طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

الناز پائیزشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سپهر دانشسهراب رفعتعلی رضا بندر ابادبهمن احمدیداوود آبادیسوگند عندليبمحمد احمدیmahmood Ghasemiایمان رجبیانمحمد مهدی فخیمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی هتلی شناور بر روی آب

ساخت هتلی مجلل با الهام از ستون فقرات

بازدید : 27,351 بار

توسط : سجاد اسدی
05 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اخیراً طرحی برای ساخت یک هتل مجلل ارائه گردیده، که کل سازه بر روی آب شناور می‌باشد. این طرح را "مورفوتل" (MORPHotel) نامیده‌اند که قسمتی از آن هتل و قسمت دیگر آن نقش یک کشتی تفریحی را ایفا می‌کند. معماری این هتل به شکل ستون فقرات بوده و قرینه می‌باشد. برای بازدید از این هتل با طراگاه همسفر شوید.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

ساختار کلی به هتل اجازه می‌دهد، که خود را با شرایط آب‌و‌هوایی موجود وفق دهد. به گفته‌ی طراح و معمار طرح، ایده‌ی اولیه‌ی ساخت آن از روی ارگانیسم موجودات آبزی الهام گرفته است. طول قوس‌های دوطرفه‌ی آن به یک کیلومتر می‌رسد که می‌توانند نقش یک اسکله را ایفا نمایند، تا کشتی‌های تفریحی عبوری که نیاز به سوخت‌گیری دارند با پهلوگیری در اینجا مشکل خود را برطرف نمایند.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

این طرح با ساختار منحصربه‌فردی که دارد نه تنها می‌تواند زیبایی‌ها و مناظر اطراف خود را در اختیار ساکنین آن قرار دهد، بلکه می‌تواند با ایفای نقش یک بندر شناور بزرگ بر روی آب، پناهگاه مناسبی برای قایق‌ها و کشتی‌هایی باشد که در شرایط طوفانی به‌دنبال جای امنی می‌گردند.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

برای ساخت این هتل از شیوه‌ی سنتی ساخت‌و‌ساز در نیروی دریایی بهره‌گیری شده و غلاف‌های متعددی به‌کار رفته تا سازه را در جای خود ثابت نگه دارد. این غلاف‌ها از جنس فلزاتی است که در نیروی دریایی مورد استفاده‌ی فراوان هستند و ضدآب نیز می‌باشند. نمای ظاهری هتل نیز از سطوح شیشه‌ای پوشیده شده تا بتوان از مناظر اطراف لذت کافی را برد.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

ساختار کلی متشکل از چندین سازه‌ی کوچک‌تر، که بوسیله‌ی مفاصل الکتریکی و مانند اتصالات استفاده شده در راه‌آهن به یکدیگر متصل شده‌اند و به کمک کنترل‌کننده‌های الکترونیکی نصب شده می‌توان طول ساختار را افزایش و یا کاهش داد که در نتیجه باعث تغییر شکل کلی آن خواهد شد. این مورفوتل با سرعت ملایم بر روی پهنه‌ی آبی در حال حرکت خواهد بود و با حضور در این هتل می‌توان مناظر مختلفی از جای جای کره‌ی زمین را مشاهده نمود.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

این مورفوتل قادر است که در بنادر بزرگ پهلوگیری کرده و امکان بازدید از شهرهای مختلف را هم فراهم می‌کند. این هتل دارای امکانات متنوعی از جمله استخر، باغ وحش، رستوران، باشگاه پرورش اندام، تئاتر و مرکز خرید می‌باشد و برای تأمین انرژی و مایحتاج خود کاملاً متکی به خود می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

انرژی مورد نیاز این سازه از دو طریق و از طبیعت اطراف تأمین می‌شود. اولین راه، نصب صفحات خورشیدی در سطوح بالایی سازه و استفاده از انرژی خورشید است و دومین راه نیز تأمین انرژی با استفاده از امواج آب می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

به گفته‌ی طراح این سازه، بسیاری دیگر از قایق‌ها و کشتی‌های بزرگ هم بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از همین دو طریق تأمین می‌کنند. نیمی از انرژی به‌دست آمده صرف جمع‌آوری و میکروب‌زدایی آب باران و نیمی دیگر نیز صرف شیرین‌سازی آب دریا خواهد شد.

ذخیره عکس
طراحی هتلی شناور

ما در طراگاه منتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما در خصوص این طرح میباشیم.

 

     کانال


بازدید : 27,351 بار

توسط : سجاد اسدی
05 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاهتلقایقهتل شناورطراحی هتلکشتیسازهمورفوتلهتل شناور

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:18