طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

پمپ ابارا ابارامحمد مرتجیسوگند عندليبصفورا شریعتیحبیب الله نیکنامیkaveh maleknejadسهراب رفعتمحمد داوریسحرناز سلیمانی پاکمرتضی صادقیحسین مژدهیپرهام شکوهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترفندهایی برای طراحی فضایی مناسب در منزل بخش دوم

نکاتی کاربردی جهت طراحی فضای زندگی

بازدید : 30,490 بار

02 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همان‌طور که در بخش اول این مقاله اشاره شد‌، در طراحی فضایی مناسب برای زندگی با افراد خانواده، باید مواردی در نظر گرفته شود. در این بخش مقاله می‌کوشیم اطلاعاتی راجع به نکاتی کاربردی در نحوه‌ی چیدمان و دکوراسیون داخلی در اختیارتان قرار دهیم. در طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

میز شیک

 

یک میز زیبا در پشت مبل‌ها، منطقه‌ی ورودی و اتاق‌نشیمن را از هم جدا می‌کند. روی این میز می‌توانید وسایل دم دستی، اسباب‌بازی‌، گلدان و غیره را قرار دهید‌. 

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

زمان بازی


اگر کودکان شما بی‌نظم هستند‌، شما می‌توانید به راحتی با استفاده از یک کشو کوچک وسایلی که شما و کودک‌تان بیشتر عادت دارید با آن‌ها بازی کنید را سازماندهی کرده و در هر زمان که خواستید، آن‌ها را از دیدشان مخفی کنید‌. پازل‌ها‌، بازی‌های کوچک‌، دفترچه‌ی نقاشی و غیره می‌تواند در این کشو قرار گیرد.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

 مکانی به‌روز 


شما می‌توانید از یک روش کارآمد برای ایجاد جالباسی استفاده کنید، ترکیبی از یک نیمکت کوچک به همراه جالباسی و پر از لوازم جانبی در فضای باز اطراف جالباسی،  به همراه کمدی کوچک در کنار آن‌، برای گذاشتن وسایل‌تان پیشنهاد خوبی است. استفاده از مود روم (mud room) هم پیشنهاد خوبی است.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

ایستگاه شارژر


شما می‌توانید برای نگهداری و جلوگیری از گم شدن وسایل الکترونیکی‌، شارژر‌، گوشی موبایل و غیره یک ایستگاه شارژ در منطقه‌ی ورود خانه خود بسازید‌. بر روی هر قسمت آن هم برچسبی با نام اعضای خانواده قرار دهید تا وسایلتان با هم جا‌به‌جا نشود.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

تعادل کامل


ذخیره‌سازی یکپارچه برای سازماندهی هوشمند فضا‌ی خانه بسیار مهم است. از آن‌جا که همه افراد خانواده با هم زندگی می‌کنند، پس باید نیاز آن‌ها در نظر گرفته شود، اگر فرزندان کوچکی دارید از رنگ‌های شاد در دکوراسیون خود استفاده کنید‌، هم‌چنین اگر در خانه بی‌نظمی باشد، روی عملکرد همه اعضا‌ی خانواده تاثیر دارد. شما می‌توانید از قفسه‌هایی متناسب با اعضای خانواده خود در طبقات پایین برای کودکان و طبقات بالاتر برای خودتان استفاده کنید. شما می‌توانید در قفسه‌هایی پایین‌تر سبد‌هایی برای کودکان‌تان برای نگهداری اسباب‌بازی‌ها و وسایل‌شان قرار دهید و از بی‌نظمی آن‌ها جلوگیری کنید.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

نمایشگاه هنری


شما می‌توانید قسمتی را برای گذاشتن عکس‌های مهم‌، یادگاری‌ها‌، کار دستی‌های کودکانتان و غیره در نظر بگیرید. 

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

راه حل‌هایی برای کودکان


استفاده از سبد بلند دسته‌دار جداسازی اسباب‌بازی‌ها پیشنهادی سریع و مناسب برای جلوگیری از بی‌نظمی در فضای خانه هستند. همان‌طور که کودکان بزرگ می‌شوند‌، سبد می‌‌تواند برای لوازم ضروری‌، مجلات‌، کتاب‌ها و غیره استفاده شود.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

راه‌اندازی مکان علمی


شما می‌توانید فضایی را برای درس خواندن کودک‌تان در نظر بگیرید به‌طوری که آن فضا آرام‌ترین نقطه‌ی خانه شما باشد، یک کامپیوتر هم برای انجام بعضی تکالیف قرار دهید. اشیایی که فکر می‌کنید باعث حواس پرتی او می‌شود، در آن‌جا قرار ندهید. اگر فضای کافی ندارید می‌توانید از میز ناهار‌خوری خود هم کمک بگیرید و در عرض چند ثانیه فضایی آرام را برای او ایجاد کنید‌. 

ذخیره عکس
طراحی فضایی مناسب در منزل

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به‌نحوی مطلوب‌، در اختیارتان قرار داده باشیم‌. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید‌.

 

    کانال


بازدید : 30,490 بار

02 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافضای زندگی خانوادهکودکانمیز شیکزمان بازیمکانی به روزایستگاه شارژتعادل کاملنمایشگاه هنریراه‌حل‌هایی برای کودکانراه‌اندازی مکان علمی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:43