طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی مصلحیSomayeh Ahemehساغر صادقیویستابست vista bestهومن بالازادهطاها رضاییایرج اعتصامhosein baharestaniboshra javaheriامیرحسین صرامیایمان حسومیفریناز رضوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آرامش در اتاق جلسات

اتاق جلسه را فنگ شوی کنید.

بازدید : 13,780 بار

20 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

هدف فنگ شوی (feng shui) ایجاد یک محیط هماهنگ، محلی کامل برای جلسات  پر بازده است. شرایط مختلف می توانند انرژی های مختلفی را بسته به نوع جلسه شما مهار کنند. این یک فرایند طراحی چند وجهی است با این حال طراگاه نکاتی لازم به ذکر را در این مورد برای شما بازگو میکند.

ذخیره عکس

فضای جلوی در اتاق کنفرانس را برای وارد شدن جریان انرژی به درون اتاق، تمیز کنید.

 مبلمان را رو بروی  پنجره قرار دهید. در صورتی که اتاق فاقد پنجره است، از  گلدان، عکس های هنری و یا  آبشار مصنوعی برای ارتباط با طبیعت استفاده کنید .

ذخیره عکس

 

اطمینان حاصل کنید که نور فراوان برای ایجاد یک فضای روشن مملوازانرژی مثبت وجود دارد.

مبلمان و وسایلی که گوشه تیز را دارند و بد قلق هستند را کنار گذاشته و مبلمان لبه گردی استفاده کنید که موجب افزایش خلاقیت می شوند.

  سخنگویان  یا رهبران جلسه باید مقابل در باشند که به آن موقعیت فرماندهی یا دستور می گویند.

 هر گونه بی نظمی و درهم برهمی را کنار بگذارید.

فنگ شوی شامل چهار دستورالعمل انرژی استراحت است: لاک پشت، ققنوس، ببر و اژدها (همچنین مار نیز وجود دارد که مرکز است و با تغییر بقیه  اجزا تغییر می کند). لاک پشت نماد حفاظت، ققنوس نماد آینده نگری، ببر نماد ابزار و اژدها نماد امید و رویا است. هدف یابی این عناصر به ایجاد چیدمان مناسب برای اهداف کمک زیادی می کند.

ذخیره عکس

لاک پشت به عنوان نماد حفاظتی، بر پشت فرد تکیه دارد. اطمینان حاصل کنید که شرکت کننده ها در هنگام تکیه امنیت کافی دارند. این پایه و اساس چیدمان هر سبک جلسه ای است. برای افزایش خلاقیت و یا این که جلسه حال و هوای نوآوری داشته باشد، بر عناصر مربوط به ببر واژدها متمرکز شود. ابزارهایی نظیر لوازم التحریر یا نوت پد ها باید در مکان مناسب قرار گیرند وعلایم چشمی  نظیر فلوچارت باید در سمت چپ قرار گیرند. برای اهداف آموزشی و تصمیم گیری ها، بر عناصر مربوط به ققنوس تاکید کنید. این به معنی ایجاد چشم انداز های جدید است.

برای مثال، اتاق را طوری بچینید که فضای خالی زیادی جلوی بالکن یا پنجره باشد طوری که همه بتوانند بیرون را ببینند. دیگر شیوه انجام این کار استفاده از رنگ ها یا مصالح است. هر یک از راهنماهای انرژی  با یک رنگ و عنصر خاص ارتباط دارند: لاک پشت سیاه مکمل آب، ققنوس قرمز مکمل آتش، اژدهای سبز مکمل چوب و ببر سفید  مکمل فلز است.  سایه ها و مواد مناسب باید مطابق با اهداف و حال و هوای جلسه باشند.

ذخیره عکس

اگر شما نیز تاکنون از قواعد فنگ شویی برای چیدمان خانه ی خود استفاده کرده اید، تجربه ی خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 13,780 بار

20 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:26