طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیحسین مژدهیشروین حسینیامین جعفری منشحامد شکریانصفورا شریعتیآزاده شاهچراغیمهرداد زواره محمدیامیرحسین امیریسامسونگ samsungفرامرز گشایشیاستیل البرز pr@steelalborz.com
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نکاتی برای انتخاب کوسن؛ قسمت دوم

کوسن‌‌هایتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

بازدید : 11,985 بار

12 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

رنگ کردن دیوارها یا عوض کردن وسایل خانه، راه پرخرجی است. اگر بخواهید به دکوراسیون خانه‌تان تنوع دهید، می‌توانید از وسایل کوچک شروع کنید؛ وسایلی مثل کوسن. البته به نظر ما کوسن از همه‌ی وسایل بهتر است؛ هم تغییرش هزینه‌ی کمتری دارد، هم بیشتر به چشم میاید و هم این که به راحتی می‌تواند دوباره تعویض شود. در این مقاله هم مانند مقاله قبل، طراگاه نکاتی را می‌گوید که با استفاده از آن‌ها، کوسن‌تان را هوشمندانه‌تر انتخاب خواهید کرد.

ذخیره عکس
انواع کوسن

3- تعداد کوسن‌ها

بسیاری از مردم، به این عقیده دارند که تعداد کوسن‌ها باید زوج باشد. البته، این قانون حتما صحیح نیست. ما مشکلی در متقارن بودن طراحی داخلی خانه نمی‌بینیم؛ پس قانون زوج بودن کوسن‌ها را می‌توانید در بعضی موارد رعایت کنید. بهتر است برای این کار، به ازای هر کوسن با رنگ یک‌دست، یک کوسن انتخاب کنید که چند رنگ داشته باشد و هرکدام از این کوسن‌ها را در یک طرف مبل قرار دهید.

مورد دیگری را هم باید در نظر داشته باشید؛ تعداد کوسن مناسب برای مبل‌تان چقدر است؟ ممکن است تعداد کوسن‌ها را بیش از اندازه انتخاب کنید. شاید هم آن‌قدر کم باشد که برای نشستن راحت روی مبل، نیاز داشته باشید تا حرکت‌شان دهید. در هر دو حالت، تعداد کوسن‌های‌تان را اشتباه انتخاب کرده‌اید. اگر مبل‌تان خیلی بزرگ باشد، پنج کوسن تزیینی کفایت می‌کند. ولی بسیاری از مبل‌ها تنها سه کوسن نیاز دارند. صندلی‌های کوچک هم معمولا فقط به یک کوسن نیاز دارند. ولی صندلی‌های سلطنتی، با دو کوسن پوشانده می‌شوند. البته این موارد، فقط حکم پیشنهاد را دارند؛ اگر دوست داشته باشید، برای راحتی بیشتر می‌توانید از کوسن‌های بیشتری هم استفاده کنید.

ذخیره عکس
تعداد کوسن ها

4- شکل کوسن

به طور کلی، چهار نوع کوسن داریم؛ بالشی، مربع، مستطیل و گرد. اگر می‌خواهید بین این‌ها یکی را انتخاب کنید، بهتر است اول مشخص کنید که کوسن، چه استفاده‌ای برایتان دارد. اگر می‌خواهید کوسن، موقع نشستن وزن بدن‌تان را تحمل کند، نوع مستطیلی‌اش برایتان بهتر است. این کوسن‌ها از بقیه معمول‌تر هستند. همچنین، می‌توانند پشتی سخت صندلی‌ها را نرم و راحت کنند. ولی اگر مبل‌تان چرمی باشد، بهتر است کوسن‌های بالشی را امتحان کنید. چرا که روی چرم سر نمی‌خورند و راحتی بیشتری را به شما می‌دهند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید، زیبایی بصری دکوراسیون‌تان است. اگر مبلمان خانه‌تان زوایا و گوشه‌هایی خشک و تیز داشته باشد، با استفاده از کوسن‌های گرد می‌توانید ظاهرش را کمی ملایم‌تر کنید. همچنین، اگر مبل‌تان منبت‌کاری شده باشد و روی بدنه‌اش خطوطی با پیچ و تاب زیاد وجود داشته باشد، می‌توانی از کوسن‌های مستطیلی استفاده کنید تا توازن دکوراسیون خانه به هم نریزد. اگر انتخاب اندازه‌ کوسن برایتان سخت است، می‌توانید دو یا چند شکل کوسن مختلف را با هم ترکیب کنید.

ذخیره عکس
کوسن های مختلف

بازدید : 11,985 بار

12 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 23:00