طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

naser movahedجلیل موسویمهدی علیرضاییوحید حمزه پورشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)صادق صیدبیگیتینا شاه محمدیسپیده بهروزیسحرناز سلیمانی پاکاکبر تقی زادهمـــهـکامه کــرمانـیعلی رضا بندر اباد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترکیب دکوراسیون با المان های نوستالژیک روستایی

چگونه با استفاده از المان هایی ساده لحنی روستایی به دکورمان ببخشیم؟

بازدید : 159,480 بار

25 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نگهداری یا کلکسیون کردن اشیاء قدیمی، یا به تعبیر دیگر نوستالژیْ بازی، از تفریحات و تعلقات خاطر عده ای اشخاص از فرهنگ های متفاوت است. شاید شما هم از جمله افرادی باشید که همیشه قدیمی اش را ترجیح می دهند! و بخواهید این ترجیح را در دکوراسیون خانه نیز اعمال کنید. اما در عین حال نگران این باشید که خانه تان کهنه و از مدافتاده به نظر برسد و زیبایی شناسی مورد نظر را نداشته باشد. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها بخوانید! چون طراگاه شما را راهنمایی می کند تا دکوراسیونی شیک و نوستالژیک داشته باشید.

ذخیره عکس

بزرگترین ویژگی یک شیء یا اثاثیه نوستالژیک این است که گذر زمان را بر بدنه آن حس کنید! اگر می خواهید این حس کاملن طبیعی و اصیل بماند چه بهتر که آن را دست نخورده بگذارید؛ البته این کار را برای وسایلی انجام دهید که در مرکز توجه دکوراسیون  قرار ندارند؛ مثل یک میز کنار دستی:

ذخیره عکس

اما اگر میل چندانی به حفظ ظاهر کهنه آن ندارید، باید آن را تعمیر یا رنگ کنید. البته در این حالت هم بخشی از آن حس کهنگی را کماکان در بطن خود خواهد داشت، منتها به شرطی که آن را به رنگ چوب طبیعی درآورید و از بزک کردن و لکه گیری بیش از حد آن خودداری کنید.

ذخیره عکس

برای آن که ظاهری روستایی به دکورتان بدهید استفاده از میزهای کناری با درب های شیشه ای با رنگ چوب طبیعی بسیار توصیه می شود. شاید هنوز یکی از آن ها را در انبار داشته باشید!

ذخیره عکس

چیزهای خاص تری هم وجود دارند. مثلن یک میز کنسول چوبی با جزئیات منبت کاری شده و نوعی آبیِ منحصر به فرد که کاملن هم از گزند زمان مصون نمانده، می تواند گزینه چشمگیری باشد. اگر رنگ آبی را از آن بگیریم حس روستایی اش، تقلیل خواهد یافت.

ذخیره عکس

برای دکوراسیون آشپزخانه هم ایده های زیادی وجود دارد. به خصوص در مورد فضاهای ذخیره سازی. مثلن سبدهای حصیری که از پله های یک نردبان دو طبقه بالا رفته اند:

 

یا نوع فلزی آن که یادآور یک خانه دهقانی در شوروی سابق است:

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما شاید هیجان انگیزترین بخش از یک دکور روستایی و نوستالژیک قسمت ناهارخوری و مبلمان باشد. یک میز ناهارخوری به همراه نیمکت و صندلی های تمام چوبی در زیر نور آشپزحانه، رؤیایی ترین حالت برای یک دورهمی خانوادگی است:

ذخیره عکس

مبلمان های رودوزی شده با استایلی ساده و رنگی طبیعی نیز که جزء تفکیک ناپذیر دکورهای روستایی شیک هستند.

ذخیره عکس

در مورد دکورهای کلاسیک و آنتیک، دست شما در این گونه موارد بسیار بازتر خواهد بود. کافی است تا سری به فروشگاه های عتیقه جات و دکور کلاسیک بزنید و با دریایی از تنوع وسایل و اثاثیه، از تابلوها و گرامافون گرفته تا چراغ ها و چرخ ها مواجه شوید. مثلن این چرخ دستی که در گذشته برای خود کارکردهایی داشته ، حالا فقط می خواهد در گوشه ای از دکوراسیون شما جا خوش کند و زیبایی اش را به نمایش بگذارد.

ذخیره عکس

طراگاه همچنان منتظر ایده های بکر شما در زمینه دکوراسیون داخلی است.


بازدید : 159,480 بار

25 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکور روستاییحس نوستالژیک

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:19