طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپهر دانشسهیل براکصفورا شریعتیحسین نوروزیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)امید حیدری پوریامیر دیزانیسحرناز سلیمانی پاکShaqayeq Abaszadeافشین قربانیSomayeh Ahemehحمید عرفانیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی کابین های ساحلی

بررسی کابین‌های خانگی کوچک از نظر زیست‌محیطی

بازدید : 7,182 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در جزیره ی مانشوسن (Manshausen) در شمال نروژ، مکانی خاص برای طراحی خانه های کوچک درنظر گرفته شده است . با طراگاه همراه شوید تا این مجموعه منحصر به فرد را بررسی کنیم .

ذخیره عکس
طراحی کابین های ساحلی

موقعیت جزیره مانشوسن بین کوه ها و دریای برنت، الهام بخش کاشف قطب جنوب بوده است. این منطقه مامن بزرگ ترین جمعیت عقابهای دریایی بوده و صنعت ماهی گیری بسیار پررونق است. این مکان بخشی از بزرگ ترین منطقه تجاری شمال نروژ از نظر ماهی گیری است.این تفریح گاه براساس توپوگرافی جزیره و دو ساختار موجود یعنی اسکله ی سنگی و خانه های قدیمی طراحی شده است. خانه های قدیمی بر روی یک دشت علفزار در جزیره قرار گرفته و به خوبی تعمیر شده اند.                                                                            

ذخیره عکس

 درون خانه ها یک آشپزخانه ی حرفه ای و  نهار خوری بر روی طبقه ی همکف  و یک کتابخانه در طبقه اول تعبیه شده است. کابینت ها بر روی اسکله های سنگی  قرار گرفته اند که معمولاً  روی تیر های خمیده قرار دارند و وسایل سنگی در اطراف آن ها دیده می شود. موقعیت و جهت همه ی کابین ها بر اساس دید 360 درجه و  حریم خصوصی مهمان ها طراحی شده است.طراحی این کابین ها طوری است که حداقل تخریب زیست محیطی وجود داشته باشد و از سازه های تمام چوبی استفاده شود و در عین حال محدودیت های لجستیک ساختمانی بر روی جزیره و شرایط آب و هوایی نیز در نظر گرفته شده است. 

سازه های عظیم چوبی و شیشه های بزرگ برای مقاومت در برابر باد ها طراحی شده و نمای خوبی را به بیرون و طبیعت دارد. همه ی جزییات حتی در داخل به طور مناسب و سفارشی با یک ایده ی ادراکی طراحی شده اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کابین ها به منظور راحتی هر چه بیشتر مهمان ها طرحی شده اند و در عین حال تجربه ی خوبی از بیرون یعنی دریا، چشم انداز، آفتاب، آب و هوا و فصول دریافت می کنند. کابین ها بر اساس نیاز های مهمانان طراحی شده است و فضای کافی برای تجهیزات و چمدان ها، حمام و آشپزخانه و نهار خوری وجود دارد.کابین ها دو یا چهار نفره و حتی پنج نفره هستند. تخت اصلی در اتاق اصلی قرار گرفته است و اتاق خواب  دارای سقف شیشه ای است که بیننده می تواند تمام عناصر بیرون را ببینند.

ذخیره عکس
طراحی کابین های ساحلی

برای دنبال کردن ایده های ناب و خلاقانه از چهار گوشه ی دنیا با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 7,182 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 07:56