طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

صفورا شریعتیایزدیار اهیسیروس مهراندیشساغر صادقیسپیده بهروزیشیرین دریاباریرضا صیادیانامیرحسین صرامیکمال کمونهبهرام قربانیامیرحسین امیریkaveh maleknejad
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فروشگاهی زیبا با الهام از ساختار قاصدک

یک فروشگاه اسباببازی در پکن افتتاح شده است که فضای داخلی و ستونهای آن از روی طرح قاصدک الهام گرفته شده است

بازدید : 155,087 بار

توسط : سجاد اسدی
08 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماران چینی برای طراحی داخلی یک فروشگاه اسباب‌بازی فروشی در شهر پکن، که بیشتر محل فروش طلسم و مجمسه‌های چینی می‌باشد، با الهام از شکل زیبای قاصدک توانستند فضایی منحصربه‌فرد و زیبا برای این فروشگاه خلق کنند. با ما در طراگاه همراه باشید تا بازدیدی از این فروشگاه داشته باشیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این فروشگاه به نام "خانه‌ی توبی" (Toby) شناخته میشود و توسط گروه معماری "پندا" (Penda) طراحی شده است. وجود ستون‌های سفید رنگ و مشبک  که دارای انحناهای زیبایی هستند، نوعی حس آرامش را به حاضرین انتقال می‌دهند. خود ستون‌ها نشان‌دهنده‌ی ساقه‌ی قاصدک و انحناهای آن‌ها هم تداعی‌کننده‌ی پره‌های سبک‌وزن قاصدک می‌باشند. وقتی‌که چراغ‌های فروشگاه خاموش می‌شوند، می‌توان رقص نور را در این ستون‌ها مشاهده کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

فضاهای موجود در بین این ستون‌ها، به مکان‌هایی برای عرضه‌ی کتاب، مجسمه‌ی توبی و دیگر محصولات اختصاص دارد. هم کودکان و هم بزرگسالان می‌توانند، از حضور در این فروشگاه لذت کافی را ببرند. مساحت فروشگاه 800 مترمربع و ارتفاع سقف آن 4/5 متر می‌باشد و در ساخت کمان ستون‌ها دقت کافی به کار گرفته شده، تا در نقطه‌ی میانی به کمان ستون مجاور برسند و یک‌دستی فضا حفظ شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این فروشگاه در یک مرکز خرید واقع شده و محل فروش مجسمه‌های مینیاتوری از طلسم‌ها و اقلام این چنینی است. این مرکز خرید در نزدیکی منطقه‌ای از پکن قرار گرفته، که قرار است به تازگی در آن‌جا بزرگترین ترمینال فرودگاهی جهان که به‌دست زاها حدید طراحی شده ساخته شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات و پیشنهادات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 155,087 بار

توسط : سجاد اسدی
08 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافروشگاهزاحا حدیدلوکسزیبامعمارچینیخانه‌ی توبیطراحی فروشگاهمعماری فروشگاهاسباب بازی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:20