و مالزی دارای یکی از بهترین سیستم های راه آهن در جهان است. خطوط موازی به کار رفته در این طرح، از لحاظ مصالح و اندازه باهم متفاوت هستند. مجموعه ی مصالح شامل آب، شن، چوب، پوشش گیاهی و فلز می باشد. سطوح مختلف یکدیگر را قطع کرده اند و  فضاهای سیال، حرکت ایجاد نموده اند، راه پله ی بتنی عریضی که به طبقه همکف گالری فروش لورز ( lures )می رسد از داخل ساختمان دیده می شود.

عنصر آب، احساس عمق را از طریق انعکاس بیان می کند. حرکت آب در آبفشان های این مجموعه، یک هماهنگی لذت بخش را ایجاد کرده و عناصر عمودی در ارتفاع های مختلف، موج را شکل می دهند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

آنها خطوط راه آهن را که به ارامی در حال حرکت است نشان می دهند. این یک استعاره باشکوه است که پروژه را به یک ایده ی ساخت، پیوند می دهد.با این طراحی خیال انگیز، عابران و استفاده کنندگان هردو احساس می کنند که به یک نشانه شهری جدید رسیده اند. وجود یک درخت انجیر در محوطه ی پروژه با گیاهان بومی، زیبایی خاصی به محیط داده است. درخت انجیر در اساطیر هند و مقدس است که آرزوها را براورده می کند پس جای تعجب نیست که چرا تا الان حفظ شده است. قابل توجه است که چگونه در یک سطح کوچک، انواع مختلفی از حس حرکت، بافت و تاریخ با یکدیگر یکپارچه شدند.

ذخیره عکس
تغییر پذیری و حس حرکت

شما در مورد نشانه های شهرتان چه فکر میکنید؟ پارمترهای تاثیرگذار روی محیط شما چیست؟ می توانید با طراگاه ایده هایتان را در میان بگذارید .


بازدید : 6,240 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:30