طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد احمدیبهمن احمدیمحمد قديريعباس اقسامیسهند منشیایمان حسومیامير احمدي نياساربوک sarboukhosein baharestaniشرکت رویا طرح داخلیمحمد مهدی دودانگهعلیرضا شریفان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

طراحی فضای آموزشی در استرالیا

بازدید : 32,162 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گروهی از معماران خلاق دست به طراحی مدرسه با رویکرد واقعا نوآورانه زده‌اند. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی فضاهای مختلف این مدرسه بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

طراحی مدرسه با مفهوم یادگیری خلاقانه و خلق فضای اجتماعی جدید بسیار مورد استقبال قرار گرفت.طراحی فضاهای باز و آموزش متفاوت را در طراحی این فضای آموزشی، می‌توان به خوبی مشاهده کرد.  اینگونه فضاهای آموزشی به ساختن شخصیت افراد و اعتبار آن‌ها کمک می‌کنند. مدیر این مدرسه درباره‌ی طراحی فضاهای داخلی می‌گوید: هدف ما این است که یادگیری را عمیق، جذاب، مرتبط و سرگرم کننده کنیم. ما ساختمانی می‌خواهیم که به دانش آموزان ایده‌های مختلف را الهام ببخشد.

ذخیره عکس
طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

این طراحی شامل دنباله‌ای از ساختمان‌های خیمه‌ای شکل با سطح‌های متفاوت با زیربنای زمین مربعی3000  متری بسیار تماشایی و جذاب می‌باشد که در آن انرژی تولید می‌شود و با بهره‌وری از آب باران، فضای محیط را خنک نگاه می‌دارد.

ذخیره عکس
طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

زیر سایبان بلند 11 متری این خیمه‌ها، کلاس‌های درس با فضاهای داخلی و هم فضاهای خارجی جایگزین شده‌اند، که برای متدهای یادگیری متعدد و تعاملات غیر سلسله مراتبی طراحی شده‌اند. در طراحی فضاهای داخلی مدرسه هدف این بوده که مفهوم اینکه ساختمان یک مدرسه باید به چه صورت باشد را دوباره تعریف کنیم و محیطی را بسازیم که به طور فعال، یک فرهنگ جدید برای یادگیری را بسازد. تغییر در الگوی مدرسه‌سازی و کشف توانایی‌های جدید معماری برای فضاهای آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خیمه‌ها فضاهایی هستند که با محیط یادگیری تعاملی، آزمایشگاه‌ها و امکانات مورد نیاز دانشجویان، پذیرش و مدیریت بسیار منطبق می‌باشند. هم‌چنین فضای غذاخوری جداگانه به صورت خانه‌ی درختی با نشمین‌های محوری شکل سکویی وجود دارد. جالب توجه است که طراحی فضاهای داخلی مدرسه با استفاده از اصول مبتنی بر فعالیت که خصوصا برای فضای کار توسعه یافته و هیچ محدودیتی برای استفاده دانش آموزان یا معلمان را ندارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی بالکن‌ها، طراحی جایگاه‌های نشیمن، طراحی پله‌های بزرگ و طراحی سکوهای چوبی همه دست به دست هم داده‌اند، تا فضایی استاندارد برای یادگیری و پیشرفت دانش آموزان به وجود آورند. طراحی فضای کافی‌شاپ این مجموعه یک فضای اجتماعی را ترتیب داده و فضای بیرونی کافی‌شاپ و صفحات نمایش بزرگ هم همه چیز را به عنوان قلب مدرسه تکمیل کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراح این مجموعه در مورد فضاهای معماری این‌گونه بیان می‌کند که ما طراحی فضاهای معماری را داشته‌ایم و نه فقط "ساختمان" هایی را خلق کرده‌ایم که به عنوان پردیس قلب مدارس توصیف شده و افراد را برای یادگیری خلاقانه در استرالیا و سراسر جهان راهنمایی می‌کند. "  این پروژه اثر همکاری موفق طراحان با آموزش و پرورش استرالیا است.

ذخیره عکس
طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

طراحی مدرسه با سازه‌اش، مجموعه‌ی کامل و دلنوازی  شده است که محیط خاص برای آموزش را به وجود آورده است. شعار این گروه برای طراحی مدرسه این است که مکانی برای آموزش طراحی می‌کنیم که برای نسل آینده  هم شناخته شده و قابل بهره برداری باشد.

ذخیره عکس
طراحی مدرسه به عنوان محیطی خلاقانه

با طراگاه همراه باشید.

 

                


بازدید : 32,162 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی مدرسهطراحی بالکن‌هاطراحی جایگاه‌های نشیمنطراحی پله‌های بزرگطراحی سکوهای چوبیطراحی فضای کافی شاپ

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 23:04