طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حمید نادریشیرین دریاباریkaveh maleknejadhosein baharestaniالناز پائیزبیژن شجاعیامیر قاسمیایزدیار اهیmostafa ahmadiپمپ ابارا ابارامهدی جعفری منشویدا لطفی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خلاقانه در فضای بازی کودکان

آلاچیق‌های جذاب در حیاط خانه

بازدید : 8,073 بار

27 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به منظور اجتماعی بار آمدن کودکان نیاز است که در فضای خانواده، فضای مناسب آموزشی و بازی مهیا گردد. با کشف خلاقیت کودکان، می‌توان رشد و پویایی آنها را نظاره‌‌گر بود. با طراگاه همراه باشید تا چند نمونه جالب از فضای  بازی خلاقانه را ببینید.

ذخیره عکس
طراحی خانه با اسباب بازی

کودکان برای استشمام هوای تازه نیاز دارند که در طول روز در حیاط خانه بازی کنند تا روحیه‌ای شاد و سالم داشته باشند. گاهی برای پرورش خلاقیت کودکان، می‌توان مکانی برای خلوتگاهشان ایجاد کرد. اگرچه فضایی کوچک باشد، همین که بتوانند جنب‌و‌جوش و هیجانات خود را خالی کنند کافی است.

ذخیره عکس
طراحی آلاچیق

ساخت آلاچیق‌های چوبی یکی از ایده‌هایی است که می‌تواند مکانی جذاب برای بازی کودکانه خلق کند، برای ساختش هم از چوب و هم وسایل بازیافتی می‌توان کمک گرفت. کودک می‌تواند مهارت خانه‌سازی را با کمک والدینش تجربه کند.

ذخیره عکس

 برخی از این فضاها می‌توانند دو طبقه ساخته شوند تا فضایی مناسب چند کودک برای بازی فراهم شود. در این محیط بازی، می توانند تمامی وسایل بازی و سرگرمی‌شان را هم با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند.

ذخیره عکس

کودکان با نشستن در فضای آلاچیق‌های چوبی می‌توانند نقاشی کنند یا روی زمین دراز بکشند و به آسمان نگاه کنند و گاهی آواز هم بخوانند. دیدن نور خورشید و بازی با سایه احجام مختلف، حسی لذت‌بخش برایشان ایجاد می‌کند. این فضا می‌تواند به مانند خانه‌ای واقعی باشد. 

ذخیره عکس

به کارگیری رنگ‌های شاد در این فضاها، تاثیر به سزایی بر روح، روان و اندیشه‌هایشان خواهد داشت. روانشناسان معتقدند که رنگ‌ها به عنوان ابزاری در خدمت رشد تفکر بچه‌ها هستند. گذراندن ساعاتی در دل طبیعت با عناصر رنگی و مهیج، کودکان را خوشحال‌تر و سرحال‌تر می‌کند.

ذخیره عکس

هر خانواده‌های برای فراهم آوردن محیط لذت‌بخش بازی کودکان خود تلاش می‌کنند. شما برای کودک دلبندتان چه اندیشیده‌اید. با طراگاه در میان بگذارید .

 


بازدید : 8,073 بار

27 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:09