طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهرداد زواره محمدیامیرحسین امیریboshra javaheriابزار تونل جهانوحید حمزه پورجلیل موسویداوود آبادیانیتا  فضلیپویا ریاضی خواهشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)حمید عرفانیانایمان حسومی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی پلی در آسمان

داستان پلی بر فراز آسمان خراش های ملبورن که ساخت آن متوقف شد

بازدید : 9,839 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نمی‌شود همه را راضی کرد؛ بالاخره یکی آن وسط پیدا می‌شود که همه چیز را به هم بریزد. مثلا شهرداری با شرکت ساختمانی درگیر می‌شود و استودیوی معماری نمی‌داند که کدام را راضی کند؛ همین اتفاقی که در اینجا افتاده است. در این نوشته، طراگاه طرحی را معرفی کرده که شهر را زیبا و شهرداری را ناراضی می‌کند!

ذخیره عکس
برج 295 متری آنها که رد شده بود

 

پیشنهاد اصلی معمار برای اسمانخراشی به ارتفاع 295 متر بود اما با طرح آن مخالفت شد . پس از رد طرح اولیه ی شرکت وودس باگوت، ترسیم طرح جدید را آغاز کرد. معماران یک پیشنهاد را ارائه دادند که به صورت دو برج دیده می شود که یکی تجاری و دیگری مسکونی می باشد که در قسمت بالایی خود به یکدیگر متصل می شوند و تنها آسمانخراش پل دار ملبورن را شکل می دهند.

 

دو برج 47 طبقه، 269 سوئیت، 319 اپارتمان، 68.365 مترمربع فضای اداری و 500 مترمربع فضای تجاری را فراهم آورده است. درطرح پیشنهادی جدید، اصلاح طراحی پلان طبقه همکف را می بینید که مجموعه ای از درختان، تفرجگاه ها و آمفی تئاتر را با یکدیگر ترکیب کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

پس از آن شرکت وود باگوت برای طراحی با یک پیشنهاد بسیار متفاوت بازگشتند.

در پیشنهاد جدید ارتفاع کلی به 165 متر کاهش یافته، اما به دلیل آن که بر ساحل شمالی رودخانه یارا(  Yarra) سایه می اندازد از ساخت آن جلوگیری به عمل آمده است.

سازندگان این پروژه 1/25 میلیارد دلاری خواستار رفع محدودیت از ادامه ی ساخت این برج، با توجه به شایستگی های معماری پروژه هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

شرکت اربیس( Urbis ) می گوید: « پل اتصالی منتج به یک معماری تماشایی خواهد شد که ملبورن را منحصر به فرد خواهد کرد و در مجموع این طرح پیشنهادی از دیگر معماری های معاصر در این شهر مجزا  خواهد بود».

فرم منحصر به فرد از طریق تغییرات در نوع پوشش شیشه ای ، تاکید روی بالکن هایی برای فراهم اوردن بافت و استفاده از نرده های عمودی از عناصر پایینی برج مجزا می شوند.

طراح در قسمت بالایی پل اتصالی با تقسیم بندی حجم و مقیاس سعی در ایجاد جذابیت بصری داشته است.

 

قواعد شهرسازی و سیمای شهری در جاهایی مثل این به تقابل با هم میرسند، شما در مقام یک شهروند کدام یک را ترجیح می دهید؟ این بحث را در طراگاه ادامه دهید.


بازدید : 9,839 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:06