طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایمان رجبیانناهیده تقویجلیل موسویطاها رضاییجواد خداییبهمن احمدیسجاد اسدیامير احمدي نياقالیکده iran carpetایزدیار اهیمیلاد نصرالهیسمیه ابراهیمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

فضاهای آموزشی و طراحی پایدار

نگاهی به اصول لازم برای ساختمان مدرسه های فردا

بازدید : 22,790 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از زمانیکه سازمان های آموزشی درطراحی و ایجاد مراکز و مدارس با راندمان انرژی بالا کوشیده اند، زمان زیادی نمیگذرد، با این حال مسلم است که فضاهای فرهنگی به عنوان ساختمان های پیشرو در زمینه ی اشاعه ی فرهنگ زیست محیطی باید خود از این اصول پیروی کنند. با هم ببینیم که چگونه یک کتابخانه با معیار های زیست محیطی ساخته شده است.

ذخیره عکس
طرح مدرسه پایدار
ذخیره عکس

در ایالات متحده گروه هایی نظیر شورای ساختمان سبز امریکا و سازمان مشارکت برای مدارس با عملکرد بالا، به آموزش و انگیزش مدارس و دانشگاه ها به منظور توجه به ساختمان های خود برای حفظ منابع و افزایش کارایی پرداخته اند. طرح مدرسه ی پایدار، بحث مهمی در مراکز آموزشی بوده و بسیاری بر این باورند که پروژه های ساخت و ساز مدرسه ها باید به سطوح بالای گواهی LEED و یا شاخص های سبز دیگر دست پیدا کنند. برخی از طراحان سعی در ایجاد فضاهای آموزشی دارند که اثر کمی بر محیط زیست گذاشته و از منابع انرژی به طور کارامد استفاده کنند.

ذخیره عکس
استفاده از فن آوری فتوولتائیک برای تامین انرژی کتابخانه

نتیجه ایجاد مراکزی نظیر کتابخانه استیون در لاورهارت سکرد می باشد. این فضا با هزینه 4/2 میلیون دلار، زیر بنای 2000 مترمربع در دسامبر 2013 افتتاح شده و در 2014 به عنوان ساختمان آموزشی منتخب در کالیفرنیا توسط موسسه ی اینترنشنال لیوینگ فیوچر ( International Living Future Institute ) در نظر گرفته  شد. پائولین سوزا، مدیرWRNS و مدیر پروژه معتقد است ساخت کتابخانه کاملا بر اساس بهره وری انرژی صورت گرفته است و پروژه هایی از این دست همواره می توانند موفق باشند. کتابخانه استیونس نشان میدهد که چگونه یک پروژه را می توان در تنظیم بودجه لحاظ کرد. شما می توانید یک فضای راحت را ایجاد کرده ضمن این که منابع به خوبی حفظ می شود.

ذخیره عکس

استودیوی WRNS که کتابخانه را طراحی کرده بر این باوراست که مصرف انرژی در ساختمان 24394 کیلووات بر ساعت بوده و حالا کتابخانه قادر به تولید 56811 کیلوات انرژی درهرساعت است. استراتژی پایدار در این پروژه عبارت است از سیستم های فتوولتائیک که انرژی مورد نیاز کتابخانه را فراهم می کند. لوله های خورشیدی برای به حداکثر رساندن بهره وری ازآفتاب در ساختمان به کار رفته اند و سیستم های مانیتورینگ نورو حسگرهای حضورنور، استفاده از برق را به حداقل رسانده اند. یک سیستم مکانیکی با راندمان بالا به جمع آوری آب باران جهت آبیاری محوطه می پردازد.

مشارکت دانش آموزان و نسل بعدی برای آگاهی از مشکلات و صرفه جویی منابع در آینده باید یک هدف باشد، شما نیز راهکارها و تجربه های خود را از فضاهای فرهنگی و آموزشی سبز را با ما در میان بگذارید.


بازدید : 22,790 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:33