طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مرتضی صادقیشرکت رویا طرح داخلیمصطفی اذریمرضیه مجدالاشرافیکمیل مهدی نژادBabak Abbasiسلیمانیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)مهراد رمضانیسارا  کلانتریالهام صحافیتینا شاه محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

به سبک مدرن اتاق‌نشیمن خود را طراحی کنید

دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

بازدید : 43,037 بار

04 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طبق نقشه‌ی منزل شما، طراحی و دکوراسیون اتاق‌نشیمن مدرن می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. اگر در منزلتان دو اتاق‌نشیمن وجود دارد، معمولاً یکی به‌عنوان اتاق‌پذیرایی و دیگری به‌عنوان اتاق‌نشیمن استفاده می‌شود و اتاق‌پذیرایی، مکانی برای مطالعه، استراحت و پذیرایی از مهمانان نزدیک خواهد شد. اگر تنها یک اتاق‌نشیمن دارید از این اتاق برای تماشای تلویزیون، بازی کردن و نشستن با خانواده استفاده می‌شود.

جدا از کاربرد هر اتاق در منزل، باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد. این ویژگی‌ها برای طراحی اتاق‌نشیمن، یک کاناپه‌ی راحت، یک میز جلوی کاناپه، و یک نقطه‌ی مرکزی مثل شومینه یا مکانی برای بازی و سرگرمی است. با طراگاه همراه باشید تا ایده‌هایی جدید برای طراحی فضاهای مختلف را ببینید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

دکوراسیون اتاق‌نشیمن مدرن چگونه باشد؟

اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق‌نشیمن خود را به طور مدرن بچینید، واقعا کار سختی نیست. باید فضایی ایجاد کنید که هم شما و هم میهمانانتان در آن احساس راحتی کنند و در ضمن برای زندگی روزمره‌ی کاربردی و عملی باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اغلب مردم علاقه دارند یا تماماً از رنگ‌های خنثی استفاده کنند یا اتاق را کاملا رنگارنگ کنند. مواظب باشید که افراط نکنید. اگر می‌خواهید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، اشیا بزرگ مثل مبل‌ها، صندلی‌ها و زیرپایی را به این رنگ‌ها انتخاب کنید. سپس بقیه‌ی وسایل دکوراتیو را با رنگ‌های کمی شادتر انتخاب کنید. می‌توانید وسایل کوچک را در رنگ‌های متفاوت به کار ببرید. به همین ترتیب اگر می‌خواهید کاناپه به چشم بیاید، بقیه‌ی وسایل را به اندازه‌های کوچک بگیرید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

وسایلی که اندازه‌ی متوسط دارند، مثل فرش‌ها و پرده‌ها را دست کم نگیرید. چون هم کاربردی هستند و هم جنبه‌ی تزئینی در طراحی و دکوراسیون دارند. نورپردازی هم در دکوراسیون اتاق‌نشیمنی مدرن نقش مهمی دارد. اگر بخواهید در نورپردازی کمی اغراق کنید، می‌توانید در میزها و کف اتاق هم لامپ کار بگذارید. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

از نورپردازی‌های استاندارد می‌توانید برای هنرنمایی و هم برای بهبود امکان مطالعه استفاده کنید. هم‌چنین شما می‌توانید نور فضا را باتوجه به رنگ‌های به‌کار رفته تغییر دهید. در اتاقی که نور طبیعی کمی دارد، باید از رنگ‌های روشن استفاده کرد. اما در اتاقی که نورگیر باشد، تنوع انتخاب رنگ بیشتر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

باید از اتاق‌نشیمن طراحی شده به سبک مدرن به چه منظوری استفاده کنیم؟

اصولاً از اتاق‌پذیرایی برای میزبانی مهمانان استفاده می‌شود، اما اتاق‌نشیمن کاربرد روزمره‌تری مثل استراحت کردن و لم دادن روی مبل، بازی و تماشای تلویزیون دارد. با این حال بسیاری از خانه‌های امروز تنها یک اتاق دارد که هم به عنوان اتاق‌پذیرایی و هم به عنوان اتاق‌نشیمن استفاده می‌شود.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

