طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حسین نوروزیامید حیدری پوریhosein baharestanimahmood Ghasemiویستابست vista bestپویا ریاضی خواهمحمد فخری داریاننگار محمدیمحمد قديريمیلاد نصرالهیرضا قره داغیقالیکده iran carpet
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

10 نکته برای انتخاب شومینه‌ای مناسب در دکوراسیون داخلی خانه

اگر به دنبال شومینه هستید، کمی دست نگه دارید. این مقاله می‌تواند کمک کند تا شومینه‌ای مناسب پیدا کنید؛

بازدید : 12,132 بار

21 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شاید بخواهید رنگ و روی دکوراسیون خانه‌تان را با شومینه بهتر کنید. در این صورت، خواندن این مقاله می‌تواند کمک‌تان کند. مثل هر کالای دیگری، شومینه هم مشکلات خرید خودش را دارد.

ذخیره عکس

 

شومینه‌ها مصرف انرژی بالایی دارند. ولی با این حال، هنوز هم در دکوراسیون داخلی خانه‌ی اکثر ما جایگاه دارند؛ شاید به خاطر زیبایی‌شان. با استفاده از این 10 نکته، انتخاب بهتری خواهید داشت.

1- هدف‌تان از خرید شومینه را مشخص کنید.

‌‌می خواهید شومینه‌تان زیبا باشد؟ می‌خواهید مصرف گازش کم باشد؟ یا می‌خواهید هر دوی این موارد را کنار هم داشته باشید؟ اگر شومینه‌ای استاندارد انتخاب کرده باشید، می‌توانید این اطلاعات را از فروشنده دریافت کنید. با این کار، انتخاب‌تان هم هوشمندانه‌تر می‌شود. اول تصمیم بگیرید که چه چیزی از شومینه‌تان می‌‌خواهید.

ذخیره عکس

2- شومینه را متناسب با معماری خانه‌تان انتخاب کنید.

اگر خانه‌تان کوچک باشد، استفاده از شومینه‌ای بزرگ فقط جیب‌تان را خالی خواهد کرد؛ هم به خاطر خرید شومینه و هم به خاطر پول گاز. پیشنهاد ما این است که اگر قبلا یک بخاری داشتید، قدرت حرارتی‌اش را از روی دفترچه بخوانید و برطبق آن عدد، شومینه‌تان را انتخاب کنید.

ذخیره عکس

3- اگر می‌خواهید مصرف گازتان پایین بیاید، شومینه‌ی بدون ترموستات نخرید.

بیشتر شومینه‌هایی که ما می‌بینیم، شیر دستی دارند. این شیر، شعله را کم یا زیاد می‌کند. اگر دوست دارید هزینه‌ی گاز اضافی نپردازید، شومینه‌ای ترموستات‌دار بگیرید. ترموستات با توجه به دمای اتاق، شعله را کم یا زیاد می‌کند و به همین دلیل، نیازی به شیر دستی ندارند. پس با خیال راحت می‌توانید تلویزیون تماشا کنید و نگران شعله‌ی شومینه هم نباشید؛ خودش تنظیم می‌شود. شومینه‌ی بدون ترموستات نخرید!

ذخیره عکس

4- شکل و ابعاد شومینه را متناسب با دکوراسیون داخلی خانه‌تان انتخاب کنید.

شاید به نظرتان پیش پا افتاده بیاید. ولی در نظر داشته باشید که وقتی ذوق داریم، خیلی چیزها را فراموش می‌کنیم. اول ابعاد فضایی که در دکوراسیون‌تان در نظر گرفته‌اید را اندازه بگیرید، بعد به دنبال شومینه بروید. اگر هم بخواهید سفارش بدهید که کارتان راحت‌تر می‌شود.

ذخیره عکس

5- شکل خاموش شومینه هم مهم است!

قرار نیست شومینه همیشه روشن باشد. بنابراین وقتی کاتالوگ را نگاه می‌کنید، به دنبال عکس‌های شومینه‌ی خاموش هم بگردید. اگر از شومینه‌ای خوش‌تان آمد، آن را خاموش کنید و با هم تماشایش کنید. ببینید باز هم به دل‌تان می‌نشیند؟

ذخیره عکس

6- از شومینه‌ی فن‌دار استفاده نکنید.

شاید شما هم به شومینه‌هایی برخورده باشید که با استفاده از فن، هوای داغ را به داخل خانه جریان می‌دهند. این شومینه‌ها مشکل بزرگی دارند؛ تخلیه نشدن گازهای خروجی. این گازها سمی هستند و می‌توانند سلامتی‌تان را به خطر بیاندازند. البته ممکن است تا به حال کسی را ندیده باشید که با استفاده از شومینه خفه شود، ولی در نظر داشته باشید که اتفاق یک بار میافتد. حالا از سر و صدای فن بگذریم...

ذخیره عکس

7- با استفاده از شومینه‌ی بزرگ، خانه را کوچک نکنید.

به قول معروف، هر چیزی جایی دارد. شاید شومینه‌ای که انتخاب کرده‌اید در محل‌اش قرار بگیرد، ولی شومینه‌ی بزرگ‌تر از حد می‌تواند باعث شود که خانه کوچک‌تر به نظر برسد. بنابراین بهتر است که ابعاد شومینه را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

ذخیره عکس

8- برای شومینه فضای تنفس قرار دهید.

شومینه هم مثل تمام وسایل دیگری که سوخت می‌سوزانند، نیاز به هوا دارد. اگر اطراف‌اش را با وسایل دیگر پر کنید، تنفس نمی‌کند و ممکن است «مونوکسید کربن» تولید کند. مطمئنا می‌دانید که مونوکسید کربن به شدت کشنده است. در انتخاب وسایل دکوراتیو و تنظیم لیست دکوراسیون دقت کنید تا فضای اطراف شومینه پر نشود.

ذخیره عکس

9- به نوع شیر هم دقت کنید.

دکوراسیون داخلی از همین اجزای کوچک تشکیل می‌شود. بهتر است برای دیواری که با پوشش‌های الیافی رنگ‌آمیزی شده، شیر فلکه‌ی نارنجی انتخاب نکنید!

ذخیره عکس

10- شومینه را خودتان نصب نکنید.

شومینه و بخاری، مثل یخچال و ماشین‌لباس‌شویی نیستند. شاید اگر ماشین‌لباس‌شویی و یخچال را خودتان نصب کنید، فقط گارانتی‌شان از بین برود. ولی نصب اشتباه شومینه و بخاری جان‌تان را تهدید می‌کند. کار را به کاردان بسپارید.

 

ذخیره عکس

به احتمال زیاد الآن می‌خواهید شومینه بخرید. تبریک طراگاه را بپذیرید!


بازدید : 12,132 بار

21 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:27