طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سجاد اسدیمحمد غفاریسارا  کلانتریعلیرضا فخفوریداوود آبادیمحمد مهدی فخیمیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)روناک رافتنگار محمدیجمال احمدی شلحهBabak Abbasiجلیل موسوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نوآوری در تامین انرژی منزل

این تکنولوژی ساده، آمده است تا جان دوباره‌ای به پیشرفت‌های بازیابی انرژی خورشیدی ببخشد

بازدید : 7,015 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

راه های استفاده از انرژی خورشیدی، هر روز بیشتر و بیشتر بر ما آشکار میشود، پمپ های حرارتی خورشیدی از تازه ترین و ساده ترین این پیشرفت ها هستند. با طراگاه در بررسی این نسل جدید از دستگاه ها همراه شوید.

ذخیره عکس
نوآوری در تامین انرژی منزل

پمپ های حرارتی زمین گرمایی، گرما را از زمین به درون پمپ می برند. پمپ های هوایی، گرما را از هوا می کشند. پمپ خورشیدی یکی از آن ایده های مبتکرانه است. مایع خنک کننده درون پنل های خورشیدی روی سقف نصب می شود و در آنجا گرمای خورشید مستقیماً روی مایع خنک کننده می تابد و آن را کاملا کارآمد می سازد. 

ذخیره عکس

 

از سمت دیگر، گرما استخراج می شود و برای گرم کردن آب در باتری حرارتی  یا تانک آبگرم استفاده می گردد که می توان آن آب را به رادیاتورها، کف های گرمایشی، یا مبدلهای حرارتی به منظور بیرون کشیدن هوا لوله کشی کرد.این پمپ مشکلات بسیاری را حل می کند. چند سال پیش اوضاع بسیار متفاوت بود، این سیستم ها پیچیده بودند و همه ی آنها در آب و هوایی که نورخورشید بطور دائمی وجود نداشت، به خوبی کار نمی کردند. پمپ خورشیدی ،با مایع خنک کننده کار می کند که نقطه جوش آن -50 درجه سانتیگراد است بنابراین در تاریکی شب( البته نه به همان کارآمدی روز) به خوبی کار خواهد کرد. COP یا ضریب کارآمدی این پمپ در روز 7 و در شب 2/7 است.

پمپ خورشیدی، به زمین و حفر و لوله کشی نیاز ندارد و از خورشید به طور مستقیم استفاده می کند.پمپ خورشیدی این مزیت را دارد که در آن پنل گرمایی به پنل فتوولتائیک متصل شده است،  مایع خنک کننده با تبخیر و جذب گرما، پنل PV را خنک نگه می دارد که به طور قابل توجهی کارایی آنرا بالا می برد و مانند همه ی پمپ های حرارتی، می تواند  به خوبی خنک کند.

ذخیره عکس

خنک کننده در این پمپ به جای نصب در سقف، به یک سیم پیچ حلقه زده شده و این مساله پمپ را به یک تهویه کننده ی هوای بسیارکارآمد تبدیل ساخته است که گرما را از هوای درونی به تانک آبگرم خانگی منتقل می کند.پمپ خورشیدی یک سیستم حرارتی خورشیدی است که می تواند بطورتمام وقت کار کند و 100 درصد آبگرم موردنیاز هم برای گرمایش خانگی و هم برای گرمایش محوطه  را تامین کند.هم اکنون تعداد نسبتا کمی  تاسیسات پمپ خورشیدی درسراسر کانادا نصب شده است و این تاسیسات دارای پشتوانه مالی قابل اطمینان، یک اسم جدید و یک وبسایت جدید می باشند.این اختراع، یک دستگاه زیبای ساده است، که اجزاء آن شامل تنها یک بخش مکانیکی متحرک، یک کمپرسور چرخشی  DC است و می تواند سالها کار کند .

 فن آوری خنک کننده ها در طی بیش از 100 سال کامل شده است. این پمپ به اندازه ی یک یخچال کوچک می باشد و تقریبا مشابه آن کار می کند.در یک خانه ی بهینه یا شدیداً عایق کاری شده که گرمای زیادی مورد نیاز نیست، کوچکترین اندازه ی پمپ خورشیدی می تواند به راحتی همه ی گرما و آبگرم موردنیاز را تامین نماید، این پمپ ها حتی یک سیم پیچ مخصوص برای نصب روی تهویه کننده ی بازیافت گرما دارند.

ذخیره عکس
نوآوری در تامین انرژی منزل

گرمایش خورشیدی واقعا منسوخ نشده است ، بلکه فقط نیازمند ارتقای فناوری می باشد.در کشور ما به خوبی میتوان از انرژی آفتاب بهره بهره برد، اگر نمونه هایی از این بهره برداری را سراغ دارید، مشاهدات و تجربیات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 7,015 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:11