طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سیروس مهراندیشkaveh maleknejadطاها رضاییاستیل البرز pr@steelalborz.comامین جعفری منشبهرام قربانیعلیرضا شرافتیامین قشقاییهومن بالازادهmostafa ahmadiایمان حسومینگار محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای نورانی با استفاده از مکعب‌های نوری

نور منزل خود را با مکعب‌های نوری (پانتا ری) روشن کنید.

بازدید : 78,854 بار

12 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نور و روشنایی در منزل در سبک‌ها و ایده‌های مختلف، خود یک نوع خلاقیت در طراحی نورپردازی است. ساخت اشیاء برای ایجاد نورپردازی در منزل در معماری داخلی ساختمان دارای یک سبک هنری نیز می‌باشد. شرکتی خوش ذوق، طراحی جدیدی برای مکعب نوری در طراحی نور‌پردازی ارائه کرده است. با طراگاه همراه باشید تا این ایده‌ی نو را بررسی کنید.

ذخیره عکس
طراحی نورپردازی

آن‌ها برای طراحی جدید خود از فلسفه‌‌‌ای یونان پیش از سقراط به عنوان ایده  استفاده کرده‌اند. طراحی مکعبی نوری با دو بخش مهم را به نام  «پانتا ری» (Panta Rei) انجام داده است. دید اصلی این فلسفه جریان یافتن همه چیز در این مکعب است.طراحی این مکعب طوری‌است که در حالت خاموش، به همراه قاب چوبی‌اش یک مجسمه‌ی جذاب است.دو مکعب در داخل هم‌ طوری طراحی شده اند،  که مکعب بزرگ‌تر به‌وسیله مکعب کوچک‌تر روشن می‌شود، تنها در حالتی که مکعب مغناطیسی چوبی کوچکتر بر روی مکعب بزرگ قرار می‌گیرد، مکعب نوری روشن می شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 این مکعب کوچکتر فرایند روشنایی را انجام می‌دهد و یک سری LED درون هر سطح دایره‌ای یا مربعی لامپ را پس از قرار گرفتن بر روی مکعب اصلی فعال می‌کند. این اثر یک ارائه‌ی زیبا، خاص و جالب  با توجه به تغییرات طراحی‌های نوری در طول زمان می‌باشد. مفاهیم زیادی در این اثر ساده گنجانده شده است.یکی از بارزترین نمودهای این مکعب، یادآوری آثار و اکتشافات هنرمند مشهور به نام «جیمز تورل» درباره‌ی نور و عمق ، تنها در یک اثر کوچک می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی نورپردازی

برای خلق چنین ایده‌های ناب و جدید شما چه نظری دارید، با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 78,854 بار

12 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانور پردازیطراحی فضای نورانی

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:02