طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیر قاسمیامید ضرغامیبلوک سبک لیپرحمید نادریuser 5شرکت رویا طرح داخلیسامسونگ samsungمحمد مهدی دودانگهمیلاد نصرالهیالهام ضیاءآبادینگار سریع الاطلاقویستابست vista best
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی منزل مسکونی کم‌مصرف

خانه‌ای که مالکین آن هزینه‌ی کمی برای گرمایش و روشنایی آن می‌پردازند

بازدید : 129,052 بار

31 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با توجه به افزایش جهانی قیمت حامل‌های انرژی، همه‌ی ما به‌دنبال بهره‌وری در مصرف انرژی و به طبع آن پرداخت هزینه‌ی کمتر هستیم. بهره‌وری در مصرف انرژی به معنی اقداماتی در جهت کاهش مقدار انرژی مورد نیاز است؛ به‌عنوان مثال، عایق کردن خانه موجب می‌شود تا در بحث گرمایش و سرمایش، به انرژی کمتری در جهت رسیدن به درجه‌ی حرارت مناسب و حفظ آن نیاز داشته باشید. برای آگاهی از سایر اقداماتی که می‌توان برای بهره‌وری در مصرف انرژی انجام داد با طراگاه و معرفی یک منزل مسکونی کم‌مصرف همراه شوید.

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی کم‌مصرف

یک خانواده‌ی 4 نفره پس از مهاجرت از اروپا به شهر تورنتو واقع در استان انتاریوی کانادا، نتوانستند خانه‌ای مطابق با معیارهایشان پیدا کنند. انتاریو (Ontario) از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا و قطب اقتصادی این کشور محسوب می‌شود. آن‌ها به‌دنبال خانه‌ای باز، با فضای زندگی به هم‌پیوسته و یکپارچه که با محیط طبیعی بیرون منزل (باغ، درختان و آسمان) یک حس اتصال قوی داشته باشد بودند، یک خانه همه منظوره برای کار، تحصیل، پخش موسیقی، آشپزی و سرو غذا در کنار اعضا‌ی خانواده.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

منزل مسکونی دلخواه آن‌ها توسط معماران استودیویی که در سطح بین‌المللی به‌عنوان یک پیشرو در معماری و طراحی پایدار شناخته شده است، در سال 2014 در یک زمین نسبتا باریک به مساحت 356 مترمربع در یک محله‌ی پُر از درخت طراحی شد.سبک معماری پلان آزاد در سرتاسر این فضای مسکونی به خوبی بکار برده شده است. 

ذخیره عکس
طراحی منزل مسکونی کم‌مصرف

نورگیر بودن یکی از ویژگی‌های این منزل مسکونی است؛ طراحی پنجره‌های قسمت جنوبی ساختمان به شکلی است که نورخورشید به خوبی تا وسط خانه را روشن می‌کند. سوئیتی که در زیرزمین قرار دارد دید خوبی نسبت به حیاط دارد و به اندازه‌ی کافی نورگیر است، که  معمولا در واحدهای زیرزمین این امر بسیار نادر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این ساختمان که به طرز ماهرانه‌ای طراحی شده است، در قسمت جنوبی آن یک صفحه بازتابنده خورشیدی که نور خورشید را به داخل خانه منعکس می‌کند قرار گرفته. نوری که از جنوب ساختمان تابیده می‌شود در آب و هوای تورنتو فوق‌العاده به گرم کردن خانه در فصل زمستان کمک می‌کند، اما تابش بیش از حد نور خورشید می‌تواند آزار دهنده باشد، صفحه بازتابنده به عنوان راه حل این مشکل درنظر گرفته شده است که موجب نفوذ عمیق نور منتشر شده بدون تابش خیره کننده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما در مورد این خانه‌ی دوستدار طبیعت و البته دوستدار جیب صاحب‌خانه چیست؟ نظرات خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 129,052 بار

31 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماری پایدارپلان آزادمعاریمنزلطراحی منزل

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:24