طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی علیرضاییفرامرز گشایشیمحمد فخری داریانبهمن احمدیایزدیار اهیzahra sadeghiفرهاد علیزاده افشارFarzin Forouzanعلیرضا فخفورینیما کیوانیسجاد اسدیامیررضا امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مکانی رنگارنگ با محیطی صمیمی برای کودکان

چگونه مکانی پرانرژی برای کودکان‌مان خلق کنیم؟

بازدید : 141,108 بار

01 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

وقتی قرار است مکانی برای کودکان و خانواده‌هایشان طراحی شود. باید گرم، به دور از استرس و پر از انرژی باشد. کانون کودک و خانواده‌ی "هیزل گلن" سعی کرده این ویژگی‌ها را با استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های برگرفته از طبیعت پیرامونش به دست آورد. برای آشنایی با این کانون با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

کانون کودک و خانواده‌ی "هیزل گلن" (Hazel Glen) از آجرهای لعابی رنگارنگ در نمای خارجی و چوب و مبلمان رنگی در طراحی داخلی خود برای دستیابی به فضایی گرم و صمیمی بهره گرفته است.

این بنای مدرن از چهار اتاق کودک، سوئیت‌های مشاوره سلامت مادر و کودک، اتاق‌های جلسات گروهی در ابعاد مختلف، و یک سالن اجتماعات مرکزی تشکیل شده است.

ذخیره عکس

از آنجا که این مرکز در قلب "دره‌ی رودخانه‌ی پلنتی" (Plenty River Valley) قرار گرفته، گروه معماری "برند" (Brand) سعی کرده‌اند با طراحی دیوارها و مبلمان پیچ و تاب‌دار، آن را به نمادی از رودخانه‌ی پر پیچ و خم "پلنتی" تبدیل کنند.

ذخیره عکس

کانون کودک و خانواده‌ی "هیزل گلن" با تمرکز روی پایایی محیطی طراحی شده است. با اینکه این ساختمان نمونه‌ی خوبی از یک طراحی صنعتی پایاست، اما هدف اصلی در طراحی آن این بوده که ریشه در محیط پیرامون خود داشته باشد و ارتباطی تجربی با جهان طبیعی ایجاد کند تا به این ترتیب کودکان را به یادگیری از طریق تجربه کردن تشویق کند.

ذخیره عکس

برای پایین نگه داشتن مصرف انرژی ساختمان از یک سیستم مدیریت هوشمند استفاده می‌شود، که بین، خنک‌سازی تبخیری و هواکش‌های خودکار، پنکه‌های سقفی بزرگ و سیستم تصفیه‌ی شبانه تعادل ایجاد می‌کند.

طراحی رو به شمال تمام فضاهای اصلی ساختمان و نیز ذخیره‌ی حرارتی موجود در کف، دمای داخلی محیط را تثبیت می‌کند. اسکلت ساختمان هم به خوبی عایق‌بندی شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از آنجا که این مرکز در قلب "دره‌ی رودخانه‌ی پلنتی" (Plenty River Valley) قرار گرفته، گروه معماری "برند" (Brand) سعی کرده‌اند با طراحی دیوارها و مبلمان پیچ و تاب‌دار، آن را به نمادی از رودخانه‌ی پر پیچ و خم "پلنتی" تبدیل کنند. کانون کودک و خانواده‌ی "هیزل گلن" با تمرکز روی پایایی محیطی طراحی شده است. با اینکه این ساختمان نمونه‌ی خوبی از یک طراحی صنعتی پایاست، اما هدف اصلی در طراحی آن این بوده که ریشه در محیط پیرامون خود داشته باشد و ارتباطی تجربی با جهان طبیعی ایجاد کند تا به این ترتیب کودکان را به یادگیری از طریق تجربه کردن تشویق کند.

ذخیره عکس

برای پایین نگه داشتن مصرف انرژی ساختمان از یک سیستم مدیریت هوشمند استفاده می‌شود، که بین، خنک‌سازی تبخیری و هواکش‌های خودکار، پنکه‌های سقفی بزرگ و سیستم تصفیه‌ی شبانه تعادل ایجاد می‌کند.

طراحی رو به شمال تمام فضاهای اصلی ساختمان و نیز ذخیره‌ی حرارتی موجود در کف، دمای داخلی محیط را تثبیت می‌کند. اسکلت ساختمان هم به خوبی عایق‌بندی شده است.

در لابی ساختمان، صفحه نمایشی نصب شده که اطلاعات گرفته شده از ایستگاه هوایی و سلول‌های خورشیدی روی بام را در کنار میزان مصرف برق، آب و گاز ساختمان به نمایش می‌گذارد.

آب باران در یک تانکر زیرزمینی با ظرفیت بالا حدود 50600 لیتر ذخیره می‌شود. این تانکر متشکل از 110 مخزن کوچک‌تر که زیر زمین بازی قرار گرفته‌اند و از آب ذخیره شده در آن‌ها برای سیفون سرویس‌های بهداشتی، شستشوی البسه، و خنک‌سازی تبخیری استفاده می‌شود.

تمامی مواد و متریال، رنگ‌ها و روغن‌های پرداخت، چسب‌ها و درزگیرهای به کار رفته در ساختمان با توجه به کم بودن میزان آلایندگی در آن‌ها انتخاب شده‌اند. 

با اینکه حمل و نقل عمومی این منطقه نسبتاً محدود است، فضای پارکینگ ساختمان با ساختمان‌های مجاور مشترک، تا به این ترتیب فضای کمتری برای پارکینگ اشغال شود.

در عوض پارکینگ دوچرخه، حمام و رختکن فراهم شده، تا مراجعه کنندگان را به دوچرخه‌سواری تشویق کند.

کانون کودک و خانواده‌ی "هیزل گلن" در سال 2015 اتمام و به بهره‌برداری رسیده است.

شما برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی که مناسب کودکان و خانواده‌هایشان باشد چه ایده‌ای در ذهن دارید؟ ایده های خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 141,108 بار

01 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمعماریرنگانرژیپایایی محیطیپایایی صنعتیپارکینگسلول‌های خورشیدیسیستم گرمایش از کفنمای خارجیمبلمان رنگیطراحی داخلیبنای مدرناتاق کودکسوئیت‌های مشاورهسلامت مادر و کودکاتاق‌های جلسات گروهیسالن اجتماعات

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:39