طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ابزار تونل جهانویستابست vista bestندا عاشوریانعلیرضا شریفانمیثم ذکریاییمرتضی سیاسرسمیه ابراهیمیامید ضرغامیمحمد مهدی دودانگهلیلا عراقیانآیدین صادقیطاها رضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

روشن‌کردن خانه‌ی کوچک، با نورپردازی مناسب در فضای منزل

به حداکثر رساندن فضا و نور در یک فضای باریک

بازدید : 125,818 بار

17 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماران با بهره گیری از نور طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی به داشتن فضای داخلی بزرگتر کمک می کنند. با طراگاه همراه باشید تا یکی از پروژه‌های موفق در این زمینه را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
نورپردازی در فضای منزل

خانه‌ی پلاتینی در توکیوی ژاپن قرار دارد و توسط کارگاه «اسپینوزا» طراحی شده است. شکل باریک بخشی از این خانه به این معنی است که باید به‌طور عمودی طراحی شود، اما در دکوراسیون داخلی هدف اصلی به حداکثر‌ رسانی فضای مفید است. طراحان خوش ذوق این خانه دکوراسیون داخلی را طوری طراحی کرده‌اند، که با اجازه دادن به ورود نور طبیعی به تمام فضاهای داخلی هر سه طبقه بنا، فضا بزرگ‌تر به نظر آید و هیچ قسمتی از خانه بسته یا تاریک به نظر نمی‌آید، در واقع حتی کم‌عرض هم به نظر نمی‌رسد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طبقه‌ی اول در کنار یک حیاط کوچک مثلثی قرار دارد و نور از طریق پنجره‌ی سقف و در شیشه‌ای پاسیو، به این طبقه وارد می‌شود. گرچه اکثر محیط حیاط توسط جلوآمدگی طبقه‌ی دوم پوشیده شده است. فضای باز محوطه، اجازه‌ی ورود و جریان یافتن نور را در این قسمت خانه می‌دهد. در طبقه‌ی دوم، پاسیویی وجود دارد که از کف تا سقف پنجره‌ی بلندی دارد که اجازه‌ی ورود نور را میسر ساخته است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

راه پله‌ای مرکزی در قسمت باز منزل وجود دارد، که تنها با نرده‌های سفید پوشیده شده است و بنابراین هیچ دیواری مانع ورود نور نمی‌باشد. وجود سقف چوبی زیبای این خانه  با پنجره‌های داخلی باعث شده‌، که با نگاه کردن از بالا، فضای داخلی نسبت به وقتی از پایین نگاه می‌کنیم، بزرگ‌تر و شگرف‌انگیزتر به نظر برسد. 

ذخیره عکس
نورپردازی در فضای منزل

شما برای فضاهای داخلی منزل خود چه ایده هایی دارید با طراگاه در میان بگذارید.

 

               

 

 

 

             


بازدید : 125,818 بار

17 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانورپردازیدکوراسیون داخلیدکوراسیون منزلطراحی دکوراسیون منزل

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:05