طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شروین حسینیسهیل براکنگار محمدیرضا جعفری نژادشرکت رویا طرح داخلیمرضیه مجدالاشرافیkaveh maleknejadساغر صادقیامير احمدي نياآزاده شاهچراغیسهند چوبانرضا نجفیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

گرمایش به شیوه ی سنتی

استفاده از روشهای سنتی برای کاهش هزینه های گرمایشی

بازدید : 23,572 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه ی ما در زمستان برای کاهش هزینه ی گرمایش، کارهای خلاقانه ای انجام می دهیم. روش هایی که تاکنون برای این منظور به کار گرفته شده، استفاده از چادرهای مسافرتی در داخل خانه، ساخت بخاری های شمعی و البته پوشیدن ژاکت و جوراب های پشمی بوده است. طراگاه را همراهی کنید با نمونه های از روش های گرمایش با الهام ازسنت.

ذخیره عکس
شیوه ی گرمایشی با روشهای سنتی

در ژاپن، سرزمینی با آداب و رسوم، اختراعات و حتی خانه های عجیب و غریب، بعضی مردم برای گرم شدن در زمستان از مجموعه ای شبیه یک میز کوتاه، تشک، پشتی راحتی (reclining couch) و لحاف استفاده می کنند. این مجموعه کوتاتسو (kotatsu) نام دارد. هم چنین یک گرم کن خاص در زیر میز تعبیه شده که همه ی افرادی که دور آن جمع می شوند را گرم می کند و طوری است که حتی می توان زیر آن خوابید. 

ذخیره عکس
سیستم کوتاتسو معادل کرسی های قدیمی برای گرمایش خانگی

در ژاپن، هنوزهم خانواده ها برای گرم شدن در شب های زمستانی پشت میز گرم کن کوتاتسو (kotatsu)، زیر پتویی ضخیم می نشینند. به جای گرم کردن کل خانه، کوتاتسوی (kotatsu) گرم و نرم، با هزینه ی انرژی مصرفی پایین تر در پایان ماه، راهی ساده برای گذراندن ساعاتی در کنار یکدیگر است.

کوتاتسو ( kotatsu ) در واقع ریشع در اجاق های قرن چهاردهم یا همان تنورهای پخت غذا دارد. هنگام استفاده از این اجاق ها، لباس های گشاد و بلند سنتی ژاپنی به مردم اجازه می داد که گرما را از پاها به سمت گردنشان احساس کنند .

 

ذخیره عکس
کوتاتسو میزی با سیستم گرمایشی

امروزه، کوتاتسوها قابل حمل هستند، و با توجه به ظاهرشان می توانند آیتمی برای طراحان باشند. آن ها به طور رسمی اوکی-گوتاتسو (oki-gotatsu) نامیده می شوند. در ژاپن، این وسیله ی چند کاره به گرمایش خانه کمک می کند. ساخت آن طوری است که به خوبی عایق بندی نشده و سیستم گرمایشی آن مرکزی است. 

ذخیره عکس
سیستم گرمایشی سنتی با قابلیت چند کاره بودن

کوتاتسو (kotatsu) بسیار راحت است، و به نظر می رسد می تواند وسیله ی خانگی جالبی باشد. در واقع، یک برنامه ی آموزشی لوازم قابل ساخت (Instructables) در مورد نحوه ی ساخت کوتاتسوی (kotatsu) آمریکایی با یک میز ساده ی آکیا (IKEA Lack table) وجود دارد. به هر صورت، توجه داشته باشید که باید یک گرم کن خاص کوتاتسو (kotatsu) استفاده کنید، وگرنه ممکن است خطر آتش سوزی وجود داشته باشد. شما می خواهید خانه تان را گرم کنید، نه اینکه آن را بسوزانید، پس احتیاط لازم را به خرج دهید.  

ذخیره عکس

به نظر شما کدام یک کارآمدتر است؟ کرسی های قدیمی یا سیستم های گرمایشی امروز؟

چقد نوآوری های تلفیقی مثل این سیستم را می پسندید؟

با طراگاه در این باره سخن بگویید.


بازدید : 23,572 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:09