طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مازیار فخرقاسمیعلی رضا بندر ابادفرهاد علیزاده افشارفریناز رضویامین قشقاییMahnaz sharifiمحمد قديريمحمد غفاریمیلاد نصرالهیقالیکده iran carpetصفورا شریعتیندا عاشوریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه می‌توان از لوازم کهنه در فضاهای مدرن استفاده کرد

فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن تضادی زیبا ایجاد می‌کنند

بازدید : 71,287 بار

19 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

فرش‌های دستباف ایرانی امتحان خود را در طول زمان پس داده‌اند. نقوش زیبای این فرش‌ها در کنار هنر دست قالیبافان هنرمند ایرانی به فضای خانه‌های ما اصالت می‌بخشند. با طراگاه همراه باشید تا نمونه‌هایی از کاربرد قالیچه‌های سنتی را در اتاق‌های غیرسنتی به شما نشان دهیم.

ذخیره عکس
فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن

شاید شما دکوراسیونی مدرن را برای خانه‌تان می‌پسندید و از قضا یک فرش دستباف قدیمی دارید که میراث خانوادگی شما است. اگر اینطور است در استفاده از آن در طراحی مدرن اتاقتان شک نکنید، چرا که کهنگی این فرش‌ها تضادی زیبا با فضای مدرن منزل شما ایجاد می‌کند. 

ذخیره عکس

 

یک فرش روشن برای فضای تیره، یک فرش تیره برای فضای روشن:


اگر فرش شما رنگ روشنی دارد، می‌توانید آن را در اتاقی پهن کنید که دیوارها و به طور کلی ترکیب رنگی تیره‌ای دارد و به این ترتیب تیرگی اتاق را کمی خنثی کنید.
برعکس، اگر دیوارها و کف اتاق به رنگ‌های روشن است، می‌توانید از فرشی با رنگ تیره استفاده و تضادی دراماتیک ایجاد کنید.

الگوها و رنگ‌ها را تکرار کنید:


می‌توانید الگو و رنگ زمینه‌ی فرش خود را در وسایلی مثل تخت، مبل‌ها، کوسن‌ها، دکورها یا آثار هنری که به دیوار می‌آویزید تکرار کنید. به این ترتیب، اگر فرش شما رنگ‌های شادی داشته باشد، می‌توانید فضای اتاق مدرن خود را رنگارنگ و سرزنده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دو فرش در کنار هم پهن کنید:


دو قالیچه‌ی کوچک‌تر با طرح‌های سنتی و رنگ‌های متضاد را کنار هم پهن کنید، تا به یک فرش بزرگ تبدیل شوند که حسی از مدرنیته را در خود دارد.

ذخیره عکس
فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن

فضایی یک‌دست با رنگ‌های روشن و ملایم ایجاد کنید:


مبلمان اتاق را طوری انتخاب کنید، که با رنگ‌های روشن و الگوهای ظریف فرش اتاق هماهنگ شوند و فضایی مدرن و یک‌دست ایجاد کنند.

ذخیره عکس
فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن

فرشی با الگوهای منظم به فضای مینیمال اتاق اضافه کنید:


اگر فضای اتاق شما مینیمال و رنگ غالب آن سفید است، می‌توانید با پهن کردن فرشی که الگوهای سنتی و منظمی دارد، کمی نقش‌و‌نگار به آن اضافه کنید.

ذخیره عکس
فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن

کمی خنثی‌تر عمل کنید:


گاهی هم می‌توانید به جای ایجاد تضاد با استفاده از فرشی با رنگ‌های خنثی، یک پس زمینه‌ی زیبا و هماهنگ برای اتاق مدرن‌ خود فراهم کنید.

ذخیره عکس
فرش‌های کهنه در فضاهای مدرن

یک ترکیب رنگی چشم‌گیر ایجاد کنید:


اگر فرش شما الگوهای درشت و تضاد رنگی بالایی دارد، از تکرار این رنگ‌ها در اتاق نترسید. به این ترتیب ترکیب رنگی چشم‌گیری در اتاقتان خواهید داشت. حتی اگر تعداد رنگ‌ها زیاد باشد، می‌توانید آن‌ها را در کوسن‌ها یا دکور خانه تکرار کنید و ترکیب رنگی گسترده‌تری داشته باشید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

فرش ایرانی با رنگ‌ها، نقش‌ها و الگوهای غنی خود حتی در اوج کهنگی خود می‌تواند زینت‌بخش خانه‌های امروزی باشد. دیدگاه خود را در خصوص این اثر هنری زیبا با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 71,287 بار

19 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافرشفرش ایرانیدکوراسیوناتاقطراحی مدرنرنگالگوتضاد رنگی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:31