طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نیلپر info@nilper.irجلیل موسویرضا جعفری نژادnaser movahedمازیار فخرقاسمیmostafa ahmadiاکبر تقی زادهمهراد رمضانیمنصور اجلینگار سریع الاطلاقشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)بلوک سبک لیپر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه‌ای با چشم‌اندازی زیبا به غروب آفتاب بر فراز آب

طراحانی خوش‌ذوق خانه‌ای باستانی را مرمت کردند

بازدید : 84,023 بار

11 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برای طراحی و بازسازی هر خانه‌ای، الهام گرفتن از عناصر طبیعی موجود درمحیط بهترین راه‌حل است. طراحان خوش‌ذوق نیویورکی، خانه‌ای قدیمی را به عنوان محلی برای آرامش در ساحل جزیره کرواسی بازسازی کرده‌اند. با طراگاه همراه باشید تا مقاله‌ای در مورد خانه‌ای با چشم‌اندازی زیبا به غروب آفتاب را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
خانه‌ای با چشم‌اندازی زیبا

دیوارهای سنگ آهکی این خانه، به نظر می‌رسید که ساختار سالمی داشته باشند، اما کاشی‌های سفالی پشت‌بام و قسمت‌های چوبی تا حدی در مقابل رطوبت آسیب دیده بودند. فضاهای داخلی اتاق‌ها کوچک، تاریک و مرطوب بودند، زمین توسط دیوارهای بلند و پوشیده از درختان انگور در هم تنیده محاصره شده بود، که به هیچ وجه چشم‌اندازی به منظر اطراف و آب نداشته است. طراحان خوش‌فکر این پروژه با در نظرگرفتن چشم‌انداز، دست به طراحی فضاهای داخلی و بازسازی زدند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در ابتدا طراحان فکر می‌کردند که مشتری یک خانه‌ی دو طبقه، با چشم‌اندازی از آب نیاز دارد. اما زمانی که دیوارهای بلند برداشته و بوته‌ها هرس شدند، تصاویر زیبا از درختان رشد کرده نمایان شد، و نمایی هیجان انگیزی از دریا را به نمایش گذاشت.

ذخیره عکس

بازسازی و مرمت استخر مخروبه در سایت این خانه، که از امپراطوری روم به‌جا مانده بود یکی از چالش‌های طراحان بود و هم‌چنین یک مخزن آهکی قدیمی که یک‌بار در تولید روغن زیتون استفاده شده بود هم به‌عنوان مخزن به لگن سینک تبدیل شد. معمار محلی این پروژه که به خوبی با معماری تاریخی منطقه آشنا بود و در مورد کارهای تاریخی اینطور بیان می‌کند که همه‌ی ما با هم یک تاریخ را تشکیل می‌دهیم. 

 

تغییرات و بازسازی این خانه شامل عایق ضد‌آب دیوار، اضافه کردن یک سقف جدید با کمک گرفتن از سقف قدیمی دست‌ساز بنا، تبدیل یک راهروی طولانی به پنجره و ایجاد سایر فضاهای داخلی می‌باشد. در بازسازی، تقریباً دیوارهای داخلی در بازسازی تخریب شده، اتاق‌نشیمن، آشپزخانه و غذاخوری، که پیش از این برای ذخیره‌سازی و درست کردن غذاهای دودی استفاده می‌شد، هم بازسازی شدند. اتاق‌خواب‌های این خانه در ساختمانی جداگانه‌ تعبیه شده‌اند. فضای مهیج و زیبا مهمان‌خانه هم به دریا مشرف است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراح تمام ساختمان‌ها را با مسیر گیاه‌کاری شده و رنگ‌آمیزی نقره‌ای و طلایی به هم وصل کرده است. در سراسر فضای داخلی که مجموع آن حدود 2200 مترمربع است، ترکیب پیچیده‌ای از مبلمان طراحی و اجرا شده است. بهار فصل آرام‌بخش و عاشقانه‌ای برای ساکن شدن در این جزیره زیبا است، اگرچه به نظر می‌رسد بارانی باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بنابراین طراحان با اضافه کردن چیزهای از قبیل صندلی گردشی در اتاق‌نشیمن، مبلمانی از پشم گوسفند و پوشاندن آشپزخانه‌ی ساخته شده در ساحل توسط پشم بز، آرامشی به فضاهای این خانه بخشیده است.  زمانی که باران می‌بارد و آتش شومینه روشن، آشپزخانه پاتوق و محل جمع شدن اهالی منزل است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 خانه‌ای که در ابتدا هیچ چشم‌اندازی نداشت، اکنون اولین مزیت آن تماشای غروب آفتاب بر فراز آب است.

ذخیره عکس
خانه‌ای با چشم‌اندازی زیبا

با طراگاه همراه باشید و نقطه نظرات خود را ثبت کنید.

   کانال


بازدید : 84,023 بار

11 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیاتاق‌خوابطراحی اتاق‌نشیمنطراحی استخرطراحفضای داخلیاتاق‌نشیمنمعماری خانهبازسازی خانهخانه

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:41