طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کمال کمونهعلیرضا شرافتیامیرحسین امیریمحمد غفاریسمیه ابراهیمیجواد خداییحسین مژدهینادیا خوشخویایمان رجبیانحامد شکریانعلیرضا فخفوریآزاده شاهچراغی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

7 اشتباه بزرگ در چیدمان دکوراسیون منزل

چگونه اشتباهات خود را در چیدمان دکوراسیون متوجه شویم

بازدید : 37,365 بار

12 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بعضی از افراد از ترس این‌که مبادا مرتکب اشتباهی شوند، مسئولیت چیدن وسایل منزل را به‌عهده نمی‌گیرند و بعضی دیگر با بی‌سلیقگی و بی‌حوصلگی هر کدام از وسیله‌ها را در یک گوشه رها می‌کنند. امروز در طراگاه می‌خواهیم اشتباهات بزرگ در دکوراسیون داخلی منزل و راه‌حل‌های رفع آن را بررسی کنیم. 

ذخیره عکس
دکوراسیون منزل
ذخیره عکس

 

چه از گروه اول باشید چه از گروه دوم، و یا حتی اگر فکر می‌کنید دکوراسیون داخلی منزلتان مشکلی ندارد، مطمئن باشید خواندن این مقاله برایتان مفید خواهد بود.

اشتباه اول: انتخاب رنگ دکوراسیون در ابتدای کار.  با اینکه رنگ، اصلی‌ترین بخش در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید، لزوماً نباید اولین چیزی که انتخاب می‌کنید باشد.

راه‌حل: وقتی می‌خواهید پارچه‌ی مبلمان خود را انتخاب نمایید، رنگی هماهنگ با وسایل پیدا کنید. اگر فقط به رنگ خاصی اصرار داشته باشید، انتخاب پارچه برایتان سخت‌تر خواهد بود.

ذخیره عکس

 

اشتباه دوم: خرید مبلمان بدون اندازه‌گیری ابعاد فضا. تخمین صحیح اندازه‌ی مبلمان در هنگام خرید کار دشواری است. به‌همین دلیل، صاحبخانه‌ها گاهی اوقات از دیدن بزرگی اندازه‌ی میزی که خریده‌اند و در اتاق نشیمن‌شان گذاشته‌اند، شگفت زده می‌شوند.

راه حل: فضایی را که می‌‌خواهید مبلمان را در آن قرار دهید را اندازه بگیرید، تا خیالتان از بابت خرید وسایل مناسب راحت باشد.

ذخیره عکس

 

 

اشتباه سوم: خرید تمام وسایل از یک فروشگاه. اگر تمام وسایل را از یک فروشگاه بخرید کار خود را راحت کرده‌اید، اما مطمئن باشید که دکوراسیون داخلی چندان جذابی نخواهید داشت.

راه حل: سعی کنید از چندین فروشگاه بازدید کنید. می‌توانید به فروشگا‌ه‌های آنلاین هم نگاهی بیندازید، تا مبلمان خود را از مکان‌های مختلف تهیه کنید. با این روش حتی اگر تمام وسایلتان به یک سبک خاص باشند، دکوراسیون داخلی منزل‌تان کسل کننده نخواهد شد.

ذخیره عکس

 

اشتباه چهارم: انتخاب یک ست کامل. بسیاری از افراد سرویس خواب و مبلمان را به‌صورت کاملاً ست خریداری می‌کنند. البته شاید فکر کنید این بهترین روش برای خرید وسایل هماهنگ باهم است، اما مجموعه‌ی مخلوطی از مبلمان هماهنگ، مسلماً جذابیت بیشتری خواهد داشت.

راه حل: کمی سلیقه به خرج دهید و کارهای تولید کننده‌های مختلف را ببینید و از بین آن‌ها، وسایل هماهنگ با هم را انتخاب کنید.

 با این روش شما می‌توانید تک تک جزئیات را از پارچه گرفته تا رنگ مبل، خودتان سفارش دهید.

اشتباه پنجم: انتخاب رنگ‌ها و وسایل معمولی. شاید این کار کمترین ریسک را داشته باشد، اما یک تصمیم جسورانه، می‌تواند منجر به یک نتیجه‌ی شیرین و رضایت‌بخش تبدیل شود.

راه حل: مثلاً می‌توانید یک دیوار را به رنگ متفاوت درآورید و با نور و وسایل تزئینی آن را زیباتر کنید. نگران نباشید، اگر پس از مدتی از آن خسته شدید می‌توانید تغییرش دهید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اشتباه ششم: ریسک بیش از حد در تصمیم گیری. این اشتباه دقیقاً نقطه‌ی مقابل اشتباه قبل است. حتی در فضاهای بسیار متفاوت هم باید بعضی عناصر ساده باشند.

چیدن دکوراسیون داخلی مثل آشپزی است. شاید شما در یک غذا ادویه‌های فراوانی بریزید، اما مواد اولیه همان مواد همیشگی هستند.

راه حل: اگر یک اثرهنری برجسته، پرده‌های متفاوت و یا پارچه‌های پر نقش و نگار انتخاب کرده‌اید، اجازه دهید بقیه‌ی وسایل ( از جمله فرش و مدل مبلمان) ساده باشد. در هنگام انتخاب وسیله، به هماهنگی آن با دکوراسیون دقت کنید. شاید یک کوسن خاکستری در فروشگاه چندان چشم‌گیر به نظر نیاید. اما دقیقاً همان چیزی باشد، که دکوراسیون داخلی شما به آن نیازمند است.

ذخیره عکس

 

اشتباه هفتم: ماندن در گذشته. دل کندن از خاطرات کار آسانی نیست، اما این که اصرار داشته باشید وسایل به همان حالت قبل بمانند یا همیشه از یک سری وسایل خاص استفاده کنید، کمکی به زیبایی دکوراسیون داخلی منزلتان نخواهد کرد.

راه حل: منظور این نیست که از وسایل کاربردی قدیمی‌تان دست بکشید. با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهایی ساخته شده‌اند که کار را راحت‌تر می‌کنند. از این پیشرفت استفاده کنید و لذت ببرید. علاوه بر این، شما تنها یک بار فرصت زندگی دارید، اما در طراحی همه‌چیز پیوسته در حال نو شدن است.

اگر با تغییرات کنار بیایید، سبک‌هایی را پیدا خواهید کرد که عاشقشان می‌شوید. ایده‌های نابتان را با طراگاه در میان بگذارید.

کانال

 

 


بازدید : 37,365 بار

12 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون داخلیطراحی معماریدکوراسیون داخلی منزلطراحی مبلماناشتباهات طراحیاشتباهات در طراحی دکوراسیون

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:34