 اگر منزل شما دو اتاق‌نشیمن دارد، بایدبرای طراحی اتاق‌پذیرایی فضایی را ایجاد کنید که بتوانید در آن احساس آرامش کنید و با مهمانان گفتگو نمایید. نباید در این اتاق تلویزیون بگذارید چون حواس را پرت می‌کند. مبلمان استیل، میزی زیبا، و یک نقطه‌ی کانونی چشم نواز مثل شومینه‌ی زیبا، به ایجاد این حس و ظاهر کمک خواهد کرد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر تنها یک اتاق‌نشیمن دارید، باید برای استفاده‌ی روزمره‌تری وسایل آن‌را بچینید. مثلاً از مبل راحتی استفاده کنید، در آن تلویزیون بگذارید و فضایی را به بازی اختصاص دهید.مثلاً یک کنسول بازی مثل پلی استیشن برای کودکان خود به تلویزیون نصب کنید.  این فضا مطمئناً برای مهمانان نزدیک هم جالب توجه خواهد بود. در آخر، نیازهای ویژه‌ی خانواده‌تان را هم در نظر بگیرید. مثلاً اگر فرزند کوچک دارید، باید قسمتی را به فضای بازی کودکان اختصاص دهید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

باید برای اتاق نشیمن چه مبلمانی انتخاب کنیم؟

چون این اتاق استفاده‌های زیادی در طول دارد، مسلماً باید از وسایل مختلفی در آنجا استفاده کنید تا نیازهایتان برآورده شود. اگر فضای داخلی منزل شما کوچک است بهتر است کمدها و کشوهای متعددی نصب کنید، تا بتوانید وسایلتان را در آن‌ها بگذارید. اگر چه کمدها وکشوهای پیش‌ساخته گران هستند، اما نسبت به کمد‌ها و کشوهای سفارشی فضای کمتری را اشغال می‌کنند و راحت‌تر نیازهایتان را براورده خواهند کرد. اگر بودجه‌ی کافی برای خرید کمد ندارید، در وسایل بزرگ مثل زیر تلویزیونی، وسایل الکترونیکی کوچک را جا دهید و در کتابخانه، کتاب‌ها، قاب عکس‌ها و خرت و پرت‌ها را بگذارید. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

از میز می‌توان برای گذاشتن وسایل دکوراتیو و انجام مشق شب کودکان استفاده کرد. صندلی کنار پنجره برای مطالعه و چرت زدن به‌کار می‌رود. می‌توانید از صندلی‌های کوچک گرفته تا مبل‌های بزرگ برای نشستن استفاده کنید. مراقب باشید که در فضای کوچک، مبلمان بزرگ قرار ندهید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

ممکن است برای این کار وسوسه شوید، اما به‌خاطر داشته باشید که در آن صورت فضای راه رفتن و گذاشتن وسایل بسیار کم می‌شود و ارزشش را ندارد. طراحی فضای داخلی با مبل و صندلی را می‌توانید به تعداد اعضای خانواده و یک یا دو صندلی اضافه برای مهمانان انجام دهید. قرار دادن یک میز در اتاق ضروری است. اگر فضای کافی دارید، در این اتاق یک زیرپایی هم بگذارید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن

اگر می‌خواهید اتاق‌نشیمن خود را دوباره طراحی کنید، درباره‌ی کاربرد اصلی این اتاق در منزلتان بیندیشید. آیا می‌خواهید رسمی‌تر شود یا به سبک راحت‌تر باقی بماند؟

ایده‌های خود را با طراگاه در میان بگذارید.

     کانال


بازدید : 43,037 بار

04 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی و چیدمان اتاق‌نشیمنطراحی فضای داخلیفضای داخلی منزلرنگ‌های خنثیطراحی و دکوراسیوناتاق‌نشیمندکوراسیون اتاق‌نشیمنسبک مدرن

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:03